Son dakika: MSB'den S-400 açıklaması

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB) "S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikali tamamlandı" açıklamasını yaptı.

Son dakika: MSB'den S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanlığınca 27 Ağustos'ta başlayan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin intikalinin tamamlandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017'de Rusya Federasyonu ile imzalandığı, sözleşme kapsamında sistemin birinci batarya malzemelerinin intikalinin 12-25 Temmuz'da tamamlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, 27 Ağustos'ta başlayan ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikalinin de bugün tamamlandığı bildirildi.

Sistemin kurulum çalışmaları ve kullanıcı personelin eğitimlerinin devam ettiği belirtilen açıklamada, sistemin Nisan 2020'de faal hale getirilmesinin planlandığı kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
vay be tamam işte . dünyayı kurtaririz artik. kim tutar bizi.
dünyayı kurtarmayız ama kendi kıçımızı korusak yeter..
muhalefet olmakla vatan hainligini kattiniz karistirdiniz en sonunda boyle ne oldugu belli olmayan bir tur oldunuz ne oldugunuzda belli degil...
yahu kardesim tamam suriyeliler konusunda cemaat ve tarikat lara verilen yüzler konusunda bende desteklemiyorum ama. bu durum baska bisey
amerikalı yankiler çatlasın
Hayirli olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler