HABER

Sevgilisinden ayrıldı, kale suruna çıktı

Sevgilisinden ayrıldığı ileri sürülen 29 yaşındaki şahıs, tarihi Kayseri Kalesi'nin surlarına çıkarak intihara kalkıştı.

Çevrede toplanan vatandaşlar ise, "Orada hava yastığı var, yan tarafa atla. Onda atlayacak yürek yok" diye bağırdı.

Kayseri'nin Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan tarihi Kayseri Kalesi'ne çıkan 29 yaşındaki Harun Bulut, Türk bayrağının bulunduğu surlarda intihara kalkıştı. Harun Bulut'un intihar girişimini gören birçok vatandaş surların etrafında toplandı. Polis surların etrafına güvenlik şeridi çekerek vatandaşları uzaklaştırırken, itfaiye ekipleri de surun dibinde hava yastığı açtı.

Surların yakınında toplanan meraklı vatandaşlar olayı cep telefonlarına kaydederken, birçoğu da, "Atlayamaz, onda o yürek yok. Yan tarafa atla, orada hava yastığı var" diye dalga geçti.

Surlarda bayrak direğine tutunarak duran ve sürekli cep telefonu ile konuşan Harun Bulut, "Buraya gelecek, beni seviyorsa buraya gelecek" diye bağırdı.

Harun Bulut'un yanına çıkan polis ekiplerinin vazgeçirme girişimleri olumsuz sonuçlanırken, şahıs çalıştığı iş yerindeki patronu tarafından sakinleştirildi. Harun Bulut surlardan polis ekipleri nezaretinde indirildiği sırada vatandaşlar tepki gösterdi.

Kayseri Kalesi'nden çıkarılan ve sevgilisinden ayrıldığı için surlara çıktığı öğrenilen Harun Bulut, kendisine neden surlara çıktığını soran gazetecilere, "Ölümüne sevdim" cevabını verdi.

Polis aracına bindirilen Harun Bulut ilk olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, oradan da Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön