Son dakika! Yabancı ajanslar: Sınır ötesine harekat başladı

Bloomberg'in son dakika haberine göre Türk askeri Suriye'nin Kuzey Doğusu'na giriş yapmaya başladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise "Harekatla ilgili çalışmalarımız devam etmekte. İntikaller, hazırlıklar sürmekte." dedi. Öte yandan Reuters'a konuşan Türk kaynaklar, intikalin başlamadığını duyurdu. Çeşitli kaynaklardan haberler gelmeye devam ederken sınır hattına askeri sevkiyatlar da sürüyor. İşte tüm detaylar...

Bloomberg'in ismi açıklanmayan bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberde, Türk askerinin Suriye'nin Kuzey Doğusu'na giriş yapmaya başladığını duyurdu.

Öte yandan Reuters'a konuşan Türk kaynaklar, Suriye topraklarına intikalin başlamadığını ancak ağır silahlı Türk askerinin sınır hattındaki beton blokların yerini değiştirdiğini söyledi.

AKAR'DAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'da sınır ötesine olası operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Akar "Harekatla ilgili çalışmalarımız devam etmekte. İntikaller, hazırlıklar sürmekte." dedi.

SEVKİYATLAR SÜRÜYOR

Türkiye'nin çeşitli illerinden yola çıkan komando ve mayına dayanıklı zırhlı araçların olduğu 100 araçlık askeri konvoy, öğle saatlerinde Kilis’e ulaştı. Geniş güvenlik önlemleri altında ilerleyen konvoy Kilis'in Suriye sınırına yöneldi. Konvoydaki birliklerin Suriye sınırındaki kritik bölgelerde konuşlandırılacağı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
gazamiz mubarek zaferimiz sen ola. allah yar ve yardimcimiz olsun.
Suriye bizim toprağımız değil, suriye bölünürse biz bölünürüz. Ana kuzularının yabanci topraklarda ölünce olan yine gariban çocuklarına olacak.
@ottoman1298 orada öldürüceğimizin amacı tam’da senin bu yazdığın . bölünmüş şuan zaten biz bölünmesin diye uğraşıyoruz . zeka yoksunu arkadaşım.
ALLAHIM SEN ÜLKEMİ KORU MUHAFAZA ET YARABBİM !!!!! İNŞALLAH AMERİKANIN OYUNLARINA GELMEYİZ !!!!
@nadirkemal777 Sen amacı anlamamışsın, suriyede ve Türkiye de yaşayan kürtlerin arasına sunni arapları yerleştirerek olası bir terör devletinin önüne geçeceğiz. Ayrıca ülkemizdeki suriyelilerin başka türlü gitme gibi bir durumu yok, bu yüzden dikkat edersen bütün Türk düşmanları bu harekata karşı.
@nadirkemal777 Suriye bölünürse diyor.. Laa zaten suriyeyi bölen kendine özerk bölge ilan eden PKK YPG ile savaşıp suriyenin toprak bütünlüğünü korumaya gidiyor.. Senin gibi vatan hainleri anlayamaz bunu
Allah yardımcınız olsun Şanlı Türk ordusu
Allah askerimizi korusun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler