HABER

SPK'dan Dinç Bilgin'e para cezası

Ankara - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Medya Holding A.Ş., Sabah Yayıncılık A.Ş. ve Sabah Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Dinç Bilgin, Önay Şevket Bilgin ve Birol Kaplan hakkında ayrı ayrı 98 bin 820 YTL idari para cezası uygulanmasına karar verdi. Sabah Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Süleyman Serdar Çaloğlu ve Mehmet Bülent Ergin ile Medya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Clifford Holmes Polley hakkında da ayrı ayrı 32 bin 940 YTL idari para cezası ygulanması karara bağlandı.

SPK'nın haftalık bültenine göre 2006 yılı öncesinde Medya Holding A.Ş., Sabah Yayıncılık A.Ş. ve Sabah Pazarlama A.Ş.'nin yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettikleri anlaşılan Ali Çoksoy, Ali Cüneyt Ortan ve Selim Gülmen'e idari para cezası uygulanmayacak. Medya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cüneyt Ortan'ın 29 Temmuz 2005 tarihinde istifa etmesi ile ilgili olarak özel durum açıklamasında bulunulmaması nedeniyle Medya Holding A.Ş. uyarılacak.

SPK Bülteninde, MNG Menkul Kıymetler Yatırım A.Ş.'nin sermayesinin 3 milyon YTL'den 7 milyon YTL'ye arttırılması başvurusu kabul edildiği belirtilerek, sermaye artırımı öncesi ve sonrası oluşacak ortaklık yapısına yer verildi.

Bültene göre, MNG Menkul Kıymetler Yatırım A.Ş.'nin "Lehman Brothers" ibaresini işletme adı olarak kullanılması talebi olumlu karşılandı. MNG Menkul Kıymetler Yatırım A.Ş.'nin unvanının "Lehman Brothers Menkul Değerler A.Ş." olarak değiştirilmesi uygun görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön