KADIN

Sivilce lekelerinden kurtulun!

Sivilce lekelerinden kurtulun!

Sivilcelerden bir şekilde kurtuluyorsunuz da ya geride bıraktıkları lekelerini ne yapmalı?

Sivilceler kadınların her dönem kabusu olmuştur. Güzelliklerini gölgeleyen ne yapsalar kurtulamadıkları sivilceler ve geride bıraktıkları manasız lekeleri yüzünden ne yapacağını şaşırmış kadınlar için bu öneriler bir altın kural değeri taşıyor, görmezden gelmeyiniz!

Öncelikle sivilceniz olsun veya olmasın, mevsim yaz olsun, kış olsun... Her daim ve her zaman dışarı çıkarken minimum 30 faktörlük güneş kreminizi yüzünüze sürmelisiniz. Çünkü güneşin son yıllarda daha da çok ortaya çıkmış zararlı ışınları yüzünden yüzünüzde sivilce olmasa bile lekelenmelere ve kırmızılıklar ve çiller oluşmasına neden oluyor.

Güneş kremi sizi bu konuda koruyacak birinci silahınız olduğunu unutmayın. Hele de eğer yüzünüzde yaralar ve sivilceleriniz var ise güneş bu kısımları daha da derinleştirecek ve geçmelerini zorlaştıracaktır.

Sivilce lekelerinden kurtulmak için birbirinden basit püf noktaları;

• Eğer cildinizde sivilceler var ise ilk yapmanız gereken şey kesinlikle onu sıkmak ve yolmak olmamalıdır.

• Yüzünüzü mutlaka her sabah ve her akşam bol su ve organik içerikli bir sabun ile yıkamanız hem ekonomik hem d e en doğal çözüm olacaktır, unutmayın!

• Sivilcelenmelere en çok sebep olan şey bir gün boyunca yüzünüzde duran makyajınız ile uyumanız ve yeteri kadar temizlenmemiş makyaj kalıntıları yüzündendir.

• Yüzünüzün temiz olması ne yazık ki yetmiyor. Saçınızın da en az yüzünüz kadar temiz olması gerekir. Çünkü saçınızda olan tüm bakteriler ve yağlanmalar yüzünüze doğru akar ve yüzünüzün de yağlanmasına neden olur. Yağlı bir cilt akneler ve lekeler için bulunmaz bir yerdir.

• Bol su tüketmek cildinizi parlatır. Cildiniz yeteri kadar nem aldığı zaman da daha bakımlı ve güzel görünür.

• Yağlı beslenmemeye özen gösterin. Özellikle de abur cuburların içeriğinde olan yağlar cildinizin düşmanıdır. Cipsler, çekirdekler, kuruyemişler fazla tüketildiğinde sivilcelenmere yol açabilir.

• Sandal ağacının kabuğu, ceviz kabuğunun kaynatılmış suyu, karbonat veya lavanta yağı cildinizdeki sivilce lekelerine ve sivilcelere iyi gelebilir.

• C vitamini yüksek meyveler de cildinizdeki sivilce ve lekelerine karşı etkin bir savaşçıdır.

• Sivilce ve lekelerinden kurtulmanın bir diğer ve etkili yolu da elma sirkesidir. Elma sirkesi cildinizdeki ph değeri dengeler ve cildinizi korur. İki çorba kaşığı suyun içine bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırarak pamukla cildinize sürün. Etkisini bir iki gün içerisinde dahi görebileceksiniz.

Tüm bunlara rağmen cildinizdeki akneler ve lekelenmeler geçmiyor ise bir cilt uzmanı görüşerek onun görüşlerine ve tavsiyelerine kulak vermenizde fayda var demektir.

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön