Son dakika! İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'ıspanak' açıklaması

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden ıspanak zehirlenmeleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Hastanelere toplamda 108 kişi başvurdu. 80'i taburcu edilmiş olup 28'i ise gözlem altında" denildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "4 Kasım 2019 tarihi itibari ile sağlık tesislerimize; atropin ve scopalamin içeren yabancı otların tüketimi sebebiyle oluşan rahatsızlıklara istinaden toplamda 108 kişi başvurmuştur. Bu kişiler, uzman sağlık personellerimizce değerlendirilip gerekli tetkik ve tedavileri yapılarak 80'i taburcu edilmiş olup 28'i ise gözlem altındadır" denildi.

Açıklamada, "Bu otların tüketiminin klinik bulguları; görme bulanıklığı, cilt kuruluğu, taşikardi, kabızlık ve bazen hipertansiyon belirtileri şeklinde görülebilmektedir. Şu an itibari ile hastalarımızın herhangi bir hayati tehlikesi söz konusu değildir.

Ayrıca, sosyal medya üzerinden kaynağı belli olmayan birçok paylaşım yapılmış olup, resmi makamlar tarafından doğrulanmadıkça hiçbir bilgiyi dikkate almayınız" ifadeleri yer aldı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Istanbul'un taşı toprağı altın, ıspanağı zehirli. Lânet olsun içimdeki Temel Reis aşkına
Aşırı para kazanma hırsı , bilerek karıştırılmışa benziyor.
DEMEK Kİ BU OLAY HALLER İN NASIL KONTROL EDİLDİĞİNİN İSPATİDİR. YAZIK.
ne kadar komik bir ulkeyiz biz ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler