Skandalı destana çevirdi !..

Volkan Demirel çok az futbolcunun başına gelecek bir maç yaşadı !.. Takımı açısından tarihi öneme sahip olan Sevilla maçının başında akıl almaz iki gol yiyerek şimşekleri üzerine çeken genç kaleci, kendisini öyle bir affettirdi ki hedef adamken kahraman oldu !..
SKANDAL GOLLER Bu sezon yaptığı kurtarışlarla birçok maçta Fenerbahçe kalesinde devleşen Volkan, Sevilla maçına akıl almaz derecede kötü başladı. Karşılaşmanın henüz 5. dakikasında Daniel Alves'in yaklaşık 25 metre mesafeden kullandığı serbest vuruşta üzerine gelen şutu, iyi yer tutaması nedeniyle engelleyemeyen Volkan, topu kalenin içine tokatladı.
Daha kimseler bu golün şokunu üzerinden atamamışken, 9. dakikada Keita'nın 30 metreden yaptığı vuruşta da üzerine gelen topu çelmek isterken topu ağlarında gören Volkan bir anda hedef adam haline geldi. Öyle ki Fenerbahçe elenseydi tepki gösterilsin ya da gösterilmesin Volkan bir numaralı sorumlu olacaktı kamuoyunda...
DESTAN ANLARI Maçın geri kalanında da Volkan çok başarılı sayılmazdı. Birkaç kurtarış yapmış olsa da Volkan hala skor tabelasına -Fenerbahçe'nin aleyhine- en çok etki eden adam konumundaydı. Ancak genç kaleci son sözünü söylememişti. 3-2 sona eren maçta tur atlayanı penaltı atışları belirleyecekti ve bu belki de Volkan'a Tanrı'nın verdiği büyük bir fırsattı. Ve Volkan bu fırsatı müthiş kullandı. Kalesinde devleşen, adeta kalenin arkasındaki ağları gol çizgisi üzerine geren ve Sevilla'nın attığı 4 penaltıdan 3'ünü kurtaran Volkan İspanya'da destan yazmıştı.
Maçın 10. dakikasından sonra Volkan'a öfke duyan Türk futbolseverler ve belki de ona alaycı bakışlarla bakan İspanyollar, penaltıların sonunda ayakta alkışladı genç kaleciyi.. Tebrikler Volkan...