Su faturasının neredeyse yarı yarıya gelmesini sağlayan 6 yöntem

Bilinçsiz şekilde su kullanımı, küresel ısınma, doğal kaynakların bir bir kuruması derken su faturası da şişti ve her seferinde daha yüksek fatura ödediniz. Uygulayacağınız bu yöntemle su faturasını yarıya düşürebilir, hatta artan parayla birikim yapmaya başlayabilirsiniz b

Su faturasının neredeyse yarı yarıya gelmesini sağlayan 6  yöntem

Öncelikle bilinçsiz şekilde su tüketimine son verelim. Hem doğayı koruyalım hem de faturamızı yarıya indirerek tasarruf yapalım.

Yeni bir eve taşınıyor ya da yuvalet veya banyo tadilatı yapmak istiyorsanız kesinlikle tasarruflu batarya ve klozetleri tercih edin. Fotoselli bataryalar su faturasında yüzde 80 tasarruf sağlıyor.

tasarrud

Hortumda tazyikli su akışını engellemek için 'debi' adı verilen kontrol aracını takın. Bu şekilde tazyikli su akışını engelleyerek su akışını kontrola altına almış olacaksınız. Bu tasarrufla artı yüzde 20 kazanç sağlayacaksınız.

bahxe

Tuvalette kullanılan rezervuarınızın su akıtıp akıtmadığını kontrol edin. Bu akıtmayı engellemek yüzde 20 tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda rezervuarın içine dolan su miktarını da azaltmak mümkün. Rezervuarın içine içi hava dolu pet şişe atın. Böylelikle bu kabın içerisine daha az su dolacak ve daha çok tasarruf etmiş olacaksınız.

rezer

Çamaşır ve bulaşık makinelerini tam olarak dolmadan çalıştırmayın. Makine dolsa bile korkmayın, aynı oranda kullanılan su kullanılsa da temizlik açısından bir şey değişmeyecek.

cam

Özellikle yaz günlerinde sıkça duş almamız faturaya bir hayli fazla yansıyor. Bunun için mümkünse başınızı sabunlarken suyu kapatın. Bu yöntemle suyun boşa akmasını önlemiş olacaksınız.

dus

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bu yöntemleri kullanana kadar allahı suyuna neden para ödüyoruz diye yazsanıza..tabi neden yazıcaksınızki.sizde korkuyorsunuz hükümetten..kendi toprağımızda çıkan allahın suyu yahu..
HERGÜN DEĞİL HAFTADA 1 KERE DUŞ ALIN,HAVUZLARI KAPATIN,KÜVETLERİ YASAKLAYIN,TÜM ÇİMENLİ SAHALARA BETON DÖKÜN (böylece sulama derdi olmaz) SORUN KÖKTEN ÇÖZÜLÜR...
izmirde yaşıyorum aylık su tüketimim 18-20 liradır.Ama bana yazılan fatura 65lira katı atık toplama vergisi pis vergisi bilmem ne bilmem ne neden tasaruf edelim ki 45lirayı zaten kafadan ödüyoruz siz önce benim Ülkemde vergi yükü neden bu kadar halkın üzerinde diye bir anket düzenleyin cevabı çıkacak.Halkdan alınan kdv-ödv-tekel ürünleri vergisi akaryakıtan alınan vergiyle bu ülkenin çarkı dönüyor geri vallahi billahi yalan.
Doğalgazı sürekli aç kapa bu sefer de doğalgazda fatura artışı olur. Suyu aç kapada zaten sıcaklık kaybı oluşuyor bi de sıcak olsun diye beklersen hem su tasarruf etmezsin hemde doğalgaz faturası ağırlaşır. Dengeli bir su açılışı ve sıcaklık ayarıyla ikisinden de tasarruf edebilirsiniz. Kombi yi araba gibi düşünün gaz fren gaz fren yakıt tüketimi fazlalaşıyor. Sıcak suyu ilk aştığınız zaman kombi doğalgazı çok çeker ki içi yeterince gazla dolsun ve dengeli çalışsın. Sonra yavaş yavaş gaz almaya başlar. Ama siz her seferinde sıcak suyu keserseniz kombi her seferinde yeniden komut alıp dolduruyo
Diğer Haberler