HABER

Sıcaklıklar 3 ila 5 derece artacak

Hava sıcaklığının batı kesimlerinde 3 ila 5 derece artması bekleniyor.

ANKARA (ANKA)- Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yağışların kuvvetli olması beklenirken, Giresun, Trabzon, Rize, Şanlıurfa, Siirt, Batman ve Mardin çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

[

](http://havadurumu.mynet.com)

Rüzgar, doğuda kuzey ve batı, batıda güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu (10)

ANKARA: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis(7)

İZMİR: Az bulutlu ve açık(14)

ADANA: Az bulutlu ve açık (15)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık(16)

SAMSUN: Parçalı bulutlu(11)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçmesi bekleniyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(-2)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı geçmesi bekleniyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(2)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı, zamanla parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.(4)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görüleceği bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Elazığ çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde bölgenin doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur, Diyarbakır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön