HABER

Şehidin Giresun'daki evi yasa büründü

Şehidin Giresun'daki evi yasa büründü

GİRESUN (İHA) - Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Piyade Komando Çavuş Özkan Kılıç'ın Giresun'un Keşap ilçesinde yaşayan ailesi acı haber ile yıkıldı.

1987'ye 2 tertip olarak vatani görevini yaptığı Şırnak ili Küpeli Dağı'nda bölücü terör örgütüyle bugün girilen çatışmada şehit edilen Giresunlu Piyade Komando Çavuş Özkan Kılıç'ın Keşap ilçesinin Harmandarlı köyündeki evinde hüzün yaşanıyor. 1998 yılında babasını kaybeden ve ailenin tek erkek evladı olan Özkan Kılıç'ın (20) yakınları taziyeleri kabul ederken annesi Emine Kılıç'ın ağıtları yürekleri dağladı. Gözü yaşlı anne, "Allah ellerini kırsın sana kurşun sıkanın. Oğlum ben ne yapacağım? Şimdi ben kime sarılacağım" diye ağıt yakarken, şehit askerin iki kız kardeşi ve yakınları da terör örgütüne lanet yağdırdı.

Ailesiyle en son dün akşam görüşen şehit Özkan Kılıç'ın eniştesi Necmi Aydın, "Söyleyecek fazla bir şey yok. Vatan uğruna şehit oldu. Vatan sağ olsun" dedi.
Şehit asker Özkan Kılıç'ın perşembe ya da cuma günü köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Öte yandan şehit askerin annesine gönderdiği ve fotoğrafının da bulunduğu 'Vasiyet' adlı şiir herkesi duygulandırdı. Kılıç'ın ailesine hitaben, "Arkamdan yas tutmayın, bırakın toprağımda rahat uyuyayım" dediği şiir, şu dizelerden oluşuyor:
"Olur ya bir çatışmada ölürsem
Arkamdan yas tutmayın
Bırakın toprağımda rahat uyuyayım
Bedenimden elbisemi çıkartmayın
Onlar benim gururumdur
Ölünce kefenim olacak
Başımdan berimi çıkartmayın
O benim şanım şerefim olacak
Botlarımı ayağımdan çıkartmayın
Onlar nice yollar aşacak
Sırat köprüsünden geçecek
Elimden tüfeğimi almayın
o benim namusumdur
Mezarıma sembol olacak
Yaramın kanını silmeyin
Ahirette hesabı sorulacak
Göğsümden kör kurşunu çıkartmayın
O benim madalyam olacak"

Geri Dön