HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Elektrik faturalarında yeni düzenleme! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası duyurdu

Son dakika haberi! Saat 15.50'de başlayan Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrasında dünya gündemine dair açıklamalarda bulundu. Elektrik faturalarındaki yeni düzenlemeyi de duyuran Erdoğan, "Meskenler ile tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'si yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmüştür. Meskenlerdeki elektrikte kullanım kotası günlük 8 aylık 240 kilovatsaate çıkarıldı." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Elektrik faturalarında yeni düzenleme! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası duyurdu

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.50'de toplanan Kabine toplantısı sona erdi. Ana gündemin Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin olduğu toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Rusya ve Ukrayna arasındaki krize ilişkin, "Kendi milli çıkarlarımızdan elbette ödün vermeyeceğiz. Bunun için ne Ukrayna'dan ne de Rusya'dan vazgeçmeyeceğimizi söylüyoruz." ifadelerini kullandı. Erdoğan elektrik faturalarındaki yeni düzenlemeyi de duyurarak, "Meskenler ile tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'si yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmüştür. Meskenlerdeki elektrikte kullanım kotası günlük 8 aylık 240 kilovatsaate çıkarıldı." açıklamasında bulundu.

"15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ'NİN CEVAPLANMASI BİR DEVRİN KAPANMIŞ OLDUĞUNUN İŞARETİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"28 Şubat gününün bizim yakın tarihte başka bir anlamı ve sembolü var. O da 28 Şubat Darbesi'dir. Yöntemleri ile postmodern darbe olarak Türkiye yeni bir yüzü ile tanışmıştır. Hükümetin ağır baskılarla istifaya zorlandığı tarihimizin kara sayfalarından biri olarak yansımıştır.15 Temmuz Darbe Girişimi'nin de anında cevaplanması bir devrin kapanmış olduğunun işaretidir.

Suriye'deki Fırat Kalkanı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı, Libya'daki meşru hükümete destek ve Azerbaycan'a verdiğimiz destek başarılarımızın göstergesidir. TSK artık darbeyle, cuntayla, bildiriyle değil sınırlarımızı korumada güçlü duruşuyla gündem olmaktadır.

Temennimiz ülkemizdeki darbelerin ve girişimlerin siyasi ve sosyal ayağını temsil eden ayaklarının da bir an önce bu bilince ulaşmalarıdır. Bu kesimlerin henüz ülkemizin demokratik ihtiyacına ulaşamadıklarını göstermektedir. Bilinç altlarında halen sürdürenler var. Bunların ellerine fırsat geçtiğinde ne yapacaklarına sıkça rastlıyoruz. Bunları öğrenemeyenlere milletimiz yönetimi asla teslime etmemiştir, etmeyecektir. Ham hayaller peşinde koşanların sonu hüsrandır. Üzerinden çeyrek asır geçen 28 Şubat darbesinin bize verdiği mesajlar bunlardır.

1

"ÇARPIKLIK HER HADİSEDE KENDİSİNİ GÖSTERİYOR"

Aziz milletim dünyanın bir süredir köklü bir süreçten geçtiğini her fırsatta dile getiriyoruz. 1. ve 2. Dünya savaşları hak arama değil paylaşım savaşlarıydı. Biz bu mücadelelerde menüdeki devlettik. Her platformda 'Dünya 5'ten büyüktür' diyerek ifade ettiğimiz çarpıklık yaşanan her hadisede kendisini gösteriyor. Dünyanın 4 yanında dökülen kanların sebebi küresel yönetim krizidir. Süslü kavramlar arkasına gizledikleri kirli yüzleri artık tüm çıplaklığıyla ortadadır. Türkiye'nin çağrısına tereddütle yaklaşanların artık sorguladıklarına şahit olduk.

Türkiye bölgesinde barışı, huzuru ve esenliği isteyen bir ülkedir. Bu tavrımızı her yerde her hadisede gösterdik. Her ikisini de dost olarak gördüğümüz Rusya ve Ukrayna'ya sorunu çözme çağrısı yaptık. Ara buluculuk teklif ettik. Maalesef sonunda korkulan oldu. Silahlar patladı. Her platformda ülkemizin bu duruşunu yansıtıyoruz. 22 Şubat'ta Ukrayna'nın doğusundaki vatandaşlarımıza süratle bölgeden ayrılmaları çağrısını yaptık. Hava trafiğinin kapanması üzerine otobüslerle tahliye işlemini başlattık. Çeşitli şehirlerdeki vatandaşları trenlerle ülkemize getirecek bir çalışma içerisindeyiz.

"MONTRÖ SÖZLEŞMESİNİ KULLANMA KARARINDAYIZ"

Bugüne kadar 5 bin vatandaşımız Ukrayna topraklarından ayrılarak ülkemize geçmiştir. Montrö Sözleşmesi'nin ülkemize verdiği yetkiyi krizin önüne geçecek şekilde kullanma kararındayız. Ukrayna halkının verdiği mücadeleyi taktir ediyoruz. Avrupa ve ABD'nin sergilediği tutumu ibretlik olarak kayıtlarımıza aldık. Kendi milli çıkarlarımızdan elbette ödün vermeyeceğiz. Bunun için ne Ukrayna'dan ne de Rusya'dan vazgeçmeyeceğimizi söylüyoruz. Siyasi, ekonomik ve askeri ittifaklarımızdan vazgeçmiyoruz.

Ülkemizin son dönemindeki tüm sınamaları gibi Karadeniz'in kuzeyindeki krizi selametle atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İhtiyacımız olan tüm araç ve gereci kendimiz üretebileceğimiz bir yapıya ulaşana kadar durmadan çalışacağız.

Gelişmiş sistemlerin sağlık sistemleri, tüm kamu hizmetleri çökerken biz salgın döneminde başarılı bir işleyiş gerçekleştirdik.

Bedeller ödedik, kayıplar verdik, canımız yandı ama asla duruşumuzu bozmadık. Her saldırıyı püskürttük her projemizi hayata geçirdik. Ülke ve milletçe biraz daha sabra ihtiyacımız var.

3

ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÜZENLEME

Meskenler ile tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'si yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmüştür. Mesken abonelerinin yıllık 7 milyar lira daha az fatura ödemesi temin edilmektedir. Meskenlerdeki elektrikte kullanım kotası günlük 8 aylık 240 kilovatsaate çıkarıldı. Böylece tüketimine göre faturalarda net yüzde 8 ile yüzde 14 oranında bir indirim sağlanmış olmaktadır. Ticarethane statüsündeki elektrik abonelerinin günlük 30 kilovat saate, aylık 900 kilowatt saate kadar tüketimi olan ilk dilimine yüzde 25 indirim uygulanacaktır. Yaz aylarıyla birlikte günlük hayatında sıkıntıya sokan enflasyon sorununu da kontrol altına alacağız."

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler