HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP’den Sezgin Tanrıkulu’nun TSK'ya yönelik sözleri sonrası ilk açıklama! Faik Öztrak: 'Kabul edilemez'

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik açıklamalarına tepkiler devam ediyor. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tanrıkulu'nun açıklamaları hakkında, "Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez" dedi.

CHP’den Sezgin Tanrıkulu’nun TSK'ya yönelik sözleri sonrası ilk açıklama! Faik Öztrak: 'Kabul edilemez'

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, partisinin Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun katıldığı bir canlı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında yaptığı açıklamaları eleştirdi.

3

"KABUL EDİLEMEZ"

Öztrak, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez. Bu konu yetkili organlarımızda görüşülecektir" dedi.

NE OLMUŞTU?

Sezgin Tanrıkulu katıldığ canlı yayınında "TSK'nın yaptığı her şey eleştiriden azade değil. Biz milletvekiliyiz, bunları sorgularız. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? Biz eleştirel yaklaşırız. Soru sorarız, doğru olup olmadığını sorarız, TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız. 40 yılda her şeyi doğru yapsaydı Türkiye bu durumda olmazdı. AİHM kararı orada, 15 tane köylü, kim attı? Bu kadar köyü yaktı?" ifadelerini kullanmıştı.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler