Sınıra 3 bin kişiyle saldırı!

Genelkurmay Başkanlığı, 50-60 araç, 200-250 atlı ve 3 bin kişilik kaçakçı grubunun, Türkiye-Suriye sınırından yaşa dışı geçişinin engellendiğini bildirdi.

Sınıra 3 bin kişiyle saldırı!

Sınıra 3 bin kişiyle saldırı!Sınıra 3 bin kişiyle saldırı!Sınıra 3 bin kişiyle saldırı!

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, dün saat 20.00 sularında, Türkiye-Suriye hududunda, 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut karakolu sorumluluk sahasında, 50-60 araç, 200-250 atlı ve 800-1000 yayadan oluşan kalabalık bir kaçakçı gurubunun Suriye tarafında toplandığı, sınıra yaklaşan gruptakilerin saat 24.00 itibarıyla 3 bin kişiye ulaştığı belirtildi.

Bir taktik tekerlekli zırhlı araç, iki zırhlı muharebe aracı, bir geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı ile hududun muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapıldığı ifade edilen açıklamada, kaçakçıların, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Arapça ve Türkçe ikaz edildiği vurgulandı.

Açıklamada şahısların, ikazlara uymayarak yanlarında bulunan mazot bidonlarıyla hudut hattına 11 farklı noktadan yaklaştığı ve geçiş yollarını kapatan zırhlı araçları yoğun bir şekilde taşladığı kaydedildi.

Atlı bir grubun da hudut hattının 4 kilometrelik bölümünün çeşitli noktalardan geçmeye çalıştığı ancak bir tank, bir geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı, bir zırhlı personel taşıyıcı ile bu grubun da yasa dışı geçiş girişimlerinin engellendiği aktarılan açıklamada, olayda, hudut unsurlarında herhangi bir personel zayiatı meydana gelmediği bilgisi yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Tomalar nerde..? Salsananız üzerlerine... Bu pisliklerden geçtiği yeter artık Türkiye'nin... Hepisini tarayın bakalım bir daha yaklaşabiliyorlar mı.. Vatan haini pis hırsızlar pkk'yı güçlendiren vicdansız köylüler de en büyük pkk'lı zaten.... Onun için karakol istemezler, karakola saldırırlar...
ben bir Türk vatandaşı olarak böyle haberleri duyunca içim parçalanıyor.Bizim sınır güvenliğimiz ve de sınır da acil müdahalelerimiz ile ilgili aciziyetimiz beni kahrediyor.Bu mu dur Türk 'ün gücü.Biz ne hallere geldik,bu nasıl bir hükümet anlayışı ,ey Türk milleti biz bu hallere düşecekmiydik.Hala Mısırla ,Suriye ile uğraşalım.Bunlar gündem yaratmak dan başka bir şey değil,memleket elden gidiyor artık aklınızı başınıza alın.
Nerede destan yazan emniyet güçleri.Kahramanlar. Sultan gazide halkın gözüne baka baka pkk yıldönüm kutluyor.Mehmetçiğimizi şehit etme ylıdönümü.PKK Paçavrası asıyorlar.Bebek katilinin posterini asıyor.lHani TSK.Terör yuvası olmuştuda genel kurmay başkanı elebaşı olarak muuabbet yemişti.Nerede bizim çoközel genel kurmayımız.Şuna bakın ya komedi gibi 3000 kişiyle.250 Atla.200 araçla sınıra gelip çatışma çıkarıyorlar.Allah Allah.Bari bu haberleri yazmayın nekadar gülünçbir durum.Verin sınırları özel şirketlere birtanesi bile geçemez.Yaklaşamaz bile.Nasıl olsa orduyu pasifize etmeye çalışıyorsunu
TSK PERSONELİNİN DİKKATİNE BU VATANDAŞLARA MÜDAHALE EDERKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN DAHA ÖNCEKİLERE MÜDAHALE EDERKEN ÖLENLER OLDU DEVLET 110 000 TL KİŞİ BAŞI TAZMİNAT ÖDEMEK ZOR UNDA KALDI BU 3000 KİŞİYE 'DE TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDA KALIRSAK CARİ AÇIK KAPANAMAYACAK HALE GELİR AMAN HA ÇOK DİKKAT EDİN ÇÜNKÜ ONLAR DEVLETE SİLAH SIKABİLME SERBESTİSİNE SAHİP ULUSTAN SİZLER ELİ KOLU BAĞLANMIŞ ASKERLERSİNİZ.........
Ergenekonun işidir. Müslüman araplar, kürtler böyle şey zinhar yapmazlar. Ah bu egenekon yok mu ah ah. Bir de adamlara at araba tank vermişler ya, silivriden çıkıp ta, yapladıklarına göre . HIM demek ki hala varlar dışarda. Yakala içeri atıla. Kuş beyinli AKP'ye oy veren kıt beyinlilere hediyem olsun
bizim askerimiz dünyanın en şerefli askeri bunlar mısır askerlerinin eline düşseydi kurşuna dizilirlerdi....
Müdahale etseler ne olacak sanki. Müdahale eden asker suçlu suçlular kahraman olacak aileleride zengin.
ne kaçakçısı ya..adamlar resmen türkiye ye savaş ilan etmiş..kılıf mı buluyorsunuz ne..
Diğer Haberler