HABER

Saracoğlu tam kapasite

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, bugünki Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilk kez tam kapasite hizmet verecek.

Fenerbahçe Kulübü'nün, yenileme çalışmalarına 1999 yılının sonlarında başladığı stat, 6,5 yıllık sürede tamamen yenilenerek, 52 bin 500 seyirci kapasitesine getirildi.

Yapım sürecinde, tribünleri ayrı ayrı yıkılarak yeniden inşaa edilen stadın son olarak Fenerium tribünü tamamlandı. Alt kısmı sezonun ilk haftalarında açılan bu tribünün, derbide üst kısmının da hizmete sokulmasıyla tam kapasiteye ulaşılacak.

Stadın önce Migros kale arkası, ardından Telsim kale arkası, maraton ve numaralı tribünleri sırayla yıkılarak yenilendi ve bütün tribünleri üzeri kapatıldı.

Kulübün, stat için bir diğer projesi ise tribünler için ısıtma sisteminin kurulması.

Yeniden inşaa edilen tribünlerinin bazılarının açılışları yine derbi maçlar öncesi yapılmıştı.

Telsim kale arkası tribününün açılışı 2000-2001 sezonunda 6 Mayıs 2001'de Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2-1 yendiği maça, maraton alt tribününün ise 2001-2002 sezonunda 2 Aralık 2001'de Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a 2-1 yenildiği karşılaşmaya rastlamıştı.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla birlikte, derbilerde son dönemde 3. kez konuk takım taraftarı karşılaşmayı toplu olarak statta izleyemeyecek.

Derbilerde, erkenden tükenen bilet sıkıntısı bu kez yaşanmıyor.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbi maçı için, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın kale arkası tribünleri ve Fenerium tribününün blokları için bilet satışı halen devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön