HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Selahattin Demirtaş’tan “Rıza Türmen” açıklaması

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, adaylık sürecinde CHP'li Rıza Türmen ile görüştüklerini belirtti.

Demirtaş, "Rıza Bey ile arkadaşlarımız fikir alma babında bir görüşmeye gittiler. Ama CHP, MHP ile çatı aday çıkarmayı tercih etti. Umarım hayırlısı olsun” dedi.

Selahattin Demirtaş, İstanbul çalışmalarını sürdürecek olan halk temsilcileri ve aktivistlerle Şişli Kent Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş'a CHP'li Rıza Türmen ile ilgili açıklamaları soruldu. Demirtaş, "Evet bunları o dönem de açık açık konuştuk. Rıza Bey ile arkadaşlarımız fikir alma babında bir görüşmeye gittiler. Kendisinin görüşünü aldılar. Ama CHP, MHP ile çatı aday çıkarmayı tercih etti. Umarım hayırlısı olsun” dedi.

İmralı'ya giden heyetle ilgili bir soru üzerine ise Demirtaş, "Döndüklerinde ancak kendileri açıklama yaparsa bizler de görüşmenin mahiyetini ve mesajlarını almış oluruz. Şüphesiz dışardaki görüşmelerle doğrudan bağlantılı bir toplantılı olur diye düşünüyorum ama görüşme bitmeden içeriğine dair bir şey söylemem mümkün değil. Arkadaşlarımız kendi çalışmalarını kendileri yürütüyor. Ben şu anda daha çok kampanya içerisinde olduğum için doğrusu gündeme de çok hakim değilim. Ama döndüklerinde birlikte görmüş olacağız” diye konuştu. (İHA)

Express


En Çok Aranan Haberler