Sıcak suya karaman kimyonu katmak işte bu derdi bitiriyor!

Karın şişkinliği birçoğumuzun özellikle de kadınlar sık yaşadığı problemlerin başında gelir. Gazlı içeceklerden kabızlığa, stresten obeziteye kadar 70’e yakın nedeni bulunan karın şişliğinin en önemli nedenleri hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme olarak bilinir.

Sıcak suya karaman kimyonu katmak işte bu derdi bitiriyor!

Siz de özellikle yemek yedikten sonra mide şişkinliği hissediyor bazen de nefes almakta zorlanıyor musunuz. İşte bu sıkıntınızı çözecek doğal yöntemler;

Rezene

Rezene

Rezenenin idrar söktürücü özelliği bilinen bir gerçektir. Mide gazı ve buna bağlı şişkinliklerde çok tesirli bir bitkidir. Yemeklerden sonra birkaç rezene tohumunu ağzınıza atıp çiğneyin. Diğer bir yol ise; 1 tatlı kaşığı rezene tohumunu, bir bardak sıcak suda 7-8 dakika demlendirin. Tohumlarını süzdükten sonra kalan suyu gün içerisinde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Nane

Naneyi asla böyle tüketmeyin!

Hazımsızlık çeken kişilere nane çayı iyi gelir. Nane, karın kaslarını ve bağırsakları rahatlatıcı özeliğe sahiptir. Hazırlayacağınız nane çayı ile şişkinliğinize çözüm bulabilirsiniz. Bunun için bir fincana 2,5 çay kaşığını nane kullanabilirsiniz. Dilerseniz içine limon da dilimleyebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde taze nane yapraklarını çiğnemek te şişkinliğe iyi gelir.

Limonlu Su

Limonlu su içmek için 20 sebep

Şişkinlik yaşıyorsanız sıcak olarak günde 3-4 bardak limonlu su içerseniz sorununuz kısa sürede çözüme kavuşacaktır.

Karaman Kimyonu

iStock-585162374

Karaman kimyonu anti-spazmodik ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğundan sindirim sisteminde rahatlamaya neden olur. Tohumlardan birkaç adedi bardağa koyup üzerine sıcak su katın ve 10 dakika dinlendirin. Daha sonra süzerek kullanabilir ya da yemeklerden sonra tohumları çiğneyebilirsiniz .

Bal Kabağı

Neden sık sık bal kabağı yemelisiniz?

Bal kabağının tatlısını ve her türlü yemeğini yiyerek şişkinliğinize çözüm bulabilirsiniz. İçindeki A vitamini, potasyum ve lifli yapısı nedeniyle sindirim sisteminizi hızlandırarak rahatlamanızı sağlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler