HABER

Şarkıcı Tuğba Ekinci'ye şok

Şarkıcı Tuğba Ekinci'ye şok

Manken Zeynep Yılmaz'ın aracına zarar verdiği gerekçesiyle yargılanan şarkıcı Tuğba Ekinci, 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ekinci'nin hapis cezası para cezasına çevrilirken, Yılmaz'ın avukatı Cesim Parlak, 15 bin YTL civarında maddi ve manevi tazminat davası da açacaklarını söyledi.

TUĞBA EKİNCİ'NİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Şarkıcı Tuğba Ekinci, manken Zeynep Yılmaz ile olan tartışmasının ardından gece yarısı Yılmaz'ın evinin önündeki aracını sopayla zarar verdiği suçlamasıyla yargılandığı davada, 4 ay hapis cezasına mahkum edildi. Ümraniye 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Zeynep Yılmaz ve Tuğba Ekinci gelmezken, Yılmaz'ın avukatı Cesim Parlak ve Ekinci'nin avukatı Hülya Şen katıldı. Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, Tuğba Ekinci'nin manken Zeynep Yılmaz ile aralarında çıkan tartışmanın ardından duymuş olduğu öfkenin etkisiyle Yılmaz'ın adresine gece geç saatlerde geldiği, 34 Z 2409 plakalı aracına sopa ile vurarak mala zarar verdiği suçunu işlediği, bununla ilgili olarak 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu (TCK) maddelerince cezalandırılmasına karar verilmesini talep etti.

Daha sonra mahkeme heyeti gerekçeli kararını açıkladı. Tuğba Ekinci'nin mala zarar vermek suçundan eylemine uyan TCK'nın 151/1 maddesi gereğince suçun işleniş şekli, sanığın kişiliği göz önüne alınarak takdiren 4 ay hapis ceza ile cezalandırılmasına, sanığa verilen kısa süreli hürriyeti bağlayıcı cezanın 5237 Sayılı yasanın ilgili maddeleri gereğince suçun sanığın kişiliği, sosyal ve ekonomik durumu göz önüne alınarak günlüğü 20 YTL'den hesaplanıp 2 bin 400 YTL nakti para cezasına çevrilmesine karar verildi.

Zeynep Yılmaz'ın avukatı Cesim Parlak, adliye çıkışı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugünkü duruşmada karar verildi. Tuğba Ekinci, Zeynep Yılmaz'ın aracına saldırdığı için mala zarar vermek suçundan 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yasalarda normalde 1 yıla kadar verilen cezalar günlüğü 20 ila 100 YTL arasında hesaplanarak para cezasına çevriliyor. Bu para cezasının alt sınır olan 20 YTL'den hesaplanarak 2 bin 400 YTL para cezasına çevrildi" dedi.

Bu kararı beklediklerini söyleyen avukat Parlak, "Fakat Tuğba Ekinci'nin bizimle uzlaşmasını bekliyorduk. Bu tip davalarda mahkeme devam etse bile müşteki şikayetini çektiğinde dava da düşüyor. Ancak Tuğba Ekinci uzlaşma yoluna gitmedi. Ancak sonuç olarak böyle bir karar verildi. Bu para cezasına çevrilse bile Tuğba Ekinci'nin siciline böyle bir ceza işlenmiş oldu. Ayrıca Tuğba Ekinci hakkında müvekkilimin aracına zarar vermesinin ardından, kullanamama süresi ve maddi hasar da göz önüne alınarak 15 bin YTL civarında maddi ve rakamını henüz tespit etmediğimiz manevi tazminat davası açacağız" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön