Siirt'te lisedeki skandal iddiayla ilgili MEB'den açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, okul müdürü tarafından bir öğrenciye "psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği" iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Siirt'te lisedeki skandal iddiayla ilgili MEB'den açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, okul müdürü tarafından bir öğrenciye "psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği" iddiasıyla ilgili, okul müdürünün açığa alındığı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

MEB'den yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, okul müdürü tarafından bir öğrenciye 'psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği' iddiasıyla ilgili, bahse konu olan okul müdürü açığa alınmış olup konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır."

DANIŞ OLAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, olaya yönelik yaptığı açıklamada, "Yer; Kurtalan Anadolu Lisesi... Ses kayıtlarına yansıyanlar alenen okul müdürünün psikolojik şiddet uyguladığını ortaya koyuyor. Birçok okulda benzer durumlar yaşanıyor. Lütfen sessiz kalmayın. Okul ve yurt müdürü işlerinin ehli değildir ve derhal görevden alınmalıdır. Kurtalan Anadolu Lisesi Okul müdürü F.K. ve M.M.C., kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçerek, saçları ile uğraşarak hakaretlerle onları rencide ediyor. Derhal görevden alınmaları gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Siz önce ögrencilere örnek olacak bazı ögretmenlerin kılık kiyafetlerini saclarını sakallarını kontrol edin ögretmen bunu yaptiktan sonra ögrencide tabiki yapar
Kardeş tarihteki en büyük alimler, mucitler, öğretmenler, doktorlar hep saçlı sakallı. Bunun kılla alakası yok akılla alakası var.
ulan mini eteklegelsin hatta kilotla gelsin istediniz bu karışmayın arkadaşlar bu velilere bu çocuklar bela olarak YETER
ah canım öylemi okumayamı gidiyorlar belli diğil .okul kıyafeti demeye şahit lazım eğilse her yeri ortada olan kızlar var edep yahu.nerde naaıl giyinilir bizim kadınların çoğu sıfırrr.siz şimdiden böyle her istediğinü yapan kafama göre yaşarım düşüncesinde olan çocuklar yetiştirin ilerde çok ceremesini çekeriz.birbirine saygısı ,sevgisi olmayan büyük,küçük tanımayan gümbür gümbür bencil bir nesil geliyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler