HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | İstanbul'da metro çıkışında el yapımı bomba bulundu: Fitili yarıya kadar yanmış!

Son dakika haberi: İstanbul'un Başakşehir ilçesinde metro çıkışında el yapımı bomba bulundu. Bombanın fitilinin yarıya kadar yandığı belirlendi. İstanbul Valiliği de olayla ilgili bir açıklama yaptı.

Son dakika haberi: Başakşehir'de hareketli dakikalar yaşanıyor. Metro durağı çıkışında el yapımı bomba bulundu.

196585_BASAKSEHIR’DE-ESENLER-SANAYI-SITESI-7.-C

FİTİLİ YARIYA KADAR YANMIŞ

Olay, Esenler Sanayi Sitesi 7. Caddede saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Metro durağı çıkışının da bulunduğu sanayi sitesinin istinat duvarının yağmur tahliye deliğinde, fitilli cisim görenler, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, caddede güvenlik önlemi alarak yaya ve araç trafiğine kapattı.

196586_BASAKSEHIR’DE-ESENLER-SANAYI-SITESI-7.-C

Olay yerine, bomba imha uzmanı ekipler ve olay yeri inceleme polisleri sevk edildi. Bomba imha ekipleri fitilli cismin el yapımı patlayıcı olduğunu belirledi. El yapımı patlayıcı, bomba imha ekipleri tarafından muhafaza altına alındı. Olay yeri inceleme polisinin istinat duvarı ve çevresinde incelemelerinin ardından kapalı olan yol trafiğe açıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz, 15.05.2024 Çarşamba günü saat 15.07'de alınan bomba ihbarı üzerine, Başakşehir ilçesi Turgut Özal Metro İstasyonu’na intikal etmiştir. Ekiplerimizin bölgede yaptığı incelemede, Turgut Özal Metro İstasyonu ile Esenler Sanayi Sitesi arasında bulunan duvara saklanmış el yapımı bomba süsü verilmiş bir cisim bulunmuştur. Bölge, emniyet ekiplerimizce tahliye edilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmış, söz konusu cisim ise bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirilmiştir. El yapımı bomba süsü verilmiş düzenek içerisinde; nevi belirsiz 2 gram yanıcı toz madde maytap fitili, şeffaf renkli bant sarılı ilaç kutusu, 1 adet kalem pil olduğu görülmüştür. Düzeneği bölgeye yerleştiren şahsın kimlik tespiti ve yakalama çalışmaları devam etmektedir" denildi.

AW205016_02

AW205016_01

196587_BASAKSEHIR’DE-ESENLER-SANAYI-SITESI-7.-C

196588_BASAKSEHIR’DE-ESENLER-SANAYI-SITESI-7.-C

(DHA)Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler