HABER

Satırlı bıçaklı mahalle kavgası

Mersin'de, 'cono aşireti' olarak bilinen grupla Güneydoğulu vatandaşlar arasında 'kız kaçırma' iddiası yüzünden çıkan gerginlik, mahalle kavgasına dönüştü.

Satırlı bıçaklı mahalle kavgası

MERSİN (İHA) - İki tarafın bir birlerine taş, sopa ve bıçaklarla saldırdığı olayda 2 kişi yaralanırken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Çilek Mahallesi Bekirde Yolu üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, mahalledeki bir düğünde toplanan kalabalık, kız kaçırma iddiası üzerine bir birine girdi. 'Cono aşireti' olarak bilinen grupla Güneydoğulu vatandaşlar arasında çıkan kavgaya, her iki tarafın yakınları da katılınca mahalle, savaş alanına döndü. Bir birlerine taş, sopa ve bıçaklarla saldıran taraflara polis, müdahale etmekte zorlandı. Ellerinde satır ve sallama tabir edilen uzun bıçaklarla sokağa dökülen kadınlı,

çocuklu onlarca kişi, karşı tarafın Güneydoğulu olmasını fırsat bilerek "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak, olayı etnik gerginliğe dönüştürmeye çalıştı.

Olaylar büyüyünce bölgeye bir zırhlı araç ile çevik kuvvet polisleri sevk edildi. Çevik polisi, bir birlerine taşla saldıran kalabalığı gaz bombası atarak dağıtmaya çalıştı. Bu ara ellerinde sallama ve satırlarla sokağa dökülen cono aşiretindeki kadınlar, karşı gruba tehditler savurdu. Çok sayıda araç ve evin hasar gördüğü olaylarda 2 kişi darp ve kesici alet darbeleriyle yaralandı. Yaralılar, olay

yerine gelen ambulansta tedavi edildi. Bölgedeki gerginlik, polisin ve her iki tarafın önde gelenlerinin çabaları ile sakinleştirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön