KADIN

Son anda iptal olan 30 bin dolarlık düğününü evsizler için bir ziyafete çeviren iyilik meleği

Son anda iptal olan 30 bin dolarlık düğününü evsizler için bir ziyafete çeviren iyilik meleği

Düğün için harcanan paralar sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde adeta ufak birer servet tutuyor. Bu düğünler iptal olduğunda ise, maalesef çoğu zaman kalpler kırılıyor. Ancak bu sefer hikaye başka!

Hayaller her zaman güzeldir

Amerikalı 25 yaşındaki Sarah Cummins nihayet hayallerini kurduğu evliliği gerçekleştirebileceğini düşünüyordu. Düğünü için bütün detayları tek tek planladı ve hiçbir masraftan kaçınmadı.

Ancak işler her zaman yolunda gitmiyor

Aylarca süren hazırlıktan ve harcanan binlerce dolardan sonra işler pek de planlandığı gibi gitmedi ve koca düğün bir anda iptal oldu. Sonunda olan şey ise, insana kime niyet kime kısmet dedirtiyor.

“Nasip değilmiş güzel kızım…”

Şimdi teyze moduna gidip Sarah Cummins’i teselli etmek istesek de, düğünün neden iptal olduğunu bilmiyoruz. Sarah yerel gazetelerden birisine verdiği röportajda düğünün iptal gerekçesini açıklamayı reddetti. Kim üzdü ya bizim güzel kızımızı?

“Ağladım, çok ağladım…”

Sarah için aylarca beklediği düğünü iptal edip büyük bir yardım etkinliğine çevirmek kolay olmamış. Yani duygusal olarak. Sarah, ilk şoku atlatmak için çok ağladığını, ancak yapılan onca hazırlığın ve yemeklerin çöpe gidecek olmasına dayanamadığını belirtiyor.

Çevredeki evsiz sığınakları seferber oldu

Para iadesi yapmayı reddeden otele en iyi cevabı büyük bir yardım etkinliğiyle vermek öyle herkesin harcı değil. Sarah telefona sarılıp çevredeki bütün evsiz sığınaklarını aramış. Söz konusu ABD olunca zaten evsizden bol bir şey yok.

170 evsiz harika yemekler yedi!

Kaldırılan otobüslerle düğünün yapılacağı otele taşınan evsizler belki de hayatlarında ilk defa bu kadar lezzetli bir sofraya oturdular. Menüde enginarlı ve Chardonnay krem soslu tavuk, sarımsaklı ekmek ve tabii ki düğün pastası vardı.

Evsizlerin kıyafetleri yerel esnaftan

Evsiz kamplarının bulunduğu bölgedeki esnaf da bu iyilik hareketine kayıtsız kalamadı. Oteldeki yemeğe katılacak uygun kıyafetlerden yoksun olan evsizler tamamen esnafların bağışladığı kıyafetlerle giydirildi. Hem yemek, hem de yeni kıyafetler bir araya gelince evsizler harika bir gün geçirdi.

Erkek tarafı da çok mutlu

Sarah’ın öncülük ettiği bu yardım etkinliği erkek tarafını da çok mutlu etmiş. Sarah’nın nişanlısı Arajuo, "Bu acılı ve zor zamanda Sarah'nın böyle düşünceli bir karar vermesinden ötürü mutluyum" dedi. E, kızı düğün günü üzmesen de efendi efendi yuvanızı kursanız daha mutlu olmaz mıydın yavrum? Neyse… Biz, Sarah’nın bu temiz kalbi sayesinde çok daha iyisini bulacağına eminiz.

Kaynak

Kaynak

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.