HABER

Şehit komando er Yüce törenle toprağa verildi

Iğdır - Şırnak'ta teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Komando Er Erdem Yüce'nin cenazesi, Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı İncesu köyünde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Şehit er Yüce'nin cenazesi, Iğdır Devlet Hastanesi morgundan alınarak, tören için Tuzluca ilçesine getirildi. Tuzluca ilçesinde, Iğdır Caddesi'nde tören düzenlendi.
Törene, şehidin ailesi ile yakınları, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, 1. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Canatan, 5. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Çevikcan, Belediye Başkanı Nurettin Aras, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Terör örgütü aleyhine sloganların atıldığı törende, şehit annesi Müyesser Yüce ile kız kardeşleri Hülya ve Gül Yüce, göz yaşlarına hakim olamadı.

Garnizon Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Erkan, törende yaptığı konuşmada, terör örgütüyle mücadeleyi, şehitlerin bıraktığı yerden, hırslanan ve katlanan inançlarıyla sürdüreceklerini söyledi.

Oğlunun cenazesinin sarıldığı Türk bayrağını teslim alan şehit babası Muhsin Yüce de Türkiye üzerinde oynanan oyunlara karşı herkesin dikkatli olmasını istedi.
Şehit Yüce'nin Kore'de gazi olan dedesi Cihangir Yüce de "Torunumun üç aylık bir askerliği kalmış. Ben onu yapmaya hazırım. Kore'de 13 kurşun
yedim ama torunum şehit olmuştur. Şehit olduğu için mutluyuz" dedi.

Daha sonra, Şehit Komando Er Yüce'nin cenazesi, Tuzluca'daki törenden sonra İncesu Köyü Mezarlığına götürülerek burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Geri Dön