Sisi'den flaş açıklama!

Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah El Sisi'den açıklama geldi!

Sisi'den flaş açıklama!

Mısır'ın başkenti Kahire başta olmak üzere birçok kentte düzenlenen ve 173 kişinin hayatını kaybettiği 'Öfke Cuması' protestolarının ardından Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Abdel Fattah El-Sisi ilk kez konuştu.

Asker ve polis güçlerine konuşan Sisi, Mursi destekçilerine seslenerek “Mısır’da herkese yer var” dedi.

Şiddete başvuranların tolere edilmeyeceğini vurgulayan Sisi sözlerine şöyle devam etti:

"Siyasi çekişmenin ülkeyi karanlık bir tünele sokacağı, karşılıklı ölümlere yol açacağı ve dini temeller üzerinde bir anlaşmazlığa dönüşeceği noktasında uyarılarda bulunmuştuk" dedi.

Abdülfettah Sisi yaptığı açıklamada "Geçmiş yönetim yanlıları, milli duruşlarını sorgulamalıdır. Ülkenin yıkılması, insanların hayatını kaybetmesi ve halkın güvenlik endişesi taşıması karşısında sessiz kalmayacağız" ifadelerine yer verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
su an karsımda fıravunu görüyom
Halkın sesine başta kendisi kulak verip derhal Mursi'yi serbest bırakmalı. Mısır halkını kutluyorum direnişinden dolayı. Allah yardımcıları olsun. Zafri elbet kazanacaklardır. Şanlı direnişine devam etmeliler. halkın önünde sisi birgün hesap verecek.
firavun...
Allah belanı versin. Kendi halkını katlediyorsun pis esrail kuklası.
Karabağ'da Türkler katledilirken, Rabiatül Adeviye Meydanı'nda gösteri yapan Mısırlı gördünüz mü siz, hiç ?? Kerkük'de Türkmen katliamı yapılırken, Gazze'de sokaklara dökülen Filistinli gördünüz mü siz, hiç ?? Ya da,Doğu Türkistan'da Türkler katledilirken ''Müslüman Kardeşler'' (?) neredeydi ?? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni tanıyan 1 tane (!) Arap ülkesi gösterebilir misiniz ?? Yapılanlara tepki göstermek, duruş sergilemek ayrı bir şey, Şuursuzlaşarak ve soysuzlaşarak başka milletlerin sevdasına düşmek ayrı.. İslam Şuuru, Müslüman Kardeşliği ve ya Ümmetçilik, söz konusu Türk olunca
MESELE SİSİ KADDAFİ SADDAM ŞUBU MESELESİ DEĞİL.BU İŞLERİ TASARLAYAN BÖYLE OLMASINI PLANLAYAN KİM UŞAKLARI KİMLER AMAÇLARI NE.ORTADOĞUDAMI BİRBİRİNE KIRDIRILMA OYUNU OYNANIYOR BATIDAMI.YOKSA OLAYLARA MEDYANIN İSTEDİĞİ GİBİ BAKARSAN OYUNLAR SÜRER BU NUMARALARI DAHA ÇOOK YEDİRİRLER.MESELE ŞU BU DEĞİL,MÜNAFIKLARIN ELİYLE BU İŞLER BU KATLİAMLAR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.ÜLKEMİZDE BDP PKK VEKİL VE BELEDİYE BAŞKANLARININ ALENEN BÖLÜCÜLÜK YAPIP KILLARINA DOKUNULMAMASI GİBİ.SONRADA ŞİKAYET ETMELER.BENİM GÜNAHIM YOK AYAKLARINA YATMA UTANMADAN OY KAPMAK.SONUÇ NE PEKİİ İCRAAT NEEE İCRAATI İCRA EDENLER KİMLER..
Irakta o kadar müslüman katledildi.Hükümetten Mısırdan şuan kendini demokrat gösterenlerden hiç ses çıkmadı.Karabağ'da Türkler katledilirken, Rabiatül Adeviye Meydanı'nda gösteri yapan Mısırlı gördünüz mü siz, hiç ?? Kerkük'de Türkmen katliamı yapılırken, Gazze'de sokaklara dökülen Filistinli gördünüz mü siz, hiç ?? Ya da,Doğu Türkistan'da Türkler katledilirken ''Müslüman Kardeşler'' (?) neredeydi ?? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni tanıyan 1 tane (!) Arap ülkesi gösterebilir misiniz ??
gerizekalı sisi, seni oraya kim gönderdi. onu söyle. halkmı seçti. hangi o.çocuğunun çocuğu olmuşsun. oradakiler halk. malesef senin gibi köpekleri de içlerinde beslemişler yanlışlıkla. yarın birgün askeriyedeki herhangi bir komutan da senin ananı (ananın günahı belki yoktur ama seni iyi yetiştirmemiş anlaşılan) bellerse yine o halka yaslanacaksın. şimdi elinde bıraz güç var diye kendini adam sanma. bizim burada senin gibilreri abduraman çelebi diye sayarlar. bir an önce istifanı ver yargılan adam ol. bırak halk kiminle yönetilmek istiyorsa onu seçsin.
böyle bir komutanımız yok ki !!1!!!
Hayırdır! Kanamı susadın? Dünyada kana susayanları barındırabilecek bir sürü devletler var, yürü git. Böyle komutanımız yok ki !!! derken neyikastettiniz anlaşılmadı.
Cahil..Sisi o kadar insan öldürdü ki siz anlamayazsınız!.Sizde onun gibi Fravun gibi düşüncelere sahibsiniz.Öyle bir komutananın olmasını istiyorsan Fravun olan sisi nin yanına git.
ne duruyosun mısıra git sendeeeee bu kadar ekisin işteee yaıkkkk
sizin gibilere böyle bi komutan lazım kafanızı kesmesi için...
firavunlara uşaklık etmesini iyi bilirsiniz
terbiyesiz.
Destekliyorum seni Sisi ülkenin ne üdüğü belirsizlere kalmasının önünde kapı gibi duruyorsun Gerçek bir komutansın.
embesil
git sisi'nin altına yat daha çok memnun edersin komutanını
İŞTE GEZİPARKI DESTEKÇİSİ.HA TAKSIM HA MISIR.GEZIYID ESTEKLIYENLER SIMDI SISIYI DESTEKLIYOR
be geri zekalı senin MISIR'ı ittiğnkaranlıktan yüzlerce insanın ölmesinden dahami kötü olacaktı manyak sokağa bir bak her yer cesetlerle dolu geri zekalı FİRAVUN elbette ALLAH senide helak etmek için bir MUSA gönderecektir.
BRAVO SİSİ.
Bu tarz darbe yerine kardeşim seçime gidin tekrardan çoğunluğa bakın .Ama birde seçimlere hile giriyormu girmiyormu ona bakın bakalım.Arkadaşlar gezi olayı vs vs karıştırmayın 2 olayda çok haklı kimse bir insanın bireysel özgürlüğüne müdahale edemez.Evimdeki hallerim kimseyi bağlamaz demokratlık eşitlik her ülkede olmalı.Sadece başbakan taraflarının zengin olduğu bir ülke istemiyorum ben herkes insan bu kadar basit tek makarnayla kanacak aptallardan değilim,bir yığın aç var o kadar açın hakkını belli bir kesim kendilerine trilyonluk araba alarak kutluyorlar bumudur hak? Bir sie ya ordan. :)
Bu mursiyi sisiyi destekleyenler ne için desteklerini biliyormu acaba.O kadar insan ölmüş halen mursi,sisi diye kıçlarını yırtıyorlar furbol takımı destekler gibi.sisi o çocuğu mursi sisiden daha fazla o çocuğu.niyemi mursi darbeyle gelen şer..siz.sisi darbe yapan şer..siz de o yüzden.Bunlardan biri eski terörist,diğeri şimdi halkına katliam yapan diktatör.Yani birbirinden farkı yok bunların.
Diğer Haberler