Sivas’taki bu kalenin dünyada eşi benzeri yok

Sivaslı iş adamı, hem turizme hem de tarıma hizmet edecek eşi benzeri olmayan kale şeklinde bir tesis inşa etti. Memleketine katkıda bulunmak için yaptırdığı tesiste hem bilimsel araştırma yapıldığını hem de turistik amaçla kullanıldığını öğrenenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Sivas’ın Altınyayla ilçesi Delilyas beldesinde 2 yıl öncesine kadar boş olan arazide inşa edilen kaleyi görenler gözlerine inanamıyor. Gerçeğini aratmayan kalenin aslında, kangal koyunları üzerinde bilimsel araştırma ve üretim yapılan, aynı zamanda turistik bir tesis olduğunu öğrenenler ise şaşkınlık yaşıyor.

HER ŞEY ÜLKESİNE DUYDUĞU SEVGİ İLE BAŞLADI

Bozkırın ortasındaki 2020 model kalenin hikayesi, Almanya’da yaşayan bir Türk iş adamının memleketine duyduğu sevgisi ile başladı. Almanya’da yapı marketleri, restoran zinciri ve 400 çalışanı bulunan bir temizlik şirketinin sahibi olan Yalçın Doğan, 2018 yılında çok sevdiği memleketi Sivas’ta yatırım yapmayı düşündü. Doğan, kardan çok ülkesine ve ülkesinin insanlarına faydalı olmayı amaçladığı yatırımını ailesinin geçmişte yaşadığı Sivas’ın Altınyayla ilçesi Delilyas beldesinde yapmaya karar verdi.

DÜNYA'DA EŞİ BENZERİ YOK

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
sivasta bir kere nefes alıp sevmeyen daha duymadım 1972 de ayrıldım özledim taşını topragını insan gibi insanını
Sivaslı nın kafası bu kadar çalışır.
Ben sivaslı değilim iki kez gitmek nasip oldu balıklı göl ve kangala insanlarında güzel bir şehrimiz
Ben çok gittim havasını soludum çok tuhaf bir yer gündüz 40 derece gece 4 derece nasıl bir yer allahım anlamadım
memleketine birşeyler yapması güzel tabiki . ama çok daha farklı bir şekilde ön plana çıkmayı başarabilirdiniz . fabrika kurun demiyorum ama geliştirilmesi açısından farklı bir yol izlenebilir.
süper :D
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler