HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı duyurdu! Diyarbakır'da operasyon, 650 kişi katılıyor

Son dakika: Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik olarak Abluka-1 Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Kadir Aydın Operasyonu başlatıldı. Operasyona Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Jandarma Komando timlerinden oluşan 650 personelin katıldığı belirtildi. İşte son dakika haberinin detayları...

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı duyurdu! Diyarbakır'da operasyon, 650 kişi katılıyor

Son dakika: İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’da 650 personelin katılımıyla Abluka-1 Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Kadir Aydın Operasyonu başlatıldı.

operasyon1

TERÖR ÖRGÜTÜNE YÖNELİK YENİ OPERASYON

İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Diyarbakır'da “Abluka-1 (Diyarbakır-Birlik/Şenlik) Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Kadir Aydın” Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu.

operasyon2

650 PERSONEL KATILIYOR

Operasyonda Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Jandarma Komando timlerinden oluşan 650 personel ile 42 operasyonel timin görev aldığı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Abluka Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA

Youtube


En Çok Aranan Haberler