HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SSK'lı memurlar eylem yaptı

KESK'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'na (SES) üye Sosyal Sigortalar Kurumu'nda (SSK) çalışan memurlar, havuzda toplanan paralarının ödenmediği gerekçesiyle hastane önünde eylem yaptı.

SSK'lı memurlar eylem yaptı

SSK Samsun Bölge Hastanesi önünde toplanan yaklaşık 30 kişi, sloganlar atarak, havuzda biriken paraların kendilerine ödenmesini istedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

SES Samsun Şube Başkanı Süleyman Bal, SSK yasasının ilgili maddelerinin, ek ödeme havuzunda biriken paranın yüzde 90'ının çalışanlara dağıtılacağını ve yüzde 10'nun kurumun giderleri olarak kullanılabileceğini emrettiğini ileri sürerek, "2003 yılı Aralık ayı itibari ile ek ödeme havuzunda 40 trilyon birikmiştir. Bu paranın yasaya uygun biçimde, SSK çalışanlarına eşit oranda dağıtılması için illerden topladığımız binlerce imza SSK Başkanlığı'na iletilmiş ve defalarca ilgililerle görüşülmüştür. SSK Yönetim Kurulu ile yapılan toplantıda havuzda biriken paraların çalışanlara eşit olarak ödenmesi ile ilgili karar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın onayına sunulmuştur. SSK Yönetim Kurulu kararından sonra oluşan umudumuz, bakanın tavrı ile umutsuzluğa dönüşmüştür. Havuzda biriken paralarımız ödenmediği müddetçe eylemlerimiz artarak devam edecektir" dedi.

Çok sayıda polisin görev aldığın eylem olaysız sona erdi.

İHA

En Çok Aranan Haberler