HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | NATO'dan flaş açıklama: Rus ordusu doğuya doğru ilerliyor

Son dakika haberi: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Bölgedeki son gelişmeyi duyuran Stoltenberg, Rus ordusunun doğuya doğru ilerlediğini söyledi.

Son dakika: Rusya- Ukrayna savaşında bölgedeki son durumu açıklayan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg "Rusya ordusu Ukrayna'nın doğusuna doğru ilerliyor" ifadelerini kullandı.

"YENİDEN SİLAHLANIYORLAR"

Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna'daki emellerinden vazgeçmediğini vurgulayarak Rus güçlerinin geri çekilmek yerine, Kiev'den uzaklaşarak yeniden gruplandığını, yeniden silahlandığını, ikmal yaptığını ve doğuya yönelmeyi hedeflediğini gözlemlediklerini söyledi.

SAFAF

"SAVAŞIN KRİTİK SAFHASI"

Gelecek haftalarda Donbas'ı ele geçirmek ve işgal altındaki Kırım'a kara köprüsü kurmak için doğu ve güneye doğru bir hamle beklediklerini ifade eden Stoltenberg, bunun savaşın kritik bir safhası olduğuna dikkati çekti.

HGFH

NATO'DAN ÇAĞRI

Öte yandan Stoltenberg açıklamasının devamında "Ukrayna'nın acil askeri yardıma ihtiyacı var. Müttefiklerin Ukrayna'ya çeşitli silah sistemleriyle daha fazla destek vermelerini bekliyoruz." diye konuştu.

“BUCHA, PUTİN'İN SAVAŞININ GERÇEK DOĞASINI GÖSTERİYOR”

Stoltenberg, Bucha ve Ukrayna’nın diğer kentlerinde yaşanan sivil ölümlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, “Ukrayna'daki acımasız savaşı ele alacağız ve hepimiz Bucha'da ve Ukrayna'nın diğer yerlerindeki vahşeti gördük. Bu, Rusya Devlet Başkanı Putin'in savaşının gerçek doğasını ortaya koyuyor. Sivillerin hedef alınması ve öldürülmesi bir savaş suçudur. Bu nedenle NATO müttefikleri, tüm gerçeklerin ortaya çıkarılması, soruşturulması ve sorumluların cezalandırılması için uluslararası çabaları desteklemektedir” ifadelerini kullandı.

Youtube


En Çok Aranan Haberler