HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: CHP'nin İstanbul ilçeleri ile büyükşehir belediye başkan adayları açıklandı! Listede sürpriz isimler yer aldı! Antalya, Denizli, Muğla, Beşiktaş, Şişli...

Son dakika: Cumhuriyet Halk Partisi, aralarında Antalya, Muğla, Denizli'nin de yer aldığı 8 büyükşehir, 13 il belediyesi ile İstanbul'da 14, Ankara'da 11 ilçedeki başkan adaylarını açıkladı. Şişli'den aday adayı olan Aylin Kotil ile Beşiktaş'tan aday adaylığını açıklayan Nasuh Mahruki liste dışı kaldı. CHP yönetimi Antalya'da mevcut başkan Muhittin Böcek ile yola devam kararı alırken, İstanbul Ataşehir'de ise İlgezdi'nin yerine yeni bir isim aday gösterildi. İşte CHP'nin açıkladığı adaylar...

Son dakika: CHP'nin İstanbul ilçeleri ile büyükşehir belediye başkan adayları açıklandı! Listede sürpriz isimler yer aldı! Antalya, Denizli, Muğla, Beşiktaş, Şişli...

Son dakika haberi: 31 Mart Yerel Seçimleri için CHP'de aday belirleme mesaisi sürüyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Genel Merkez binasında düzenlenen Parti Meclisi (PM) toplantısına başkanlık etti. Yaklaşık 4 buçuk saat süren PM toplantısında 8’i büyükşehir, 13’ü il olmak üzere toplam 209 seçim çevresinde belediye başkan adayı yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu.

Ekran görüntüsü 2024-01-27 005902

ANTALYA, DENİZLİ, MUĞLA...

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Muhittin Böcek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Bülent Nuri Çavuşoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Cafer Pekdemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Atlıhan Atila, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Ahmet Aras, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Azize Çeroğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Hasan Süha Saral, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Şükrü Şahar oldu.

13 İLİN ADAYLARI BELLİ OLDU

PM toplantısında Ağrı'da Erkan Bulut, Batman'da Hasan Sünük, Burdur'da Ali Orkun Ercengiz, Çorum'da Hasan Levent Çöphüseyinoğlu, Düzce'de Sedat Çelikel, Hakkari'de Cüneyt Özbek, Isparta'da Atakan Yazgan, Karabük'te Bayram Karadağ, Kastamonu'da Hasan Baltacı, Kırıkkale'de Ahmet Önal, Rize'de Necati Topaloğlu, Sivas'ta Tacettin Kepenek ve Tokat'ta Murat Yazıcı'yı aday olarak belirlendi.

ATAŞEHİR'DE ADIGÜZEL ADAY OLDU

İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 14 ilçedeki adaylarını duyurdu. PM toplantısında İlgezdi'nin yerine eski MYK üyesi Onursal Adıgüzel Ataşehir'den aday gösterildi.

thumbs_b_c_654bcfdfdb1d5bfe0ab1a0aa70bfb9c5
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yeniden aday gösterilmeyince CHP'den istifa ettiğini açıklamıştı.

AYLİN KOTİL VE NASUH MAHRUKİ'YE ONAY ÇIKMADI

Şişli'den aday adayı olan Aylin Kotil ile Beşiktaş'tan aday adaylığını açıklayan Nasuh Mahruki ise listede yer almadı. Kotil ve Mahruki aday adaylığı sürecinde ilçelerinde yoğun bir şekilde seçim kampanyası yürütmüştü.

1 I4_paIzutHiRPRZlqbokwg

Buna göre İstanbul ilçelerinde açıklanan adaylar şu şekilde oldu:

Arnavutköy: Tekin Aras ile başaracağız
Ataşehir: Onursal Adıgüzel
Bağcılar: Cem Kılıç
Bahçelievler: Emine Gülizar Emecan
Beşiktaş: Rıza Akpolat
Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık
Büyükçekmece: Hasan Akgün
Esenler: Hasan Dalkıran
Kartal: Gökhan Yüksel
Küçükçekmece: Kemal Çebi
Maltepe: Esin Köymen
Sultanbeyli: Ayhan Koç
Sultangazi: Ferhat Epözdemir
Şişli: Resul Emrah Şahan

CHP'NİN ANKARA ADAYLARI DA BELLİ OLDU

Ankara'da da Ayaş'ta İzzet Demircioğlu, Bala'da İsa Kaplan, Beypazarı'nda Özer Kasap, Evren'de Arif Güçlü, Gölbaşı'nda Yakup Odabaşı, Haymana'da Levent Koç, Kalecik'te Satılmış Karakoç, Kızılcahamam'da Coşkun Ünal, Mamak'ta Veli Gündüz Şahin, Nallıhan'da Ertunç Güngör ve Polatlı'da Mürsel Yıldızkaya aday olarak gösterilen isimler oldu. Ankara’nın Çankaya İlçe Belediye başkan adayının da önümüzdeki günlerde yapılması planlanan PM toplantısında belirlenmesi bekleniyor.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Abdurrahim Sönmez, Çınar ilçesinde Halit Kaya ve Lice ilçesinde Sıddık Bayram, Muğla Milas'ta Fevzi Topuz, Datça'da Aytaç Kurt, Adana'nın Kozan ilçesinde de Sudiye Gizem Aksoylu aday oldu.

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Bahadır Amaç, Payas ilçesinde Cabbar Aslan, Yayladağı ilçesinde de Mehmet Kalabaş CHP'nin adayları olarak ön plana çıktı.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı ile ilçe belediye başkan adaylarının önümüzdeki günlerde yapılacak olan PM toplantısında belirlenmesi bekleniyor.
Daha öncede 622 seçim çevresinin açıklandığı partide, böylelikle toplam 831 seçim çevresinde belediye başkan adayı açıklanmış oldu. Bir sonraki PM toplantısının ise 29 Ocak Pazartesi günü yapılacağı kaydedildi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler