HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | Erdoğan da katılacak! Bakan Kurum tarihiyle duyurdu: 11 ilde 20 bin konutun temeli atılıyor

Son dakika haberi: Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yeni konutların yapım süreci başlıyor. 32 bin konutun sözleşmesi tamamlandı, 20 bininin temelleri önümüzdeki hafta 11 ilde eş zamanlı olarak atılacak. Temel atma programına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

Son dakika haberi: Depremlerle birlikte 11 ildeki yıkımın telafi edilmesi için yeni on binlerce yeni konutun sözleşmesi yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 20 bin konutun temel atma töreniyle ilgili ayrıntıları paylaştı.

"650 BİN KONUTU HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDECEĞİZ"

Malatya'da Battalgazi Gelinciktepe Yeni Yerleşim alanında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum'un konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

  • Cumhuriyet tarihimizin en büyük afet konut kampanyasını başlattığımızı Cumhurbaşkanımız duyurmuştu. Deprem bölgesinde toplam 32 bin inşasına başlamış olduk. 1 yıl içerisinden 319 bin konut, toplamda ise 650 bin konutu hak sahiplerine teslim edeceğiz.

  • Önümüzdeki hafta itibarıyla sözleşmesini imzaladığımız 32 bin konuttan 20 bininin temellerini Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle 11 ilimizde eş zamanlı atacağız.

  • Kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşımızın mağdur olmaması için firmalara da teşvik veriyoruz. 12 ay ödemesiz 250 milyar liraya kadar kredi kullanabilecek.

4


Youtube

En Çok Aranan Haberler