HABER

Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu yenileniyor

Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu yenileniyor. Başkanlığını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yaptığı Milli Komite toplantısında görüşülen ve onay alınan tadilat projesi kapsamında, uluslararası standartların dışında kalan Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nun yenilenmesine karar verildi.

Proje çalışmalarını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bizzat yürüttüğü çalışmanın startına voleybol liglerinin tamamlanmasının hemen ardından başlanacağı ve yeni projenin de çok kısa bir süre içinde tamamlanacağı öğrenildi.

Tadilat projesinin hayata geçirilmesinin ardından seyirci kapasitesi yaklaşık 4 bin kişiye ulaşacak olan salon için titiz bir projelendirme çalışması yapıldığı, uluslararası standartlara uygun yapılacak salonda, ısınma salonu, müze, toplantı salonlarının yanı sıra, Voleybol Federasyonu hizmet birimlerinin de yer alacağı belirtildi.

Projenin bitirilmesiyle birlikte Ankara'nın çok önemli bir tesise kavuşacağını söyleyen Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, "Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu, Voleybolun uluslararası standartlarına uygun bir salon olacak" dedi.

Salonun şu anki durumuyla hiçbir uluslararası standarta uymadığını, voleybol sporunun daha iyi şartlarda oynanması için bu projenin hayati önem taşıdığını ifade eden Karabıyık, "Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in çok büyük desteği olan bu projeyle çağdaş bir salona kavuşacak olmanın mutluluğu içindeyiz. Voleybol müzesi gibi bugüne kadar hayata geçirilmemiş önemli bir projeyi de içinde barındıracak bu salon sayesinde uluslararası önemli birçok organizasyona da daha fazla ev sahipliği yapabileceğiz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön