'Selvi'nin bahsettiği anketten Erdoğan ve Yıldırım'ın haberi yok'

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin Afrin harekatı ile AK Parti'nin oylarının arttığı yönündeki kaynağı belirsiz anketten Erdoğan, Yıldırım veya AK Parti'den herhangi bir kişinin bilgisi olmadığını söyledi.

'Selvi'nin bahsettiği anketten Erdoğan ve Yıldırım'ın haberi yok'

Yılman, Selvi'nin "Afrin operasyonuyla birlikte uzun bir süre sonra AK Parti’ye oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 55’e çıktı" ifadeleriyle paylaştığı ancak hangi araştırma şirketine ait olduğu ya da ne zaman yapıldığı bilgisi dahi yer verilmeyin anketten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım veya AK Parti'den herhangi birisinin bilgisi olmadığını yazdı.
Yılman, "Abdülkadir Selvi’nin iktidara yaranma, hoş görünme maksadıyla yaptığı işgüzarlıktan başka bir şey değil" ifadesini kullandı.

Yılman'ın "Muhalif olsa da Afrin operasyonuna destek verenlerin oranı çok yüksek" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

Önce iktidara yakın anket şirketlerinden birkaçını, sonra da iktidara yakın birkaç kritik ismi aradım. Merak ettim Selvi’nin bahsini ettiği anketlerde Afrin’in AK Parti’nin oy oranını artırdığı sonucuna vardıran sualin ne olduğunu. Ve öğrendim ki ne Cumhurbaşkanı’nın, ne Başbakan’ın, ne de AK Parti’deki herhangi bir siyasinin sözü edilen anketten haberi yok. Yapılan anketler var ama hiçbirinde, “Afrin operasyonu dolayısıyla AK Parti’nin oyunda artış var mı yok mu?”yu öğrenmek için yöneltilen bir soru yok. Ve dolayısıyla böyle bir çıkarım da yok! Bu işlerle özellikle muhatap olan bir kaynağıma göre bu çıkarım Abdülkadir Selvi’nin iktidara yaranma, hoş görünme maksadıyla yaptığı işgüzarlıktan başka bir şey değil.

Bence de durum aynen kaynağımın dediği gibi. Çünkü evet, kamuoyunda tıpkı kuafördeki Kemalist kadın gibi iktidara çok sıkı muhalif olmasına karşın mesele Afrin’e gelince hiçbir siyasi çıkar filan gözetmeden operasyona destek verenlerin oranı çok yüksek. Ama bu destek devlete, TSK’ya, Mehmetçik’e! Ha, şu anda bu siyasetin yürütücüsü AK Parti olduğu için dolaylı destek alıyor olabilir, ama buradan yola çıkıp işi oya tahvil etmeye, iç siyasete etkisiyle açıklamaya kalkmak ve dahası, “Afrin Operasyonu nedeniyle AK Parti’nin oyunda büyük bir artış var. Oran % 55’lere çıktı” demek, en hafif deyimle çiğliktir! Çok büyük çiğliktir hem de!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Oy kaygısı için ŞEHİT kanımızı dökerek oy artırmayı düşünen siyasetçiye yazıklar olsun.
@ayakut_1982 İsterlerse ABD.ye savaş açılsın artık İYİ PARTİ var ve başka seçeneği olmadığı için AK PARTİ'ye verilen oylar İYİ PARTİ'ye verilecek herkes korkudan konuşamıyor ama İYİ PARTİ'nin alacağı oyların yarısı AK PARTİ'den birazı MHP.den birazıda CHP ve HDP.den olacak ve en az %15 oy alacakki buda AK PARTİ'nin oylarını % 40-42 seviyesine düşürecek
Yazıklar olsun mehmetçik üzerinden siyaset yapanlara
Temel yöntem ALGI OPERASYONU. Kim ne derse desin, bugüne kadar oldukça verim aldılar. Yanda oluşturdukları diğer desteklerle birlikte sidik zoruyla 51'i bulmuş gözüktüler. Ama artık kara göründü, hem de çok geç göründü. Şimdi artık geminin karaya oturduğunu değil, karaya çıktığını görmek üzereyiz. (yanlış anlaşılmaya neden olmayalım. Gemi=AKP)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler