HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Şehitlerin kanı yerde kalmadı! MİT'ten operasyon: Mutlu Kacar etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT, Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK'nın sözde Aynularab sorumlusu Karker Andok kod adlı Mutlu Kacar'ı etkisiz hale getirdi. Kacar'ın 24 Temmuz 2021'de Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde görev yapan güvenlik güçlerine ait konvoya yönelik 2 askerin şehit olduğu terör eyleminin talimatını verdiği öğrenildi.

SON DAKİKA | Şehitlerin kanı yerde kalmadı! MİT'ten operasyon: Mutlu Kacar etkisiz hale getirildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 1997 yılında terör örgütüne katılan ve 2009 yılında Irak'ın Haftanin bölgesinde terör faaliyetinde bulunan Kacar, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmalarda elinden ve gözünden yaralandı.

AA-20231127-33034158-33034157-MIT_PKKYPGNIN_SOZDE_AYNULARAB_SORUMLUSU_MUTLU_KACARI_ETKISIZ_HALE_GETIRDI

2013 yılında Irak'ın Mahmur Rüstem Cudi Kampı, 2015 yılında Suriye'nin Tel Rıfat bölgesinde sözde sorumlu olarak faaliyet gösteren Kacar, 2020 yılında PKK/YPG'nin Tel Rıfat'ta bulunan yerel güçlerinin sözde sorumlusu olarak faaliyet yürüttü.

ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMADI

2022 yılında Suriye'nin Derik, 2023 yılında ise PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusu olan ve hakkında Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Terör amaçlı örgüte üye olma" suçundan dosya bulunan Kacar, 24 Temmuz 2021'de Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde görev yapan güvenlik güçlerine ait konvoya yönelik 2 askerin şehit olduğu terör eylemin talimatını verdi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Uzun süredir güvenlik güçlerinin takibinde olan ve Suriye'de bulunduğu yer tespit edilen Kacar, MİT tarafından düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Kaynak: AA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler