KADIN

Şubat 2015 aylık burç yorumları

Şubat 2015 aylık burç yorumları

Şubat ayında sizi neler bekliyor?

[Nasıl TV - Koç burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Koc-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

KOÇ ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

4 Şubat tarihinde Aslan burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu Dolunay geçtiğimiz 20 Ocak tarihinde Kova burcunda gerçekleşen Yeniaydan bu yana olan gelişmelerin geldiği son noktadır. Bir yanıyla toplumsal ilişkiler, diğer yanıyla aşk hayatında etkilidir. Kendimizi ön plana almak istiyoruz fakat geri hareket bize ileriye dönük hedeflerimiz ve sosyal ilişkilerimiz anlamında gözden geçirme sürecinde olduğumuzu söylüyor. Bu bekleme modu kendimizi gözden geçirme anlamında olumludur.

11 Şubat itibariyle Merkür geri hareketi sonlanmış oluyor, ancak gölgeli günleri olan bir haftayı önemsemek gerekir. Gözden geçirdiğimiz projeleri ve planları yavaş yavaş yürürlüğe koyabiliriz. Şubat ayının 18'ine kadar olan kısımda durgunluk olabilir fakat sonrasındaki gelişmeler aktiflik içerir. Geri harekette bazı aksamalar olduysa düzgün seyirde yoluna girecektir. Dolunayın hassasiyetinde ortaya koyamadığımız benliğimizi şimdi daha iyi ifade ediyoruz. Birçok alanda takıldığımız noktaları daha özgür bir şekilde gerçekleştirmeye başlayacağız.

19 Şubat tarihinde Yeniay ikinci kez Kova burcunda oluşuyor. 3 dakika sonra Güneş Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu da Yeniayın iki yönlü etkisini gösteriyor. Hareketlilik artmaya başlar, yenilikler için belirli bir güç kazanırız. Böylece hem ileriye dönük adımlar atmaya başlıyoruz, hem de iç dünyamızda moralimiz yükselmeye başlıyor.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars burcunuzda seyrine başlıyor. Bu da son derece aktif bir zamandır. Toparlayacak olursak hem ilişkilerde, hem girişimlerde, hem ortaya koymak istediğimiz plan ve projelerde hem de bütünüyle dış dünyayla olan irtibatınızda, hayatın lezzetinde tam da size uygun olan iki geçiş birden başlıyor.İkili ilişkilerde ve dış imajda göz doldurmanızı sağlayacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihinde oldukça hızlı bir şekilde ilişkilerin yönü değişir. Yenilik hevesi, değişim arzusu yoğundur. Özgür ilişkiler, bir arada yaşamak, ani evlilik kararı verildiği gibi, uzun yıllardır evli olan çiftler boşanabilirler. Beraberliklerin yenileşmesi, değişme uğraması, bu değişimlerin çiftler arasında kabul edilirliği önemlidir. İstenirse farklı açıdan bakılabilirse, ilişki sürdürülür. Ancak tarafların birbirine karşı dayatmada bulunmadıkları bir şekildir bu. 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunay, aşkta kendi arzularımızı daha fazla öne aldığımızın göstergesidir. Haftanın genelinde ilişkilerde sürpriz gelişmeler, yenilikler, değişim sosyal ilişkiler epeyce etkili olacak.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki, Venüs-Chiron kavuşumu bilinçaltımızın derinliklerine sızan, geçmişte yaşanmış veya şu an yaşanmakta olan, zorlandığımız- fedakarlıkta bulunduğumuz- bazen takıntılı ve bağımlı bir şekilde tutunduğumuz- kurtulamadığımız belki de kurtulmak istemediğimiz meseleleri ele almamızı gerektiriyor. Kendimizi yargılamadan, hayatı suçlamadan, üstünü örtmeden, boş vermeden olan bitene bir bakalım.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sona eriyor. Sosyal ilişkileriniz canlanmaya başlıyor. Gerileme hareketi süresince arkadaşlıklarımızı gözden geçirmiştik. Bazı kişilerle birbirimize karşı durduk, bazılarıyla aynı görüşten olduğumuzu fark ettik. Şimdi artık kiminle kafa dengi dostluk kurabildiğimizi, kiminle bir arada olmamamız gerektiğini saptadık. Bir arkadaşlıktan ne bekliyoruz, sosyal hayatta ne gibi insanlarla bir arada bulunmaktan hoşlanıyoruz. Net olarak saptadık. Buna göre ilişkilerimizi yeniden düzenlemiş şekilde devam edeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez Yeniay oluşacak. Bu aşk hayatınızla ilgili konularda ikinci bir şans gibi. Arkadaşlık merkezli başlayan ilişkiler, sosyal paylaşımlar, hoşgörü, ılımlılık, iyimserlik gibi olguların ilişkide merkez alındığı bir gün. Ancak aynı gün Güneş-Balık burcunda seyrine başladığında, duyarlılığımız yükseliyor. Ancak sorun yok. Çünkü 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başladığında bir hayli aktif, oldukça hevesli bir şekilde aşkla buluşabiliriz. Venüsün de aynı gün burcunuzu ziyareti ve 22 Şubat tarihindeki görünümü, bu haftanın aşk hayatınızla ilgili konularda bir hayli enerjik olduğunu söyleyebilirim. Yeni tanışmalar, ilişkimizde cinsel anlamda paylaşımlar, aşkla sarmaş dolaş olmak kolaylaşıyor.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde aşk hayatınızla ilgili bir konuda canınız biraz sıkılabilir. Arzu etmediğiniz bir durum veya meseleyle ilgilenmeniz gerekir. Buna siz veya başka biri de sebep olabilir. İyi niyetliliğinizin, merhametinizin sizi kısıtlaması halidir bu. Bu durumun üstesinden gelmenin yolu, aşkta biraz daha akıllı hareket etmeyi bilmenizdir. Gün boyu enerjiniz düşük olabilir. Ancak altından kalkılmayacak bir durum da değildir.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihinde karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek ve hevesle kabul etmekten yanısınız. Ancak unutmayalım ki, 11 Şubat tarihine kadar Merkür geri hareketini sürdürecek. Üzerinde düşünelim. Acele etmeyelim. Kaçırılmayacak kadar güzel diyorsanız, o zaman lütfen artı ve eksileriyle birlikte gözden geçirelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Geçtiğimiz 21 Ocak tarihinden bu yana, zihnimiz özellikle ideallerimiz, hedeflerimiz, geleceğimizle ilgili konularda odaklanmıştı. Amacım nedir, nasıl bir gelecek düşünüyorum. Planlarım, projelerim, varmak istediğim yer neresi? İşte bütün bunları yeniden düşünmüştük. Bazı işlerimiz durdu, gerekli kişilerle görüşemedik, bağlantı kuramadık. Şimdi yavaş yavaş, çalışma hayatımız ve yakın çevremizle ilgili konuları kafamızın içinde birçok meseleyi yerli yerine oturtup yolumuza devam edeceğiz. Hedefimize uygun, fikirlerimizi ifade edebilecek, projelerimizi sunabilecek, gerekli kişilerle hızlı biçimde görüşerek işlerimizi halledeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde özgür düşünüyoruz. Dilediğimiz şekilde işlerimizi planlayarak, projelendirerek öne sürmeye hazırız. Hatta gerekirse yepyeni bir karar da verebiliriz. Bilgimiz, tecrübemiz, eğitim düzeyimiz, portföyümüz, referansımız, dış dünyada tercih edilmemizde önem taşıyacak. Karşımıza çıkan fırsatları doğru yönde değerlendirmek için, tabii ki mücadele vereceğiz. Kendimize güvenirsek, başarılı oluruz. 20 Şubat tarihinde Mars burcunuz üzerinde ilerlediğinde, yenilikleri heveslendirici, harekete geçmenizi sağlayıcı, enerjinizi yükseltici, cesaretinizi daha fazla arttırıcıdır. Fiziksel anlamda size kuvvet, dayanıklılık sağlar. Öne çıkmak istediğiniz alanlarda, hedefinize ulaşma gücünüzdür. Keşfetmek, ele geçirmek anlamında kimse elinizi su dökemez.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihindeki görünüm, sizden yaşça ve hayat tecrübesi güçlü kişilerden iş ve ortaklık anlamında destek görürsünüz. Ancak siz bireysel anlamda hareket etmeyi seven bir kişi olduğunuz için, karşı tarafı baskın halleri daha sonra sorun yaratır mı diye bir düşünmek lazım. Aslına bakarsanız, bu kişi veya kişiler enerjinizi doğru şekilde yönlendirmenizi sağlayabilirler. Bir de bu açıdan duruma bakmak yararlı olur.

PARA

1-8 Şubat arası: 8 Şubat tarihinde, mali konularda bizi sıkıştırabilecek durumların farkında olalım. Bize verilen veya bizim verdiğimiz bir sözü yerine getirmemiz zor olabilir. Zaman faktörünü veyahut beklenmedik bir takım durumları göz önüne alarak konuşalım. Fırsatmış gibi dursa da, biz tam olarak netleşmeden, sağlamlaşmadan hareket etmeyelim.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde finansal çıkarlarımızı, isteklerimizi, ihtiyaçlarımızı gözeteceğiz. Bizim için cinsel, finansal ve ortaklık anlamında kazanmak, doymak, tatmin olmak son derece önemli hale gelecek. Eğer işler umduğumuz gibi gitmezse öfke duyabiliriz, tepki gösterebiliriz.

16-22 Şubat arası: Maddi açıdan, 22 Şubat tarihindeki görünüm gayet olumlu. Elimize para geçebilir. Kazançlı çıkacağımız bir karar verebiliriz. Tüm gücümüzle arzu ettiğimiz bir şeyi elde edebiliriz. Ayrıca kolay da para harcarız. Geleni tutmak pek kolay değildir.

23-28 Şubat arası: Maddi konularda cesursunuz ve girişimcilik enerjiniz yüksek. Bir proje, plan, iş veya getirisi tatmin edici bir iş için harekete geçebilirsiniz. Ancak hesabı kitabını iyi yapınız.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 3-4-13-14-17-18-21-22-25-26

Zayıf enerjili günler: 1-8-9-15-16-28

Aşkta en şanslı günler : 3-4

Parasal açıdan şanslı günler: 23-24

Yeni Ay: 21-22-23

Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 7-8-9-10

Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubatayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Boğa burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Boga-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

BOĞA ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Boğa burcu Şubat ayındaki ilk etkili enerji 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunaydır. Bu Dolunayda özellikle iç dünyamızda kendimizi ifade etme arzusu çok yoğundur. Aile içerisinde desteklenmek, alkışlanmak, ön planda olmak istiyoruz. Diğer taraftan da iş hayatında yeniliklere açık, biraz da olumlu düşünmek arzusu vardır. Ancak hala Merkür geri hareketi olduğu için, şunu unutmayın ki en önemli konu kariyer hayatı ve toplumsal ilişkilerdir. İş ortamlarında otoritelerle ilişkilere dikkat edilmelidir.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sonlanıyor. Ancak gölgeli günleri olan bir haftayı da hesaba katarsak 18 Şubat tarihine kadar kariyer hayatıyla ilgili konulara yeniden önem vermek gerekir. Ele aldığımız projeleri 18 Şubat tarihi itibariyle yürürlüğe koyabiliriz.

19 Şubat'ta ikinci kez Kova burcunda oluşacak Yeniayın 3 dakika sonrasında Güneş Balık burcuna giriyor. İki yönlü bir Yeniay olarak düşünebiliriz. Şifa verici bir gücü vardır. Projeleri ve planları yürürlüğe koyma anlamında kıymetlidir. İş hayatında bir hareketlenme başlıyor. İleriye dönük hedefler anlamında ilişkilerde ruhsal paylaşımların işaretçisidir. Yenilikler mutlaka kucaklanmalıdır.

20 Şubat tarihinde Venüs ve ardından Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu dönem Boğa'ların hoşuna gitmeyebilir, iç dünyamıza dönüp ilişkilere bakabiliriz. Boğalar özel hayatında mutlu olup olmadığını sorgulayabilir. 20 Şubat sonrasında ilişkilerde beklenmedik kopmalar, bazı durumların sizi rahatsız etmesi ve gerginleştirmesi mümkündür. 20 Şubat sonrası rahatlatıcı aktivitelere yönelmek gerekebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 4 Kasım tarihindeki Dolunay, ailevi ilişkilerde yönetimi elinizde bulundurma arzunuzdur. Sizin duygularınız, arzularınız, istekleriniz önemlidir. Bunu böyle kabul edilmesini, onaylanmasını bekleyeceksiniz. Hatalı bile olsanız, bunu kabul etmek yerine inatla savunursunuz.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, dostluklarımızı, ilişkimizi, umutlarımızı veya umutsuzluklarımızı, insanlara bakış açımızı, sosyal yaşamdaki zorluk ve kolaylıklarımızı, yeteneklerimizi veya başarısızlıklarımızı, hedeflerimizi veya tembelliklerimizi tümüyle gözden geçirmemizi, gerçekçi olmamızı söylüyor. Nasıl bir yol, bir amaç belirlemek lazım. Daha başarılı olmak için neler yapmak gerekiyor. Biz mi ağırdan alıyoruz işleri, yoksa geçtiğimiz süreç mi yoruyor bizi. İşte bütün bunları ele alalım. Hayatla ve kendimizle yüzleşelim, hesaplaşalım.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Size göre olması gerekenler ama bir türlü olmayanlar gerilim sebebidir. Şu niye böyle, bu neden şöyle demek yerine, ne yapabilirim demek çözüm bulmanızı sağlar. Hayata olan direncinizin yükselmesi için, geçmişte yaşanan anıları, olayları veya durumları sakin bir şekilde gözden geçiriniz.
23-28 Şubat arası: 26 Şubat tarihinde ilişki anlamındaki enerjiler gerilimi körükleyici gözüküyor. Ancak bu gerginlik öyle dışa yansıyan tarza değil. Daha ziyade kendi içinizde oluşuyor. Sizin kriterlerinize uymayan veya sizin elinizde olmadan gelişen durumlar ilişkileri kopartıp atıcı veya hoşgörülü davranmanın, sorunlara çözüm bulup birlikte ilerlemenin önüne engel koyuyor. Farklı bir açıdan durumu ele almak gerekecek.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki özel görünüm, iş hayatınızla ilgili konularda ileriye yönelik bir şekilde durumunuzu gözden geçirmenizi sağlıyor. Enerjinizi hangi alana yönlendireceğinizi, yeteneklerinizi hangi iş kolunda değerlendirmek istediğinizi belirlemeniz gerekebilir. Bu değişim fiziksel ve ruhsal anlamda da etkilidir. Eskiyen ve işlemeyen her şeyi değişir. 2 Şubat tarihinde, eğer bir fırsat karşınıza çıkarsa veya bir olay, bir durum nedeniyle kafanız karışırsa, durun ve sakin bir şekilde gözlem altına alın. Bu olan biten her ne ise, telafisi mümkün olabilir veyahut bir kere daha sizi yoklayabilir. Ne de olsa Merkür geri hareket dönemindeyiz. Nihai bir sonuç olarak hiçbir şeyi görmeyelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Kariyer hayatınızla ilgili konularda düşündüğünüz, gözden geçirdiğiniz, plan ve projelerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Yeni bir iş girişimi, işinizle alakalı sorunlar, farklı tarzdaki fikirlerinizi uygulama yönünde hız kazanabilirsiniz. Gerekli kişilerle bir araya gelebilir, işvereniniz veya çalışanlarınızla yenilik anlamında düşündüklerinizi paylaşabilirsiniz. Eğer geri hareket döneminde yeni bir iş düşündüyseniz, şimdi bunun için harekete geçebilirsiniz. Bürokratik işlerinizi daha çabuk halledebilirsiniz.

12 Şubat tarihinde, özel hayatımızda, iş ortaklıklarımızda veya rakip konumunda bulunan kişilerle, burun buruna gelebiliriz. Özellikle mesleki ve toplumsal alanda arzu etmediğimiz gelişmeler yaşıyorsak, mevcut durum bizi rahatsız edici ise, kolayca öfkeleniriz, tepkide bulunabiliriz. Hayatın üzerimize geldiğini düşünürüz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda oluşacak Yeniay, iş hayatında çözüme odaklı ve tarafsız bir şekilde durumu ele almanın doğru olacağını işaret ediyor. Tabii ki idealist Boğalar için böyle bir Yeniay, işine odaklanmak anlamında yararlıdır. Ayrıca yenilikçi bir gözle, farklı projelere açık tarzda hareket etmeyi sağlar. Bu Yeniay Kova burcunda ikinci kez doğduğu için, iş hayatınızla ilgili alanda bir değişimin işaretçisidir. Bugünün bir başka önemi, Yeniayın ardından Güneş-Balık burcu seyrinin başlamasıdır. Bu da gösteriyor ki, hem değişiklik hem de yaratıcı tarzda çalışarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu oldukça ilginç ancak bir o kadar da olumludur.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerinde çalışma hayatınızdaki ilişkilerinize, iş ortaklıklarınıza ve mali konulara çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü evdeki hesabın çarşıya uymadığı, sizi sinirlendirebilecek durumların oluşma ihtimalini göz önüne almalısınız. Sizi rahatsız eden meseleleri çözümlemek için enerjinizi doğru yönde kullanmaya çalışmak, illa baskın olacağım diye kendinizi yormamak lazım. Aksilikler çıkabilir. Ancak bunları halledebilmenin yolu, bilinçli bir şekilde hareket etmekten geçiyor.

PARA

1-8 Şubat arası: 5 Şubat tarihindeki görünüm, maddi konularda çabuk karar vermemek gerektiğini gösteriyor. Merkür geri hareketi yine temkinli olmamız gerektiğinin işaretçisi. Bir bakalım. Gerek işimizden gerekse başkalarından beklediğimiz haberler ne derece net ve doğru iyice anlamak lazım.
9-15 Şubat arası: Maddi açıdan 11 Şubat itibariyle kazanç elde etmeye yönelik işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyabiliriz. İşimizin finansal açıdan getiri ve götürüsü üzerine düşünürüz. Kazancımızı önemseriz. Parlak fikirlerimiz, yaratıcı çalışmalarımız, farklı projelerimizi öne sürerek artı gelir elde etmek için gayret gösteririz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Merkür-Satürn görünümü, maddi kazanç elde etmek amaçlı iş girişimlerinin işaretçisi olduğu gibi, yasal anlaşmazlıklar veya bölüşümlerle ilgili konulara ciddi biçimde bakmamızı gerektirir. Eğer bir iş veya ortaklık düşünülüyorsa, her türlü hukuki noktanın sağlam bir şekilde ele alınması, hesabının yapılması önem taşır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde işlerinizi maddi anlamda çok iyi takip ediniz. Eğer başkalarıyla ortaklaşa halledilmesi gereken bir durum varsa, bu kişiler ne kadar güvenilir, verdikleri sözü tutarlar mı, sonra bütün iş üzerinize kalır mı diye düşünmek lazım. Ayrıca evinizin ihtiyaçları, yolculuk, bir proje ile ilgili konularda paraya ihtiyaç duyuyorsanız bunun geri ödemelerinde zorlanır mısınız bunu iyi düşünün. Bu tarihte ödeme güçlüğü yaşanabilir.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-15-16-19-20-23-24-28

Zayıf enerjili günler: 3-4-10-11-17-18

Aşkta en şanslı günler: 5-6

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 25-26

Yeni Ay: 23-24-25

Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 10-11-12

Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - İkizler burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Ikizler-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

İKİZLER BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayındaki ilk önemli görünüm 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunaydır. Bu Dolunayda bizim isteğimiz özellikle kendi çevremiz içerisinde hakimiyeti ele geçirmektir. Biraz alkışlanmak ve destek almak istiyoruz. Bulunduğumuz alanda kendimizi göstermekten yanayız. Kişisel hareket etmekten ziyade amacın doğrultusunda daha bilinçli ve farklı düşünülebilirse, şu andaki Dolunayın yarattığı hassasiyet rahatlıkla aşılabilir.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sonlanmış oluyor ancak bir hafta boyunca gölgeli günleri sürecek. Bu dönemde kendimize çizdiğimiz yol yavaş yavaş aydınlanmaya başlıyor. Geçtiğimiz aya göre daha rahatız, yeni hareketlenmeler başlayacaktır. Gözden geçirilen plan ve projeler uygulamaya dönebilir.

19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay oluşuyor. İşte şimdi bu Yeniayla birlikte harekete geçiyoruz. Bu Yeniay oluştuktan hemen 3 dakika sonra, Güneş Balık burcunda seyretmeye başlıyor. Balık'ın yarattığı hassasiyeti geriye çekerek amacımız ve kararlarımız yönünde dış dünyaya açılmaktan asla şaşmayacağız. Hayalleri elde etmek adına bu dönemi manevi bir güç olarak kullanacağız.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçiş hem ilişkilerde hem de hedefler anlamında aktiflik katacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm tüm burçlar için olduğu gibi sizin için de gayet olumlu yönde bir değişimin işaretçisidir. Hem aşk hayatınız hem hedefleriniz yenileniyor. 2 Şubat tarihindeki görünüm, yeni arkadaşlıkları, yeni topluluklar içine dahil olmayı, hızlı ve hevesli bir şekilde kendinizi ortaya koymanızı sağlasa da, henüz Merkür gerilemesi bitmediğinden, bütün bu gelişmeleri bilinçli bir şekilde inceleme altına almak lazım. Hele bir olgunlaşsın, hele bir tam kıvama gelsin. Ona göre değerlendiririz.

9-15 Şubat arası: Bu hafta, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda daha ciddi düşünmemiz, ilişkimizdeki sorunları, bilinçli bir şekilde ele almamız lazım. Zayıflıklarımız, bağlılıklarımız ve bu yüzden yaşadığımız sorunları geride bırakmak istiyorsak, ne istediğimizi iyi bilerek seçimlerde bulunmalıyız.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşacak Yeniay, dışa açılma, plan ve projelerinizi yenilikçi bir tarzda ele alma, sosyal ilişkileri güçlendirme, bir çok kişiyle bağlantı kurabilme yönünde bir hareketlilik getiriyor. Hem yakın çevrenizle olan teması iletişim anlamında hareketlendiriyor hem de moralinizi yükseltiyor.

23-28 Şubat arası: 24, 26, 27 Şubat tarihlerindeki görünümler, ilişki anlamında bir hayli aktif günlerdir. Devam eden ilişkinin evliliğe dönüşmesini sağlar. Hızlı bir karar verilir. Ancak bir daha düşünüp, ilerisi adına bu ilişkide problemler yaşanır mı diye düşünmenizde yarar var. Problemli ilişkilerde de durumun çok yönlü bir şekilde gözden geçirilmesi gerekir. Eğer yaşam hedefiniz aynı ve birbirinizin farklılıklarına tahammül etmekte hoşgörülü değilseniz, her iki tarafın da aklını başına toplayıp konuşmasında yarar var. Yeni başlayan ilişkilerde önce birbirinizi tanımaya çalışınız. Sizden yaşça büyük veya daha olgun biriyle ilişkiye girebilirsiniz. Ancak bu kişiyle aranızda yaşananların sevgi mi yoksa geçici bir duygu olup olmadığını iyi düşünmek gerekiyor.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ideallerinizi gerçekleştirme yönündeki azminizdir. Sizi yolunuzdan hiçbir şey döndüremez. Yakınlarınız başta olmak üzere, çevreniz üzerinizdeki etkiniz bir hayli yüksektir. Tüm ağırlığınızı koyarak isteklerinizi elde etmeye, varlığınızı kabul ettirmeye çalışacaksınız. Bu Dolunay size girişimde bulunma, özgür bir şekilde kararlarınızı uygulama gücü verir.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yolculuklar yaparak, sosyal ve organize faaliyetlere katılarak, mesleki ihtisas konularında yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz aktivitelerde bulunabilirsiniz. Yani koşuşturma içinde olacağınızı söyleyebiliriz. İletişimsel açıdan ne kadar hızlı bir şekilde kendinizi ifade edebilirseniz, o denli ileri hamlelerde bulunmanız mümkün. Sizlere önerim bu dönemde benim dediğim, düşündüğüm doğru demenizden ziyade, kapıları çalarak, inancınızı içinizde güçlü tutarak ilerlemenizdir. Özgür yaklaşımlarınızı kafanızın içindeki hedefleri gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz zaman başaramayacağınız hiçbir iş olamaz.

12 Şubat tarihinde, çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda bir hayli tutkulu olduğumuzu gösteriyor. Bizi destekleyecek, yüreklendirecek ilişkilereihtiyacımız var. Maddi ve manevi anlamda ihtiyaçlarımıza uygun hareket edeceğiz. Eğer, umduğumuz yeni gelişmeler, değişimler gündeme gelmezse olumsuz düşünebilir, rahatsız olabiliriz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcundaki Yeniayın hemen akabinde Güneş-Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu iki yönlü bir etki. Bir yanıyla yeniye açıksınız diğer taraftan kafanızın içinde bir şeyler tasarlıyorsunuz. Hem yaratıcı hem idealistsiniz. Eğer işinizden memnunsanız iki farklı projede yer alabilirsiniz veya iki farklı iş için start verebilirsiniz. 20 Şubat tarihinde Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor ve size girişim gücü kazandırıyor. Kendinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, bu konuyla ilgili yetkin kişilerle bağlantı kurunuz.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde iş hayatınız, iş ortaklıklarınız ve başkalarıyla ortaklaşa yapılacak sözleşme veya görüşmelerde işler istediğiniz gibi ilerlemez. Belli bir sıkışma, erteleme, baskı veya başka bir güçlük ortaya çıkabilir. Enerjiniz, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz, durumu kontrol altına almanız kolay olmayabilir.

PARA

1-8 Şubat arası: 8 Şubat tarihinde parasal anlamda çözüme odaklı hareket etmek gerekiyor. Tabii ki tedbirli davranmaktasınız. Çünkü şu aralar net olmayan durumlar yaşadığınız için, dikkatli olmanız çok doğal. Başkaları projenize destek verebilir veya maddi yönde umutlandırıcı konuşabilir. Ancak 11 Şubat tarihine kadar gözlemde kalmakta yarar var.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde, mesleki ilişkiler, genel hayatımız, iş yaptığımız insanlarla olan bağlantılarımızı, dış dünyada sürekli karşı karşıya kaldığımız kişilerle olan alışverişimizi hedeflerimizi, duygularımızı, kendimizi bir gözden geçirelim. Amacımızı, hedefimizi, hayattan beklentilerimizi bir ele alalım. Çok mu rahatız yoksa fazla mı endişeliyiz. Hakikaten canla başla çalışıyor muyuz yoksa sürekli birilerini ve kaderi mi suçluyoruz. Bunları dürüstlükle ele alalım ki, finansal anlamda rahata erelim.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Yeniay, kazanç elde etme yönünde olumlu bir etkidir. İkinci kez oluştuğu için, bir şans olarak da görebiliriz. Yine aynı tarihteki, Merkür-Satürn görünümü ise, eş-iş ortağı-işveren ve bazı kişilerle çıkar ilişkilerimizin yeniden gözden geçirilmesi anlamında önem taşıyor. Çünkü verimsiz yürüyen bir evlilik bitecekse nafaka veya edinilmiş mallarla ilgili konular bir hayli etkilidir. Bir iş ortaklığında mali hesapların, vergiler de dahil olmak üzere ele alınması gerekir.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde, maddi açıdan başkalarına ihtiyaç duyabiliriz. Hesabı bilmekte yarar var. Fazla iyimserlik, beklenti veya acelecilikten kaçınılmalıdır. El atına binen çabuk iner misali, bizim de attığımız adımı bilmemizde yarar var.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 3-4-8-9-17-18-21-22-25-26

Zayıf enerjili günler: 5-6-13-14-19-20

Aşkta en Şanslı günler: 8-9

Parasal açıdan şanslı günler: 1-28

Yeni Ay: 25-26-27

Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 12-13-14

Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubatayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Yengeç burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Yengec-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

YENGEÇ BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Yengeç burcunun Şubat ayındaki ilk etkili görünümü, 4 Şubat tarihinde kazanç evinizde oluşacak Dolunaydır. Bu Dolunayda finansal konular üzerinde bir hayli önemli biçimde durmamız gerekiyor. Kendimizi ifade etmek istediğimiz alan sadece kendi kazancımızla ilgili meseleler üzerindedir. Mali konular üzerinde özgür olmak istiyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki geri hareket gölgeli günleriyle birlikte 18 Şubat'a kadar devam edecek, bizim kendi kazancımızla ilgili meselelerde bu kadar rahat olmamız mümkün değildir. Baskı altında kaldığınızı hissedebilirsiniz bu da sizi üzmesin. Para meselelerinin gözden geçirilmesi için odaklanılması gereken mesele diğer insanlarla olan parasal alışveriştir.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sona eriyor. Üzerine bir hafta ekliyoruz, gölgeli günlerin etkisi sürecektir. Geri hareketin sonlanmasıyla birlikte uzun süredir ele aldığımız parasal meseleleri yeni bir bakış açısıyla tekrar göze alacağız. Ortaklaşa ilişkilerde mali konuları dayanışma içerisinde ele almak gereklidir.

19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda Yeniay oluşuyor. Bu ikinci geri harekette bir aktivite söz konusudur. Kendimize güvenli bir şekilde arzularımızın ve tekliflerimizin üzerine gideceğiz. Farklı destekler görebiliriz. Yeniayın oluşumundan 3 dakika sonra Güneş Balık burcuna geçecektir. Balık'ın etkisiyle kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacağız.

20 Şubat tarihinden itibaren de Venüs ve Mars gezegenleri Koç burcunda seyrine başlayacak. Burada da mesleki kariyer konuları önemli oluyor. Dikkatli hareket etmek gereklidir. İş yaptığımız kişilerle aramızda olan ilişkilerde Mars çok güçlüdür. Tavrımızı net ortaya koyacağımızın işaretçisidir, ancak üst pozisyonda olanlar biraz baskı uygulayabilirler. Bizim de bu hakimiyet karşısında aynı tavırla yaklaşmamız zorlayıcı olabilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 8 Şubat tarihinde ilişkinizle ilgili konularda partnerin güçlü bir desteğiyle karşılaşabilirsiniz. Çözümden yana olabilir. Aradaki pürüzler düzelecek gibi duruyor. İyi niyetli ve dürüst yaklaşımları sizi mutlu edebilir. Tedbirli ve dikkatli bir şekilde davranmayı tercih ederseniz, bu doğru olacaktır. Çünkü Merkür geri hareketi devam ediyor. Bu hoşlukların kalıcı olmasını bekliyorsunuz. Bu güç verici yaklaşım uzun sürer mi, yoksa geçici bir durum mudur bunu tam olarak anladığınızda içiniz rahat edecektir.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, bir yandan aşkta tutkuluyuz, arzuluyuz ve sevgimizi hissettirmekten yanayız. Ancak karşılık görmek, mutlu edilmek, fark edilmek, tatmin olmak istiyoruz. Sadece kendine dönük düşünen, ne yaptığını bilmeyen, her an çekip gidecekmiş gibi hareket eden biriyle berabersek kendimizi pek mutlu hissetmeyiz. Buna katlanmamız da pek mümkün olmaz.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs Koç burcunda seyirlerine başlayacaklar. En ateşli, en tutkulu en özel yanlarımızı baskın şekilde gösterebilecek güce sahibiz. Eğer birini beğenmişsek, o bizim hayatımızın merkezinde yer almaya adaysa, hem kararlılıkla hem de güvenle öne çıkmalıyız.

23-28 Şubat arası: 23 ve 24 Şubat tarihlerindeki iki görünüm, ilişki meselelerine olgun yaklaşmakta zorlanmanın işaretçisi. Kişisel olarak biz ılımlı bir şekilde davranmaya çalıştıkça, partnerin çocuksu tavırları hatta bazen kafamızı karıştıran yaklaşımları canımızı sıkabilir. Belki bir iş veya sağlık sorunu belki de bakış açımızın farklı oluşunun yarattığı durumlara karşı dayanmakta zorlanabiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, iş hayatı ve aile yaşamınızla ilgili konularda bir değişimin işaretçisi. Kimileri için, mevcut işi sona erdirme, başka bir tercihte bulunma şeklinde gerçekleşebilir. Konum değişikliği, serbest çalışma veya emekliye ayrılma, yeni bir iş kurmak gibi gelişmeler de yaşanabilir. Maddi açıdan zor durumda olanlar için, bu değişiklik mutlak gerekli olabilir.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, öncelikle ilişkilerimize bakış açımızı, eğitim düzeyimizi, bilgiye verdiğimiz önemi, kendimize olan inancımızı, nelere kendimizi adadığımızı, engelleri aşabilme kuvvetimizi, direncimizi, şans kavramını nasıl ele aldığımızı, başka insanlarla aramızdaki iletişimi tümüyle gözden geçirmemizi sağlıyor. Böylece nerelerde pes ediyoruz, neler bizi bağımlı kılıyor ve hangi meselelerde gayretliyiz anlamış olacağız.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İşinizde girişimci, cesur, aktif olmaya çalışmak gerekiyor. Kapıları açmak, hedefe ulaşmak, liderliğe yükselmek istiyorsak, tabii ki kendimize güvenmeliyiz. Ancak bu güven, başkalarına kaba saba davranmamız anlamına gelmemelidir. Ayarı bileceğiz. Fakat ne yapıyorsak ona göre harekete geçeceğiz. 22 Şubat tarihinde bu güç ikiyi katlanacak. Mücadeleci olmalısınız. Hani tuttuğunu koparmak diye bir söz vardır. Aynen öyle.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerinde, iş ilişkilerimizde olgun yaklaşımlarda bulunmamız gerekecek. Hoşgörülü davranmak pek kolay değil. Ancak işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için bazı insanlara katlanmak zorundayız. Bencil insanlar ve anlaşmakta hakikaten zorlandığımız kişilerin de mutlaka bize öğrettiği bir ders vardır. Bu ders, insanlarla aranızda belli bir mesafe bırakmanın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir ışıktır aslında. Satürn-Yay geçişinde, çalışma hayatında fikirleri, yöntemleri bize uymayan kişiler karşımıza çıkacaktır. Bu tarihler de bu yöndeki testlerin işaretçisidir.

PARA

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, maddi konularda güçlü olma arzusu verir. Kimsenin parasına puluna, yardımına ihtiyaç duymadan ayakta durmak istersiniz. Bu yüzden de daha fazla kazanabileceğiniz işlere ağırlık verirsiniz. 2 Şubat tarihindeki görünümler, başkalarıyla olan her türlü maddi ve manevi paylaşımların belli bir toleransla ele alınmasını gerektiriyor. Hızlı kararlar vermeyelim. Parasal yatırım veya borçlanma gibi meselelerde biraz daha düşünelim. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Hiçbir şey net değil. Bizim aklımızın başımızda olması lazım.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Eş veya iş ortağınızla aranızdaki parasal meseleleri, bankalarla alakalı borçlar veya kredi başvurularınızı, miras işlerinizi akılcı bir şekilde ele alınız. Üretime yönelik ve gözlemci olmak durumundasınız. Kimlerle alışverişiniz var, kimlerden destek görmekte veya onlara destek olmaktasınız. Bunları çok iyi bilmek lazım. Merkür Kova burcunda yenilikçi düşünmenin işaretçisidir. Ortaklaşa kaynakların düzgün şekilde takibi yine önemini koruyacak.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda Yeniay oluşacak. Bu parasal açıdan ikinci kez bazı meselelerin ele alınışı anlamına gelebilir. İki ayrı yerden beklentiniz olabilir. Hem kendi girişimlerinizden para kazanmak hem de başkalarından gelebilecek gelirler üzerinde etkili olabilir. Aynı gün Güneş-Balık burcunda seyrine başlayacağı için, görülüyor ki, maddi anlamda sizin bizzat arzu ettiğiniz ve girişimde bulunduğunuz bir iş sonuçlanıyor. Bu da kazanç anlamında rahatlatıcıdır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde maddi bir konunun halledilmesi, sonuca bağlanması veya bir iş görüşmesinde arzu ettiğiniz ücretin alınmasında zorluk yaşanabilir. İş ortaklığı düşünenler, bir işi birlikte yapacağınız insanlarla mali anlamda anlaşmak zorlaşabilir.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-10-11-19-20-23-24-28

Zayıf enerjili günler: 8-9-15-16-21-22

Aşkta en şanslı günler: 10-11

Parasal açıdan şanslı günler: 3-4

Yeni Ay: 1-2-27-28

Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay : 15-16-17

Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Aslan burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Aslan-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

ASLAN BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayında Aslan burcundaki ilk etkili enerji, 4 Şubat tarihinde burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunaydır. Dolunay, duyguların tavan yaptığı zamanlardır. Kendinizi ne sürmek isteyeceksiniz. İkili ilişkilerde merkez aldığınız nokta kendiniz olacaksınız. Ancak geçtiğimiz 20 Ocak tarihinde Kova burcunda bir Yeniay oluşmuştu ve Merkür geri hareket vardı, hala bu geri hareket devam etmektedir. O yüzden kişisel anlamda çok fazla takdir görme beklentisi içerisinde olunmamalıdır. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde partnerine kulak vermelidir. İlişkisi yeni başlayanlar bu Dolunayda hemen bir hareketle kendini kabul ettirmek isteyebilir fakat öncelikle partner tanınmalıdır. İlişkisi bitmek üzere olan ya da bitmiş de tekrar geri dönmek üzere refleks harekette bulunanların da acele etmemeleri gerekir.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi bitiyor. Ancak bir hafta boyunca gölgeli günler sürecektir. Bu yüzden ikili ilişkilerle ilgili meseleler ve bize muhalif davranan kişilerin son zamanlarda yaratmış olduğu engeller yavaş yavaş ortadan kaldırılacaktır. Durgunluk bitiyor ama ikili ilişkilerde duyguların hemen akması şeklinde olmayacaktır bu. Birbirinizle konuşun, birbirinizi tanımaya çalışın. Bu noktaya kadar neler yaşandı bakılmalıdır.

19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay kendinizi daha iyi hissetmeniz ve beraberlikle ilgili meseleleri özgür bir şekilde iletmeniz anlamında önemlidir. Bu Yeniayın oluştuğu saatin 3 dakika sonrasında Güneş Balık burcunda seyrine başlıyor. İster istemez mali konular, ikili ortaklıklar, paylaşımlar ve hisseli paraların önemi vurgulanıyor.

20 Şubat tarihiyle birlikte gücünüz yükselmeye başlıyor. Daha özgür bir şekilde bütün meselelerin üzerinden gelebilecek ilişki ve hedef anlamındaki konular son derece kıymetli olacaktır. Venüs ve Mars Koç geçişleri sizin için yenilik anlamında çok kıymetlidir. Bu da yenilikleri ve yolculukları işaret etmektedir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki önemli görünüm, başka bir yere yerleşmek, problemli bir ilişkiyi sona erdirmek şeklinde olabilir. Evlenmek, boşanmak gibi seçenekler de bu görünümün özünde vardır. Dengesiz, işlerliği olmayan, baskı yaratan her şey geride bırakılır. Bu değişimlerin tümü, sizin için yepyeni bir sayfa açmak, eskiyi geride bırakmak demektir. 4 Şubat tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, ilişkide hakimiyeti elinizde tutma arzunuzdur. Her durumda tercih edilen kişi olmak sizi mutlu eder. 2 Şubat tarihindeki görünüm, ilişki anlamında bir hayli hızlı ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Karşımıza çıkan kişi veya mevcut ilişkimizle ilgili konuları temkinli ve aklı başında değerlendirmek lazım.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Partneriniz veya iş ortağınızla aranızdaki görüş alışverişini, evlilik konusunda neleri kıstas aldığınızı, bir ilişkide iletişimin ne anlama geldiğini kafanızın içinde oturtabilmeniz yönünde önem taşır. Eğer uzun zamandır birlikteliğiniz devam ediyorsa, bu dönemde iletişim anlamında birbirinizle fikirlerinizi yenilikçi bir tarzda paylaşabilir, ayrı düşünüyor olsanız dahi, bunu sorun etmek yerine farklı görüşte olmanın size kattığı zenginliğin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa, bu dönemde bireysel görüşleriniz konusunda ısrarcı olabilirsiniz. Partneriniz de bu ısrar karşısında tepkisel davranabilir. Kendisine uymayan görüşlerinize karşı çıkarak, fikrini beyan edebilir. Böyle bir durumda olayları büyütmek yerine nasıl ortak bir noktada buluşabilirsiniz buna açıklık getirmekte yarar var.

12 Şubat tarihinde, bir hayli tutkuluyuz. İsteklerimizi elde etmekten yana düşüneceğiz. Bizi baskı altına alan her şeyi geride bırakmaktan yanayız. Ancak eğer ilişkimizde bizi tatmin etmeyen durumlar varsa veya hayatımızda kimse yoksa ne için mücadele ediyorum diye düşünebiliriz. Bu yalnızlık, bu doymazlık, bu sıradan yaşam bizi içten içe öfkelendirebilir.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşacak Yeniay, ilişki meselelerinde çifte şans anlamına geldiği gibi, iki kez aynı durum veya kişi hakkında düşünmeyi de sağlıyor. Bazılarınız için, yeniden karar vermek, önceki kararı gözden geçirmek anlamında da etkili olabilir. Benim tavsiyem, meselelere çözüm bulmaya, tarafsız bir bakış açısıyla ele almaya çalışmanızdır. 20 ve 22 Şubat tarihlerindeki geçişler bir hayli olumlu. Yeniliklerin işaretçisi ve arzularınızı elde etme yönünde de olumlu. Aslanların hayatına yeni birisinin girmesi an meselesi. Eğer mevcut ilişkinizden memnunsanız, bu tarihlerde partnerinizle olan temasınız güçlenir. Sorunlar varsa, bunları çözmek yerine, bireysel hareket etmeyi tercih edersiniz.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerindeki görünümler, aşk hayatımızla ilgili konularda oldukça cesur davranmamızı sağlar. Kolayca beğeniriz, yaklaşmakta çekinmeyiz, birlikte olmak istediğimiz kişiye ne yolla olursa olsun ulaşmaya çalışırız. Yaşça veya ruh olarak olgun tavırları olan kişi bizim bu heyecanlı halimizin farkındadır. Aşk bugünlerde hayatımızın tam merkezinde yer alacak. Her türlü güçlükle mücadele ederek, her türlü engeli aşarak arzumuza ulaşmaktan yana bir tavır içinde olmamız mümkündür. Devam eden ilişkimizin bizi test ettiğini, olgunlaştırdığını, zorlukla mücadele etmemizde etkili olduğunu düşünebiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: Bu hafta iş ortaklıkları, değişim arzusu, rekabet bir hayli yoğun. Aslanlar hem yenilikten yanalar hem de mücadele etmek zorundalar. Merkür geri hareketi bir hayli zorluyor. Kendimizi ifade etmekte, insanlara anlatmakta zorlanıyoruz. Bir bekleme süreci gibi. 11 Şubat tarihine kadar da net olarak bir şey belli değil. İş yaşantımızda ılımlı davranmaya çalışıyoruz. Fakat bunun bir faydası olmalı diye düşünüyoruz. İş yaptığımız insanlarla aramızda zaman zaman oluşan gerginlik, sen ve ben tartışması bizi yoruyor.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu gerçekleşecek. Kendimize sorular sormalı, cevabı için dürüst olmalıyız. Başkalarına endeksli bir hayatımız mı var, hani onlar olmazsa biz ayaklarımızın üzerinde duramaz mıyız? Geçmişi sürekli deşeleyip, hayatın ne kadar anlamsız olduğunu düşünüp, sürekli zarar-ziyan gibi olumsuz senaryolar mı kurguluyoruz. Ekmediklerinizi biçmeye mi çalışıyoruz. İlişkimizde sadece kendi bakış açımızı mı önemsiyoruz, yoksa anlaşmak, bir arada olmak için sürekli alttan mı alıyoruz. İşte bu sorulara verilen cevaplara göre zayıflıklarımızı ve bunların ardındaki nedenleri tespit edebiliriz. Bu tespitler ki, yaralarımızı tedavi etmemizi sağlayacak.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyirlerine başlıyor. Yeniliklere açık, cesur, mücadeleci, hareketli ve enerjinizi bir hayli aktif şekilde kullanabileceğiniz dönemdesiniz. Eğitim hayatınız, yerleşim yerinizle ilgili hareketli, girişken günler başladı. Yolculuklar yaparak keşiflerde bulunabilirsiniz. Kendinizi geliştirme, gösterme, ifade etme gücünüz gayet yüksek. Aklınıza bir şeyi takmaya görün, harekete geçip ona rahatlıkla sahip olursunuz. Zorluklar sizi daha fazla hırslandıracaktır.

23-28 Şubat arası: 27 Şubat tarihindeki görünüm, iş görüşmelerimiz anlamında önem taşıyor. İletişim bir hayli önemli hale geliyor. Hem eski meseleleri halletmemizde hem de ilerisi adına doğru kişilerle bir araya gelmemizde vesile olacaktır. Bugünlerde bir hayli girişimciyiz ve yenilik anlamında plan ve projeler yapmak için de ideal zamandayız. Ancak bireysel düşünmekten ziyade, ekip veya takım anlamında düşünecek olursak daha başarılı olmamız mümkündür.

PARA

1-8 Şubat arası: Maddi konularda 1 ve 8 Şubat günlerinde, çıkarlarımızı korumaya çalışıyoruz. Ancak şartlar gereği çok da baskın olamıyoruz. Karşımıza iyi bir teklif veya bir fırsat çıkarsa finansal anlamda toparlanırız diye düşüneceğiz. 5 ve 6 Şubat anlaşmak, işleri yoluna koymak anlamında rahatlatıcı gözüküyor.

9-15 Şubat arası: Bu hafta maddi konularda, işimiz gereği başkalarıyla ortaklaşa çalışmanın önemi büyük. Tek başına altından kalkamadığımız, finansal anlamda zorlandığımız meselelerimizi, bu şekilde halledebiliriz. 11 Şubat tarihinde geri hareket bitip düz seyirle ilerleyecek Merkür, maddi kazanç elde etmek anlamında eşimiz veya iş ortaklarımızla bağlantılarımıza dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor. Demek ki, işbirliğinde bulunmak her ne kadar bizi yorsa da, menfaatimiz gereği buna mecburuz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, başkalarıyla aramızdaki parasal hesapların, ilişkinin, karşılıklı olarak gözden geçirilmesini gerektirir. Çünkü bazen hesap dışı durumlar, bazen ilişkinin menfaate dayalı olması, çoğu zaman da iyi niyetliliğin yarattığı hayal kırıklıkları can sıkabilir. Kaldı ki, 20 Şubat tarihi sonrası, bazı çiftler için nafaka konuları, çocuk meseleleri bir hayli etkili olabilir. Kimileri için bir iş ortaklığının kurulması veya devreden çıkartılması sonucu mali paylaşımlar üzerinde durulması gerekecektir.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde maddi bir konuda başkalarından destek almak amaçlı girişimde bulunabilirsiniz. Ancak bu, arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşmiyorsa, biraz daha iyi düşünmenizde yarar var. Bir borcu kapatmak için, başka bir borcun altına girmemek lazım.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 3-4-8-9-13-14-21-22-25-26

Zayıf enerjili günler: 10-11-17-18-23-24

Aşkta en şanslı günler: 13-14

Parasal açıdan şanslı günler: 5-6

Yeni Ay: 2-3-4-5

Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 17-18-19

Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Başak burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Basak-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

BAŞAK BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayı Başak burcu ilk enerjisi, 4 Şubat tarihinde Aslan burcundaki Dolunaydır. Fiziksel ve ruhsal anlamdaki sağlığımız, geri plandaki kendimizi ifade etmenin önüne geçen, iş hayatında bizi rahatsız eden birçok duygusal mesele üzerinde zorlayıcı olabilir. Merkür geri hareketinin de bu süreçte devam ettiği de unutulmamalıdır. Bu Dolunayda kendimizin kıymetli bulunmadığını hissedebiliriz. Birilerinin sırtımızı sıvazlamasını istiyoruz. Fakat mevcut şartlar gösteriyor ki hayata yaklaşırken biraz opsiyonlu düşünmemiz gerekiyor.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi çalışma evimizde sona eriyor. Ancak bir hafta boyunca gölgeli günlerin etkisi sürecektir. Ele alınan planlar ve projeler, iş hayatındaki kişilerle ilişkiler ve sağlık gözden geçirildi ise, geri hareketin bitişiyle kendimizi daha rahat hissedebiliriz.

19 Şubat tarihinde Yeniay ikinci kez Kova burcunda gerçekleşecek. Bu Yeniay, kendimizi ifade etme anlamında güç kazandıracak fakat genel resme göre bulunduğumuz alandaki şartların farkında olmamız lazımdır. Yeniayın oluştuğu andan 3 dakika sonra Güneş Balık burcuna geçecek. Bu geçişin biraz şifa verici etkisi olduğu söylenebilir. Çalışma ortamında sabra ihtiyacımız olduğunun göstergesidir. Yeteneklerimizi nasıl değerlendirebiliriz bunların üzerine düşelim.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Başkalarıyla ortaklaşa finansal ilişkiler anlamında, ihtiyaçlar ve borçlar yönünde, her türlü parasal meseleler anlamında, ilişkilerde bir takım lezzetlerin aktif bir şekilde öne çıktığı dönemdir. İlişkilerdeki problemler karşılıklı tutku ve paylaşımla, cinselliğin öne alınarak halledilebileceği bir şekilde olabilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, keşfedilmeyi, dışa yansımayı, kabul edilmeyi arzuladığınızı gösteriyor. Duygularınızı kişiliğinizi tam olarak yansıtamadığınızı, bundan dolayı da sıkıldığınızı işaret ediyor. Göz önünde olmak istiyorsunuz. Ne kadar özel biri olduğunuzu bilmelerini ve bunu kabul etmelerini dilemektesiniz.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumunda, nasıl bir ilişkimiz var? Nasıl bir seçim yaptık? Mutlu muyuz yoksa mutlu olduğumuzu mu sanıyoruz. Yalnız mıyız? Ne arıyoruz, nasıl kişilere yöneliyoruz? Bizi ilişkilerde yoran, kaygılandıran, zorlayan etkenlerin altında yatan sebepler ne? Problemlerin üstünü sürekli kapatıyor muyuz? Yoksa her an endişe ile, mutsuz olacağım diye güzel bir ilişkiyi berbat mı ediyoruz? İşte bütün bunları gözden geçireceğiz ve durum tespitinde bulunacağız.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Bu dönem, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığınız zaman dilimidir. Sizi derinden etkilemekte olan bir ilişkiniz varsa, biraz da üzüyorsa, problemler bir türlü çözülemiyorsa, bir taraf sürekli fedakarlıkta bulunuyorsa tabii ki gerçekçi olmalıyız. Eğer ilişkimiz yoksa bu süreçte karşımıza çıkan kişiyi izleyeceğiz, nasıl biri, ilişkiye bakış açısı nedir diye gözlemleyeceğiz. Diyelim ki, mutlu bir ilişkimiz var. O zaman keyfimize diyecek yok doğrusu. 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak ve 22 Şubat tarihinde kavuşum yapacaklar. Bu cinselliğin, arzuların, tutkuların işaretçisi. İlişki romantik bir şekilde başlasa da, bu dönemde seks, beraberliğin merkezinde yer alacaktır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde ilişkinizle ilgili bir konuda istemediğiniz bir durum yaşanabilir. Partnerinizin söylediği bir söz, anlattığı bir olay veya aranızdaki bir anlaşmazlık canınızı sıkabilir. Olayı tüm gerçekliğiyle öğrenmek, enine boyuna düşünmek lazım. Bunun telafisi olur mu veya düzelmesi mümkün diye bir bakınız.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihindeki görünüm, çalışma ve sosyal güvencemiz, başkalarıyla ilişkimiz, iş hayatına dair gelişmeler yönünde etkileyicidir. Bizi bir anda karar vermeye veya meydana gelen durumu içgüdüsel şekilde tepki vermeye yöneltir. Merkür geri hareketi hala devam ettiğinden bu türden hızlı gelişmelerde durumu incelemek, enine boyuna bir bakmamız yerinde olacaktır. Sağlık kontrollerimizi de bu arada ihmal etmeyelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Çalışma hayatınızı ilgilendiren sözleşmeler, başvurular, işten ayrılmalar gibi belgeye dayalı tüm işlerinizi tekrar gözden geçirerek yürürlüğe koyabilirsiniz. Zihniniz bir hayli hızlı çalışır. Aynı anda birkaç işi birden yapabilirsiniz. Fakat detaylı işler, araştırma gereken konular zaman alıcı olabilir. Organize çalışmak, gruplarla temas etmek, yeteneklerinizi belli bir alanda değerlendirmek, uzmanlaşmak, uygulamak gibi alanlarda şansınız yüksek.

12 Şubat tarihinde derinlemesine düşüneceğiz ve bir hayli arzulu, tutkulu olacağız. Çevremizde bulunan kişilerin bizi dinlemesini, isteklerimizi kabul etmelerini bekleyeceğiz. Girişimde bulunduğumuz işlerin olumlu sonuçlanmasını arzulayacağız. Eğer çalışma hayatımız veya sağlığımızla ilgili konularda gelişmeler umduğumuz gibi gitmezse, canımız bir hayli sıkılır ve tepkide bulunabiliriz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşacak Yeniay, bağlı bulunduğunuz ekiple birlikte yeni bir projeye atılmanın göstergesi veya daha önce başlanmış bir işle ilgili yapılacak yeniliğin işaretçisidir. Grup çalışmaları, serbest girişim, işinizde yenilikçi düşünmek tabii ki olumludur. Aynı gün Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Sanatsal çalışmalar, ruhsal gelişim, artistik yetenekler, yardımlaşma anlamındaki faaliyetler için gayet uygundur. Ancak ortaklaşa yapılacak işlerde veya çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda dikkatlice hareket edilmeli, objektif şekilde durumlara bakılmalıdır. Gözümüzden kaçan bir ayrıntı bizi rahatsız edebilir.

23-28 Şubat arası: 27 Şubat tarihinde iş hayatımızla ilgili bir yenilik, plan veya proje üzerinde sıkı çalışmamız gerekiyor. Bu detaylı, iyi bir gözlemde bulunmamız, araştırmamız, veri toplamamız, ekip halinde yapılacaksa insanlarla bir araya gelmemiz görüşmemiz gereken bir iş olabilir. Ayrıca bu tarihte, her işin hem mali hem de şartlar yönünde akıllıca ele alınmasında yarar var. Nasıl bir yol izlenmeli, kimlere ulaşılmalı, nasıl bir planlamayla hareket edilmeli, bunları da düşünmeliyiz.

PARA

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki önemli görünüm, eş veya iş ortaklıklarımız, miras, edinilmiş ortak mallar ve bölüşülen ortak paralar, hisse, nafaka, borçlarımızla alakalı yaşanması muhtemel gelişmeleri işaret ediyor. Bu gelişmelerin tümünde uzlaşı, adil paylaşım, hak edilmiş olanın bölüşümü gibi bir durum söz konusudur. Bir kayıp, boşanma, evlilik, iş ortaklığı yoluyla da finansal durumun değişimi mümkündür.

9-15 Şubat arası: Finansal anlamda iş ortaklıkları kazandırıcı olabilir. Şu sıralarda parasal açıdan zorlanıyorsak veya daha fazla güçlenmek adına başkalarına ihtiyacımız olabilir.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çıkarlarımız için savaşacağız. Mücadele edeceğiz. Çünkü açız, istekliyiz, arzuluyuz. Hissemize düşen para, kardeşlerimizle, eşimizle, iş ortağımızla olan paylaşımlar bizim için kıymetli olacak. Veraset davaları, boşanma halinde elde edilecek haklarımız, nafaka bunlar da bizim için önemli olacak. Ancak şöyle de bir şey var. Eğer ortaklık ilişkisi içinde olduğumuz veya bir şekilde parayla ilgili bağlantımız olan insanların yanlış hesapları veya maddi krizleri bizim için de doğaldır ki önemli olur. O nedenle ilişkilerimize dikkat edelim. Kefil olmayalım.

23-28 Şubat arası: Bu hafta maddi konularda ben dikkatli hareket edilmesi gerektiğini söylemek isterim. Çünkü dikkatsizce, hesapsızca hareket edilirse, zorlanabiliriz, hatta astarı yüzünden pahalıya geldiği için pişman olabiliriz. Şöyle bir düşünelim. Yarar ve zarar hesabını yapalım. Bütçemize uyar mı, değer mi diye alışverişlerimizde veya finansal konulardaki her türlü işimizde tedbirli olalım.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-10-11-15-16-23-24-28

Zayıf enerjili günler: 13-14-19-20-25-26

Aşkta en Şanslı günler: 15-16

Parasal açıdan şanslı günler : 8-9

Yeni Ay: 5-6-7

Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 19-20-21

Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Terazi burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Terazi-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

TERAZİ BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayında Terazi burcunda ilk etkili enerji, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda meydana gelecek Dolunaydır.

Sosyal ilişkiler anlamında ön planda olma arzuyu işaret edecektir. İleriye dönük hedefler anlamında kendimizi güçlü göstermekten yanayız. İçsel isteklilik, önde olmak, alkışlanmak, takdir görmek, umutlanmak, geleceğe dair meselelerde kendimizi belirli bir grubun içerisinde kuvvetli hissetmektir. Sırtımızın sıvazlanmasını istiyoruz. Bu Dolunayda sosyal hayatımızda liderlik gücümüzü ifade etmek istesek de, kendimizle alakalı yaşamsal zevklerimiz ve şu andaki mevcut ilişkimiz bireysel alana doğru olacaktır. Birilerinin bizi beğenmek istemesinden ziyade, kendi yetenek ve becerilerimize belirli bir konuda odaklanmamız şeklinde önem taşıyor. Geçmişle alakalı meseleler bu Dolunayda kendini hissettirebilir. İleriye dönük konularda her ne kadar geniş alanda hesaplamalarda bulunsak da şu andaki mevcut duruma bakmamız gerekiyor.

Merkür geri hareketi 11 Şubat tarihine kadar geçerliliğini sürdürecektir. Gölgeli günleriyle beraber 18 Şubat tarihine kadar sürecektir. Aynı konular gündemde olacak, yenilikler ve özel hayatımızla ilgili olan meseleler söz konusu olacaktır. Dış dünyayla iç dünyamız arasındaki meselenin çok iyi kurgulanması gerekir. El üstünde tutulmak istiyoruz ama Merkür geri hareketinin etkili olduğu dönem içerisinde bizim öncelikle amacımızı saptamamız gerekiyor. Becerilerimizi geliştirmemiz ve hobilere ağırlık vermemiz şarttır. Özellikle gruplarla olan temaslarda birilerini memnun etme çabasından ziyade iç dünyadaki tatmin olgusu da gözden geçirilmelidir.

18 Şubat itibariyle Merkür düz seyre geçiyor. Bu süreçle birlikte biz özellikle hem aşk hayatımız hem yaratıcı kabiliyetimiz hem de beceriklerimiz konusunda gözden geçirmede bulunmuştuk. Şimdi artık daha aktif olmaya başlıyoruz, neyi istediğimizi, neleri hedeflediğimizi, sosyal hayatımızı, yaratıcı kabiliyetimizi iletişim yoluyla sunabilecek kıvama geliyoruz. Plan ve projeler anlamında da farkındalık gücü yükselmeye başlayacaktır.

19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez meydana gelecek Yeniay, geçtiğimiz Yeniaydan farklıdır. Çünkü onda Merkür geri hareketi söz konusuydu ve belirli bir durgunluk vardı. Bu Yeniay doğduğu zaman, yaklaşık 3 dakika sonra da Güneş Balık burcuna geçmiş oluyor. Bundan sonrasında da aşk hayatımız canlanmaya başlıyor. Gözden geçirdiğimiz eski bir ilişki restore edilmiş olabilir. Yeni bir aşka adım atabiliriz. Bu Yeniay diğerine oranla çok daha hareket vericidir. Kendimizi ifade etme anlamında bir bonus gibi de görülebilir. Ancak bir yanıyla da çalışma hayatımızla ilgili meselelere ve sağlıkla ilgili konulara önem vermemiz gerekiyor. İnsanlarla olan ilişkimizde iyi niyetin kullanılmaması için gözümüzün de açık olmasında fayda görüyorum.

20 Şubat itibariyle Venüs ve Mars Koç burcunda ilerlemeye başlayacaklar. Bu da bir ikili ilişkilerde bir aktivitenin habercisidir. Çok güçlü bir geçiştir, biraz da size karşı muhalif görüşte olan insanlarla genellikle karşı tarafın baskınlığı söz konusu olabilir. Biraz daha kendini düşüren bir partner, kendini ön plana almaya çalışan bir iş ortağı, sizinle tartışabilecek bir takım insanlarla yüz yüze gelebilirsiniz. Bu dönemde Mars çok güçlü bir etkidedir, ancak kendini kabul ettirmeye çalışan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Eğer beraberliğinizde bir sorun varsa ve geri hareket etkisiyle bu düzelmediyse, özellikle 20 Şubat tarihinden itibaren çok daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bu insanlarla sorunlar devam edebilir.

19 Şubat tarihinden sonra aşk hayatında güzel açılımlar olacaktır, fakat çalışma hayatında biraz daha dikkatli olmamız gerekecektir. 20 Şubat'tan sonra da genellikle hakim partnerler, hakim kişilerle karşılaşacağız.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, ciddiyete dayalı ilişkilerde uzlaşmanın sağlanması, ilişkide problemler varsa bunların mutlaka çözüme kavuşturulması yönünde önem taşıyor. Bir bebeğin varlığı, ilişkiyi bir anda ciddiyete dönüştürebilir. Uzun süredir anlaşmazlık yaşayan çiftlerin ayrı ayrı geleceklerini kurmaları anlamına gelebilir. Hangi şart ve durumda olursanız olun, bu görünüm beraberliğin eskisi gibi olmayacağını, yeniliklerin kaçınılmaz olduğunu göstermektedir. 2 Şubat tarihindeki görünümler, aşkta aktif bir günü ve gelişmeleri işaret ediyor. Sürpriz gelişmeler bizi heyecanlandırıcı gözüküyor. Aramız bozuk olan sevgilimiz arayabilir. Bekar Terazilerin karşına birisi çıkabilir. Bir haber alabiliriz. Bu bizi sevindirebilir. Ancak Merkür geri hareketi devam ettiği için, gelişmeleri temkinli bir şekilde karşılamakta yarar var derim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Fikirlerinizi açık ve oldukça tarafsız bir şekilde ifade edeceksiniz. Sosyal ilişkilerinize özel önem verebilir, ancak partnerinizin sizi kısıtlamasından hoşlanmazsınız. Hayatı farklı açıdan ele alan kişilerle sohbet etmek, tanışmak, faaliyetlerde bulunmak sizi hoşnut edecektir. Eğer geri hareket döneminde biriyle tanıştıysanız, ilişkiniz hakkında şimdi daha net karar verebilirsiniz. Tam tersine ayrılmaya karar vermişseniz sevgilinizden, şimdi vazgeçebilirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez bir Yeniay oluşuyor. Aşkta şans olarak görüyorum bunu. Arkadaşlıklar, sosyal ilişki, iletişim, yeni tanışmalar, ilişkide hareketlilik, canlanma, aktif bir dönem. Önümüzdeki iki haftalık süreçteki gelişmeler Teraziler için hakikaten keyifli bir dönemi işaret ediyor. Bu Yeniayın ilginç bir yanı da, oluştuğu bugün Güneşin burç değiştirmesi. Bu sosyal hayatımızın iki yönlü gelişimlere sahne olmasını sağlıyor. Bir yandan kafamıza göre hareket edeceğiz. Diğer taraftan pozitif düşünen, bizi rahatlatan insanlarla temasta bulunmaya, kendimizi rahatlatmaya önem vereceğiz. 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs Koç burcunda ilerleyecek ve 22 Şubat tarihinde buluşacaklar. Bunun anlamı ilişkiye göre değişir. Problemler varsa, gerilim yaşanır. Henüz yeni başlamışsa bir ilişki, bu cinsel anlamda aktif bir dönemdir. İlişki olumlu yönde ise, her iki taraf için aktif bir süreçtir. Birlikte eğlenceli bir zaman geçirilir.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerindeki görünümlerin ciddi ilişkilerde özellikle sizi bir hayli aktif kıldığını söylemek isterim. Ancak burada bir durum var ki, önemlidir. Problemli bir ilişkide bu görünümler karşı tarafın kendine daha dönük hareket etmesi olur ki, bizim hoşgörü sınırlarımızı zorlayabilir. Yaşam felsefemize uymayabilir. Canımızı da sıkabilir. Ancak bu durumda olanlara tavsiyem, ilişkinizi geleceğe dönük bir şekilde düşünmek için 27 Şubat tarihini beklemenizdir. Çünkü o tarihte zihnimiz bir hayli güçlü ve aklımız gayet iyi çalışıyor. Ne yapacağımıza o zaman karar veririz. Yeni başlayacak bir ilişkide, karşı tarafın kendinden emin hali epeyce hoşumuza gider. Hatta 27 Şubat tarihinde epeyce yol alabileceğimiz kararlara işaret bile olabilir.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, sosyal ilişkileri güçlendirici, liderliğinizi kabul etmelerini sağlayıcı bir yansımadır. Siz özel olduğunuzun farkındasınızdır. Bunu kuvvetle kabul ettirmeye çalışırsınız. 5-6 Şubat tarihlerinde aşk anlamında olumlu günler. Kendimizi daha iyi hissedeceğiz. Geçmiş meselelere yeniden bir bakacağız. Hareketlenmeler var. Bu da bizi bir parça olsun rahatlatıyor. Sanatsal alanlarda çalışanlar için hayli olumlu gelişmeler söz konusu. Dışa açılmak, sosyalleşerek çevremizi genişletmek arzumuz gayet yüksek.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu gerçekleşecek. Fiziksel anlamda güçlenmek veya şifa bulmak için sağlımıza özen göstermeliyiz. Yaş veya yaşam, genetik durum, çevre koşulları, iş yoğunluğu, stres, hareketsiz yaşamın sebep olduğu bir takım problemlerin mutlaka ele alınması şart. İşinizde huzurlu musunuz? Kazancınız yeterli mi? bunları ele almak gerekiyor. Hayat bizim ona verdiğimiz anlam kadar, kendi kuralları olan bir sistem. İnsanın tabii ki, tercihlerini yaparken, sektörün durumu ve sunabileceği şartları da göz önüne almamız lazım.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Sizler de çalışma hayatınızla ilgili konularda ılımlı hareket etmeye meyil olsanız da, bu yıl ki geçiş, Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyriyle örtüştüğü için, mücadeleniz bir hayli yoğun. İster özel hayatınızda ister iş ortaklığında olsun, öyle rahat davranmazsınız. Kimsenin etkisi altında kalmadan, size bencil yaklaşan, iyi niyetinizi kullanan veya hakkınız olanı elinizden almaya çalışan,üzerinizde baskı kuran kişilere gerektiğinde karşı gelirsiniz.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde enerjiniz çok yüksek olmayabilir. Bir işi hızlıca yapmak, becerikli bir şekilde bitirmek, verimli bir şekilde ilerletmek kolay olmaz. Belli bir baskı, engel veya mücadele vermeniz gerekebilir. Aslında gayet olumlu bir planlamadır, doğru bir iş gibi durur. Fakat bunun için uğraşmanız lazımdır. Bu da sizi rahatsız eder. Sağlığınıza dikkat etmeli, yorgunluk, keyifsizlik, halsizlik sorununuz varsa bir doktora görünmelisiniz.

PARA

1-8 Şubat arası: Bu hafta harcamalarımıza biraz dikkat edelim. Kaynaklarımızı, elimizde olanı idareli bir şekilde kullanalım. Kredi kartlarına yüklenmeyelim. Sağlık giderlerimiz olabilir. Moralimizi güçlendiren bazı gelişmeler tabii ki var. Ancak bunların netleşmesi gerekiyor.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, kazançlı çıkmak, isteklerimizi kabul ettirmek, maddi açıdan rahatlamak isteyeceğiz. Tutkuluyuz ve artık kontrolü bir başkasının eline bırakmaktan yana değiliz. Bir mücadele veriyoruz. Doğal olarak bazı insanlara kırgınız, kızgınız, hayatın bize karşı pek de adil davranmadığını düşünebiliriz. Sondördün etkisi altında, yepyeni bir sayfa açmaktan yana olacağız. Çıkarlarımızı ön planda tutacağız.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başlayacaklar. Kazancımızla ilgili konularda biraz gerginlik, mücadele söz konusu olabilir. İş ortaklığında karşı tarafın bencil düşünmesi bizi rahatsız edebilir. Rakiplerimiz bizden daha fazla kazandığı için canımız sıkılır. Eşimizle paraya dayanan tartışmalar yaşanabilir. Biraz da yaşantımız, parasal ilişkilerimize bağlı olarak yaşanabilecek durumlardır bunlar. Ancak genel olarak kazanmak adına, birileriyle karşı karşıya geliriz ve ister istemez inatlaşırız.

23-28 Şubat arası: Maddi konularda 26 Şubat tarihini önemsiyorum. Çünkü iş ortaklığı veya evlilik yoluyla elde edilecek veya edinilmiş mal, mülk, para gibi konularla ilgili aktif bir gün. Anlaşmaya varılabilir de, sırf bu yüzden zorlanabiliriz de. İlişkimizin niteliğine göre sonuç değişebilir. Ancak şu var ki, olgun ve hoşgörülü bir tavır içinde hareket edilirse anlaşmak kolay olur.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 3-4-8-9-13-14-17-18-25-26

Zayıf enerjili günler: 1-15-16-21-22-28

Aşkta en şanslı günler : 17-18

Parasal açıdan şanslı günler: 10-11

Yeni Ay: 7-8-9-10

Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 21-22-23
Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Akrep burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Akrep-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

AKREP BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayı Akrep burcu ilk enerjisi, 4 Şubat Aslan burcunda oluşacak Dolunaydır. Bu Dolunay tamamen çalışma hayatı, kariyer, otoriter ile olan ilişkiler konularında önemli olup, bizim de kendimizi ifade etmek yönünde baskın olmaya çalıştığımız bir dönemdir. Çalışmalarımızın karşılığında insanların bizi başarılı bulmalarını istiyoruz. İş hayatında kendimizi göstermekten yanayız. Hassasiyetimiz bu alanda fazlasıyla kıymetlidir. İş ve ev arasındaki dengenin kurulması gereken bir zamandır. Çünkü dışarıda kendisini duygusal anlamda öne çekmeye çalışan bir kişi, iş ve ev hayatında çok fazla baskılara gelemez. Geçtiğimiz 20 Ocak tarihindeki Dolunay bizim için ailevi konuları bir hayli önemli hale getirmişti. Ancak Merkür geri hareketi söz konusu olduğu için bütün yeni planları beklemeye almıştık. İşte bu Dolunayda da özellikle işte verimli olup kendimizi kabul ettirerek yeni adımlar atmaktan yanayız. Ancak unutulmamalıdır ki Merkür geri hareketi gölgeli günleriyle beraber 18 Şubat tarihine kadar devam ettiği için, biz de doğal olarak şu anda bir bekleme sürecindeyiz. O yüzden acil adımlar atmadan ve yeni bir karar vermeden yola devam etmek gereklidir.

11 Şubat itibariyle Merkür geri hareketi sonlanmış olacaktır. Bir haftalık gölgeli süresi vardır. Bugüne kadar gözden geçirdiğimiz ev ve ailevi konuları yavaş yavaş tekrar şu andaki mevcut duruma göre değerlendiriyoruz. Geri hareket bittiği için hemen harekete geçemeyiz, ancak bulunduğu bölge itibariyle mevcut geldiğimiz yere bir bakalım. Bir yere taşınmak veya kira sözleşmeleri, ailevi ilişkiler, yuva içerisinde bizim özgürlüğümüzü kısıtlayan meselelerde bir gelişme oldu mu, veya bizim arzularımıza uymayan henüz adım atamamıza sebep olan bir takım meseleler var mı, bunlar gözden geçirilecektir.

18 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay oluşuyor. Geçtiğimiz Yeniay Merkür geri hareketine rastladığı için ev ve ailevi meselelerde bir bekleme durumundaydık. Bu Yeniay, belirli bir hamlede bulunma yönünde bir bonus sağlıyor. Ancak ben bunu yine de temkinli karşılıyorum. Bu Yeniay özellikle oluştuğu saatin 3 dakika sonrasında Balık etkisine girecektir. Çünkü Güneş Balık burcunda seyrine başlayacaktır. O tarafıyla da aşkta yüzünüzü gülümsetebilir, hayatı olumlu yanlarıyla ruhani bir şekilde düzenleyebilir. Baskı, bekleme yönünde hesabı bileceğiz ancak Güneş Balık geçişiyle de moral duygusu artacaktır. Şifalandırıcı bir etkisi olduğu söylenebilir.

20 Şubat itibariyle Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu da tamamen çalışma hayatımızla ilgili meselelerin önemine işaret ediyor. Burada biraz hareketlenme var, ancak bu hareketlilikte bireysel tavır içerisinde olamıyoruz. Günlük tempoda uyulması gereken hizmet olgularına ve sağlığa çok dikkat edilmesi lazımdır. Aşk hayatıyla ilgili konularda güzel bir lütuf olabilir, ancak çalışma hayatıyla ilgili konularda agresif bir tutum olduğunda biraz toleranslı olmak gerekiyor. Çalışma hayatıyla ilgili meseleler bizi Mart ayına kadar etkileyici bir pozisyonda olabilir. Hareketlilik çok, yoğunluk fazla ancak bireysel kararların bir hayli etkili olduğu bir geçiştir. Gerginlikten, stresten veya önümüzü göremediğimiz kararlar vermekten kaçınalım. İlişkilerde biraz daha adil ve esnek düşünerek barışçıl bir şekilde işlerimizi yapmak, bunu yaparken de sağlığa özen göstermek yararlı olur. Bunları yaparken de çok çabuk kendimizi öne sürebiliriz, ancak diğer noktaları da bilirsek en azından iş konularında problem yaşamamış oluruz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: Hafta başındaki Venüs-Neptün kavuşumu hoş bir görünüm. Bizi problemli olandan uzaklaştırıp, rahatlatıcı olana yöneltiyor. İlişkide beklentimiz ılımlı, samimi, romantik paylaşımlar. Diyelim ki mevcut beraberliğimizde sorun var. Partnerimiz canımızı sıkıyor. O sırada bir başka kişi bize hoş bir şekilde yaklaşıyor. İşte bizim için bu yaklaşımın önemi var. Hemen o kişiye yönelebiliriz. Yeter ki, gönlümüzü rahatlatsın. 8 Şubat tarihindeki görünüm, çok daha olumlu. Problemlerin kendiliğinden çözülmesini sağlıyor.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu, aşk hayatımızla ilgili konularda nasıl bir seçimde bulunmamız, mevcut sorunlarımızı nasıl çözmemiz gerektiğine, bilinçli bir şekilde bakmamız gerektiğini hatırlatıyor. Dürüstçe yüzleşme bulunmamız gerekiyor. Şu anda içinden çıkamadığımız durumlar varsa, hayat sizi zorluyorsa, aşk yoruyorsa, birçok mesele üzerinize geliyorsa bunların üstünü kapatamayız. Ertelenen problemler kendini hatırlatır bunu siz de bilirsiniz. O zaman gerçekçi olalım.

12 Şubat tarihinde, özgürlüğünüzü bir şeyler kısıtlıyor ve sizi baskı altına alıyorsa, buna bir dur deme vakti geldi diye düşünürsünüz. Aileniz veya birileri size engel koymaya çalıştığında onlara tepkiyle yanıt verebilirsiniz. Bu benim hayatım ve izleyeceğim yol ancak beni ilgilendirir diyerek görüşünüzü bildirirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda seyrine başlıyor. En sevimli yanlarımız, uyumluluğumuz, sempatikliğimiz ön planda. Öyle mücadele edip, sorunları çözmek gibi bir niyetimiz yok. Hayatın akışına göre şekil alıyoruz. Rahatlamak ihtiyacımız var. Partnerin ılımlı yaklaşımı, hatta romantik jestleri, güzel tavırları gönlümüzü hoş edici. Yalnızsak, bu tarz davranan bir kişi gönlümüzü kolayca çelebilir. Bazı meseleleri çözmemiz gereken bir devredeysek, bu enerji geçişinde iyi niyetimizi kullanan sevgiliye pek tahammül etmeyiz. Bizim için güven önemli. Bu güveni kazanan insan başımızın tacıdır.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihindeki görünüm, ilişkide sevgi alışverişinin, iki kişinin de birbirine beslediği duyguların önemi büyük. Eğer bir şeyler eksikse, sıkıntı yaratıyorsa, iyileştirilmesi gerekiyor demektir. Beraberliği sürdürmede etken olanı bulmak, bencil düşünmemek, birbirinizin değerlerine saygı ve hoşgörüyle yaklaşmak lazım. Bazı meseleler vardır ki, insanı içten içe öfkelendirir, zorlar. Anlatsan kimse anlamaz. Sizin de bu tarihte ilişkinizle ilgili konularda bir hayli zorlandığınızı söyleyebiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konulardaki değişimin göstergesidir. İş ortamınız değişebilir, başka bir yerde görev alabilirsiniz. Rutin bir iş yerine, farklı çalışma saatleri ve programı olan bir işe girebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz bir işte, başkasının emrinde çalışmak yerine, kendi işinizi kurabilirsiniz. Kısaca bir nedenle artık çalışma şekliniz farklılaşır diyebiliriz. 4 Şubat tarihindeki Dolunay, iş hayatında yükselmek için verilen mücadelenin, öne çıkma hevesinin işaretçisidir. Bu kolay değildir. Ancak, isteklerinizi elde etmek için savaşmanız gerektiğini düşünürsünüz.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yuvanız ve yaşam koşullarınız ailenizle olan ilişkiniz ve güvencenizle ilgili meseleler üzerinde akılcı düşüneceğiz. İş hayatımızla ilgili konularda iletişimi önemseyeceğiz. Sosyal hayatınızı önem vereceğiz. Becerilerimi geliştireceğiz. Düşündüğümüz yenilikleri uygulamadan önce iyi analiz edeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Güneş-Balık burcu geçişi hoşumuza giden bir işi yapmak, zevk aldığımız bir hobiyi işe dönüştürmek, sanatsal becerilerimizi tanıtmak, sergilemek gibi konularda rahatlatıcıdır. Ancak bu dönemdeki diğer etkili enerjiler, iş hayatında mücadelenin bir hayli yoğun olduğunu gösteriyor. Bir şeyler yapmak, istediğimiz gibi adımlar atmak için, bizim de çaba sarf etmemiz, aktif olmamız lazım. 20 ve 22 Şubat tarihlerinde iş girişimleri başta olmak üzere, genel olarak bir mücadele söz konusu. Hem hırslı çalışmaya zorlanıyoruz hem insanlarla iş ortamında karşı karşıya geliyoruz.

23-28 Şubat arası: 26 Şubat tarihinde çalışma hayatınız ve maddi kazanç anlamında hırsınız bir hayli yüksek. Yoğun bir şekilde çalışacaksınız. Ancak enerjinizi çok iyi yönlendirmeniz gerekiyor. Çünkü zaman zaman gerginlik, iş ortamında anlaşmazlık yaşanabilir. İşinizle ilgili hizmette bulunduğunuz kişilere karşı daha ılımlı yaklaşmakta yarar var. Emir almaktan hoşlanmayacağınız için, tepki gösterebilirsiniz. Bu da işvereninizle, çalışma arkadaşlarınızla aranızda sorunlara yol açabilir.

PARA

1-8 Şubat arası: 5 ve 6 Şubat tarihindeki iki görünüm, maddi açıdan hem ailemizin hem kendi ihtiyaçlarımızın karşılanması yönünde yenilikler düşündüğümüzü gösteriyor. Bu yenilikler için öncelikle sağlam bir işe ihtiyacımız var. Mevcut işimiz şu an için bizi pek tatmin etmiyor. Bu hafta tümüyle ev ve aile konularıyla, iş hayatımız birbirine bağlı olarak gelişiyor. Bu durum doğal olarak paranın da önemini vurguluyor. Dikkatli şekilde hareket edeceğiz.

9-15 Şubat arası: Maddi açıdan bu hafta, ortaklaşa bir mülkün pay edilişiyle ilgili konular üzerinde duracağız. Eğer finansal anlamda sıkışık durumdaysak, ailemizden veya başka bir yerden destek isteyeceğiz. Ev borcumuz varsa taksitlerini zamanında ödememiz lazım. Kredi çekmeyi düşünebiliriz. Ortak bir iş yapmayı düşünüyorsak, finansal anlamda yarar ve zarar hesabını gözden geçirebiliriz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki görünüm, geleceğimiz, evimiz, ailemiz, hedeflerimizle ilgili olarak çözüm bulmaya dönük bağlantıların, görüşmelerin veya araştırmaların işaretçisi. Bir mirasın bölüşümü veya bir ev alımı için kredi alımı, bir iş kurmak için bir ortakla karşılıklı görüşme, işletilen para, kar payı, veraset davası gibi geniş alana yayılan konuların bir hayli etkili olacağını gösteriyor.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde parasal konularda işler, arzu ettiğiniz şekilde yürümeyebilir. Sizin sorumluluk yüklendiğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz bir işin getirisi umduğunuz gibi olmayabilir. İşi halletseniz dahi parayı ödemeyebilirler. İyi takip etmek gerekiyor.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-10-11-15-16-19-20-28

Zayıf enerjili günler: 3-4-17-18-23-24

Aşkta en şanslı günler : 19-20

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 13-14

Yeni Ay: 10-11-12

Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 23-24-25

Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Yay burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Yay-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

YAY BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayı Yay burcundaki ilk etkili görünüm, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunaydır. Dolunaylar duyguların tavan yaptığı, isteklerin ve arzuların diğerleri tarafından kabul edilmesinin istendiği zaman dilimidir. Yay burcu için uzaklara gitmek, farklı yerlere yerleşmek, yeni yerler keşfetmek, biraz hareketlenmek, canlanmak, pohpohlanmak, kendimizi öne sürmek arzusunu işaret eder. Aynı dar alanda yaşamak istemiyoruz. Ancak unutmayalım ki bu Dolunayın diğer ucunda, şu andaki mevcut şifremizin bizi bağlayan, bizi aynı yerde tutan durumu olduğunu işaret ediyor. Geçtiğimiz 20 Ocak tarihindeki Kova burcundaki Yeniayda, biz de çevremizle olan ilişkilerimizi ele almıştık. Yeni bir ay doğmuştu ancak biz de yenilik yapamıyorduk. Çünkü Merkür geri hareketiyle örtüşen bir Yeniaydı, bizim de hesabımızı kitabımızı bilmemiz gerekiyordu. Hala aynı etkiler devam ediyor, çünkü gölgeli günleriyle birlikte 18 Şubat'a kadar Merkür şu andaki mevcut çevreyle ilgili konuların tekrar ele alınmasını gerektiriyor. Yenilikler yapmak istiyoruz, yeni yerlere taşınmak istiyoruz ama hesaba uymuyorsa bir anda verilen kararlar yanlış olabilir. Evdeki hesap çarşıya uymadığı için Yay'lar arasında tatminsizliğe yol açan bir Dolunaydır.

11 Şubat tarihinde, bir hafta da opsiyonlu gölgeli günleri eklersek, 18 Şubat'tan sonra özellikle geri hareket sona ermiş ve düz seyre geçmiş oluyoruz. Yaklaşık bir aydır çevre değişimiyle ilgili, yakınlarla alakalı alışma dönemi veya çevre keşiflerinde bulunma, eğitim hayatıyla ilgili konular, iş girişimiyle planları ve projeleri öne sürebilecek kıvama geliyoruz. Merkür geri hareketinin bitişiyle Yayların hayatında bir hareketlilik başlıyor. Şimdi artık hakikaten uygulayabileceğimiz değişimlerde bulunma anlamında güzel hareketlilikler etkili olmaya başlayacak diyebiliriz.

19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay doğacaktır. Geçtiğimiz Yeniay Merkür geri hareketiyle örtüşmüştü. Kova burcundaki Yeniay ile biz de arzu ettiğimiz girişimlerin startını vermiş oluyoruz. Ancak bu startı verirken, bu Yeniayın Güneş Balık seyriyle de örtüşmesi nedeniyle, ev hayatıyla ilgili duruma bir bakmak gerekir. Çevre değişebilir, ancak gitmek istediğimiz yeni yerleşim alanı bizim kriterlerimize uymuyor olabilir. Sonradan pişman olacağımız bir durum söz konusu olmaması için artı ve eksi yönlerini iyi tartmak gerekir.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlayacak. Yay'lar için biçilmiş kaftandır, çok güzel bir ilişkidir. Aşkta ve kendimizi ifade etme anlamında ilişkilerde güzel bir etki meydana geliyor. Bu da yeni bir aşkı müjdeleyebilir. Mevcut sorunları çözmede yardımcı olabilir. Ateşlilik ve aktivite kazandırabilir.

19 Şubat'la birlikte bir hamle dönemi başlayacaktır. İlişkisi olmayanlar için yeni biriyle tanışma, mevcut ilişkide iplerin sizin elinize geçmesi, yeni bir adım atma anlamında enerjinin yükselmesi, cesaretin ve güven duygusunun artması anlamında faydalıdır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, aşk hayatınız ve ilerisi adına verilen önemli bir kararın, değişimin işaretçisidir. Hızlı bir şekilde bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Uzun süredir zorlanan ilişkinizi sona erdirebilirsiniz. Bir çocuğunuz olabilir. Sosyal çevreniz, idealleriniz, beklentileriniz, arkadaşlıklarınız farklı bir yöne kayar. 2 Şubat tarihinde, gelen bir haber veya gelişme bizi aşkla buluşturan, çocuklarımızla ilgili sevindiren, keyiflendirici durumların işaretçisi. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Kalıcı mı değil mi diye bilinçli yaklaşmakta yarar var.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu gerçekleşecek. Bir yandan seçimlerimizi geçmişe dönük bir şekilde gözden geçirmemiz diğer taraftan problemlerimizin üstünü örtmeden ilişkilerimizi ele almamız gerekiyor. Bizi zorlayan, bazen bağımlı hale getiren, kaçtığımız veya bir türlü kaçamadığımız, daha önceden karar verdiğimiz ancak doğru mu yoksa yanlış mı diye bir bakmalıyız. Bunları gerçekçi bir şekilde ele almalıyız. Belki biz hatalıyız belki başkaları. Durumun farkında olmamız, zayıf yanlarımızı güçlendirmemizi sağlar.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşan Yeniay, sosyal yaşamı canlandırıcı, fikir alışverişlerinde bulunmayı sağlayıcı ve yeni tanışmalar anlamında da gayet olumlu. Kişi kendini, yaşamını, ilişkilerini, aşk hayatını tarafsız bir şekilde inceleyebilir. Mevcut durumuna bakar, eğer sorun varsa, çözüm bulmaya çalışır. Eğer yoksa partneriyle paylaşımını güçlendirir. Ayrıca çevresindeki insanlara, hayata karşı çok daha olumlu bir moralle yaklaşır. Fakat bu yeniayın bir başka özel yanı, aynı gün Güneş-Balık burcu seyrinin başlaması. Böylece bir yanıyla yenilik hevesimiz yükseliyor. Ancak diğer yanıyla sorun çekecek halimiz yok. İstiyoruz ki, beraberlik bizi mutlu etsin, hayatın güzelliklerini keşfedelim, yaşayalım gitsin. 20 ve 22 Şubat tarihleri ise oldukça hareketli. Maceralar, yenilikler, değişiklikler, tanışmalar, paylaşımlar, flörtler anlamında Yayları hayli mutlu edici diyebiliriz.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat günlerindeki görünümler, aşk hayatımızla ilgili konularda cesaretle hareket etmemizi sağlıyor. Eğer işlerimiz yoğun, biraz da sıkıntılı bir dönemden geçiyorsak, bu görünümler bizi kendimize getirir, rahatlatır. Aktif bir şekilde harekete geçeriz, flörte açık oluruz, ayrıca cinsel anlamda arzularımızı doyururuz. Karşı cins üzerinde etkimiz gayet güçlüdür. Üstümüzdeki sorumluluklar bizi yorarken, aşk veya aşkla yapılan her iş, her gelişme bize kendimizi iyi hissettirir. Yeni biriyle tanışırız. Bir anda kaynaşabiliriz. Öyle uzun seyirli olmasa da bunu dert etmeyiz. Anlaşmak, eğlenceli bir şeyler yaşamak bizi keyiflendirir.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihindeki gelişmeler, umutlandırıcıdır. Yapılan görüşmeler, kurulan bağlantılar geleceğe dönük ve gelişim anlamında rahatlatıyor. Karşımıza çıkabilecek fırsatlar, kolaylaştıran enerjiler bizi aktif kılıyor. Eğer bir sorun varsa, farklı bir yolla çözüme kavuştururuz. Baktık ki, başka bir seçenek var. Onu değerlendirmek için düşünürüz. 4 Şubat tarihindeki Dolunay, duygularınızı ifade etmekten, kendinizi önde göstermekten ve inatla fikirlerinizi ifade etmekten çekinmediğinizi gösteriyor. Siz lider ruhlusunuz ve bunu bir şekilde kabul ettirmek isteyeceksiniz. Bizim isteğimiz rutin bir iş ve rutin bir yaşam yerine, yeni bir şeyler yapmak. Çevremizi değiştirmek, farklı yerler görmek, öğrenmek ve gelişmek yönünde hevesliyiz.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Seyahatler, eğitim, çevre değişimi, kardeşleriniz, yakın dostlarınızla ilgili düşünceleriniz, projeleriniz ve geri hareket döneminde gözden geçirdiğiniz işlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Bilgilenmeye önem vererek, araştırmalar yaparak, yeteneklerinizi geliştirerek, özenli çalışarak tüm işlerinizi hızlıca halledersiniz.

12 Şubat tarihinde, iç dünyamızdaki hırs, tutku ve arzularımızın bir hayli yoğun olduğunu gösteriyor. Mevcut ilişkiniz, iş hayatınız, dış dünya ile olan her türlü irtibatınızda kimseye taviz vermekten yana değilsiniz. Çıkış yolları arayacaksınız. Çünkü şu andaki şartlar ve gelinen nokta sizi tatmin etmediği için canınızı sıkılıyor. Böyle giderse, arzu ettiğim hedefe ulaşmam mümkün değil diye düşünebilirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Merkür-Satürn görünümü, zaten iş hayatımızla ilgili konularda sorumluluk bilinciyle ve de kendimizi geliştirmeye, sabırlı davranmaya, temeli güçlendirmek için donanımlı olmaya önem vermenin işaretçisidir. Satürn burcunuz üzerinde belli bir baskı kurar ve sizi test eder. Sizin kendinizden, tecrübenizden emin oluşunuza göre mücadeleniz yüksektir. Öyle çok rahat davranamayız. Tabii ki ideallerimizin, hedefimizin farkında olmamız gerekir. Altın tepsiyle hiçbir şey bize sunulmaz. Biz yeteneklerimiz çerçevesinde duruma bakarak var gücümüzle çalışırız. Nitekim 20 Şubat tarihindeki Mars ve Venüs-Koç burcu geçişleri size cesaret ve girişim gücü kazandırıcıdır. Aktif bir şekilde arzu ettiğiniz bir alanda kendinizi gösterirsiniz.

23-28 Şubat arası: Bu hafta bitirilmesi gereken işleri hızlı şekilde halletmemizi sağlayan enerjiler mevcut. 24 ve 26 Şubat tarihleri bu anlamda olumludur. Aktif bir şekilde çalışırız. Kendimizi göstermeyi biliriz. Rekabetçiyizdir. Aklımıza koymuşsak, hiçbir şey bizi durduramaz. Sabırsız davranabiliriz. Ancak bu başarılı olmak arzumuzdur. 27 Şubat tarihinde yapılacak görüşmeler, plan ve projelerin yürürlüğe konulmasını, başarılı şekilde halledilmesini sağlıyor.

PARA

1-8 Şubat arası: 5 Şubat tarihinde maddi konularda rahatız. Ancak unutmayalım ki, Merkür geri hareketi devam ederken yapılan alışverişlere dikkat etmek lazım. 8 Şubat tarihinde kişisel ve evimizin ihtiyaçları için harcamalarımız olur.

9-15 Şubat arası: Hafta ortasındaki parasal işlerimizde sözgelimi kredi çekimi, kredi kartı harcamaları, ortaklaşa işler, kazançla alakalı konular üzerinde duracağız. Ancak risk faktörünü mutlaka göz önüne alarak hareket edelim.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez oluşan Kova burcundaki Yeniay, mali konularda yakınlarımızla olan görüşmelerin işaretçisi. Bir mirasın pay edilişi, onunla ilgili işlemler, bir ortaklığın kuruluşu, destekler, bir ev satın alınması ve onunla ilgili işlemler, elimize geçen bir paranın değerlendirilmesi, uzak bir yoldan gelen haberler önem arzediyor. Ayrıca maddi konularda üstümüze düşen sorumluluklar ve tutumluluk da aynı şekilde etkin gözüküyor.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde girişimde bulunduğunuz aileniz, eviniz veya özel bir işinizi maddi anlamda iyi takip ediniz. Bu kadar uğraşmaya değer mi, getirisi iyi mi, geleceğe dönük mü, güvenilir mi diye bir bakınız. Harcamalarınıza dikkat ediniz.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 3-4-8-9-13-14-17-18-21-22

Zayıf enerjili günler: 5-6-19-20-25-26

Aşkta en şanslı günler : 21-22

Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeni Ay : 12-13-14

Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 25-26-27
Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Oğlak burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Oglak-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

OĞLAK BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Şubat ayı Oğlak burcu ilk etkili enerjisi, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunayla Yeniaya adım atıyoruz. Bu Dolunay, başkalarıyla ortaklaşa ilişkiler, özellikle finansal konular, sosyal hayat, arkadaşlıklar, dostluklar, planlar ve projeler anlamında başkalarından destek beklediğimizi gösteriyor. Tek başımıza olmaktan ziyade birilerinin kuvvetiyle, birilerinin bizim sırtımızı sıvazlaması ile rahat geçirebiliriz. El üstünde tutulmak istiyoruz. Mali yönden güçlenmek arzumuz vardır. Ancak öncelikle bu Dolunayda ve gölgeli günleri de dahil olmak üzere 18 Şubat tarihine kadar, bütün bütçe hesaplarımızı dengeli bir şekilde halletmemiz lazımdır.

11 Şubat itibariyle, bir hafta da gölgeli günleri eklersek 18 Şubat'ta geri hareket sona ermiş olacaktır. Mali alandaki gerileme süreci bitiyor, ancak bitmesi yine dikkatli olmayı gerektirir. Çünkü henüz bir takım şeyler yerli yerine oturmamış olabilir. Merkür geri hareketinin bitmesi, yatırım yapmayı düşünen kişiler açısından da, hangi yatırım aracını seçecekleri konusunda önemlidir.

19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez bir Yeniay meydana gelecektir. Geri hareketin durmasıyla birlikte de bütçenin gözden geçirilmesi süreci biterek, plan ve projeleri yerli yerine koymaya başlarız. Yeniayın oluşumundan 3 dakika sonra da Güneş Balık burcuyla örtüşecektir. Sürpriz bir takım gelişmelere işaret ediyor olabilir, beklediğimiz artış olabilir, elimize bir takım paralar geçebilir. Balık'la da lütuf içeren bir taraf olacaktır. İstediğimiz güzellikler gelecektir, istediğimiz şansı yakalayıp çevremizdeki insanlardan destek göreceğiz.

20 Şubat tarihinde ise ailevi ilişkilere dikkat edilmelidir. Yeni bir yere yerleşme arzusu, aile içi ilişkilerde de bir aktivite vardır. Bütün kontrol sizde gibi de davranmamak gerekiyor. Yuvasında problemli olan Oğlaklar biraz agresif tavırlar gösterebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: Haftanın başında Venüs-Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Bu hoş görünüm, sevgimizi ılımlı şekilde göstermemizde, aşkı kendimize çekmemizde etkili oluyor. Romantizm, rahatlatıcı konuşmalar, sevdiğimizle birlikte olmak moralimizi yükseltecektir. 8 Şubat tarihinde, çok daha olumlu, huzur bulmamızı sağlayıcı ayrıca umutlarımızı tazeleyici gelişmeler var. Güzel bir gelişme, aldığımız bir haber bizi mutlu eder. Biz de kendimize özen göstereceğiz. Dış etkiler ne olursa olsun, bizi mutlu edebilecek olana yöneleceğiz.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, çevremizdeki insanlarla, partnerimizle olan ilişkimizi ki buna akrabalarımız da dahildir. Nasıl iletişimde bulunuyoruz, neler bizi zorluyor veya nelere hayır diyemiyoruz. Yaşadığımız mahalleden, şehirden, işimizden memnun muyuz? Bu kavuşumda dikkat edilmesi gereken nokta, problemlere gerçekçi bakabilmektir. Böyle yapmak yerine eksiklerimizi gözden geçirsek bu kavuşum pekala faydalar getirir, şifalandırır.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs ise Koç burcunda ilerleyecek. Bu sizin savaşçı, mücadeleci, aktif yönlerinizin ailevi ve karşı cinsle ilişkinizde belirginleştiği dönemdir. Sizi azimli kılıyor. Yetiştirilme şekliniz, ailenizle olan temasınız, dış dünya ile olan alışverişiniz, bu dönemi nasıl geçireceğiniz hususunda bize bilgi verir. Oğlaklar yaşamları mücadele içinde geçen, son derece dayanıklı kişiler. Bu dayanıklılık, daima sizi genç kılmıştır. Şimdi ev-ailevi-hedef-yerleşim-değişim anlamında düşündüklerinizi uygulayabilecek gücünüz yükseliyor. Ailede söz sahibi olabilirsiniz. Aşkta son sözü söyleyen kişi olmayı tercih edersiniz. Gayet aktif olan bu geçişlerin gölgeli yanları da var. Sözgelimi tartışmak, bir şeyi kabul ettirmeye çalışmak, içinizden geldiği gibi davranmak, isteklerinizin mutlaka kabulünü beklemek. Böyle durumlarda tabii ki dikkatli olmak gerekiyor.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihinde kendi dünyamızda aşkı, paylaşmayı, uyum ve uyumsuzluğu sorgulayacağız. İlişkimizi gözlemleyeceğiz. Bizi bazen gerginleştiren, yoran ancak vazgeçilmezimiz olduğunu düşüneceğiz. Ev içinde bazen sinirleneceğiz. Yalnızsak buna öfkeleneceğiz. Sorunlarımız varsa çözmek yerine tepkisel davranacağız. 26 Şubat tarihi de aynı şekilde zorlu gözüküyor. Bizim istediğimiz olsun, bizim dediğimiz gibi ilerlesin istiyoruz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki özel görünüm, eviniz, aileniz, iş hayatınızla ilgili değişimlerin, yeniliklerin işaretçisidir. Eskiye son vermek yeniye yer açmak demektir. Toplumsal yaşamınızda ve ev hayatınızdaki bu değişimler, kazanç anlamında da etkilidir.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, hedefimize varmanın yolları adına derinlikli düşüneceğiz. Bize kazanç sağlamayan, fayda getirmeyen, zamanımızı boş yere alan ilişkilerden uzak duracağız. Finansal açıdan bir şeyler umduğumuz şekilde gelişmediğinde sabır göstermeyeceğiz. Çünkü azla yetinmemiz artık mümkün değil.

16-22 Şubat arası: Yöneticiniz Satürn, 19 Şubat tarihinde Merkür ile bir görünüm yapacak. Çalışma hayatınızla ilgili konularda kazanç getirici işlere yöneleceğiz. Sağlam projelere yöneleceğiz. Öylesine, sıradan ve bir getirisi olmayan işlerden uzak duracağız. Bilgimizi, tecrübemizi geliştireceğiz veya hakim olduğumuz alanlara yöneleceğiz. Prensiplerimiz bir hayli ön planda olacak. Ancak bizim burada dikkat etmemiz gereken konu, her şeyin hemen istediğimiz gibi gelişmesini beklememek, sabırlı olmaktır. Attığımız adımın nereye varacağını iyi hesap edeceğiz.

23-28 Şubat arası: İş anlamında 24 ve 27 Şubat tarihlerinde ılımlı davranmamız, pek kolay olmaz. En aklı başında Oğlak bile, aksiliklere tahammül etmekte zorlanır. Aslında bu tepkiselliğin, kızgınlığın altında yatan neden, bizim her şeyi yönetme arzumu ve istediğimiz gibi olmasını istememizden kaynaklanır. Emir almaktan hoşlanmayız. İşimizi bildiğimiz gibi yapmayı severiz. Öyle kolay ilerlenmediği ve bizim planlarımıza uymadığında kendi içimizde bir hayli sıkılırız.

PARA

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, başkaları üzerinde etkin davranarak, maddi güç elde etme arzunuzu işaret ediyor. İstediklerinize bir an önce kavuşmak için, her türlü mücadeleyi verebilirsiniz. İçinizdeki ateşi körükleyen ihtirasınız bir hayli öne çıkıyor. 2 Şubat tarihinde, harcamalara dikkat edelim. Mali yöndeki gelişmeleri de bilinçli şekilde gözden geçirelim. Çünkü kazanç evimizdeki Merkür geri hareketi devam ediyor. Fırsat gibi duran bir şeyin içi boş da çıkabilir veya umduğumuz kadar büyük olmayabilir.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yatırım, anlaşma, görüşme, gelir kazanmaya dönük her türlü işimizi ve geri hareket döneminde gözden geçirdiklerimizi yeni bir bakış açısıyla ve yöntemle yürürlüğe koyabiliriz. Maaşınızla ilgili bir sıkıntı varsa, geri hareket dönemi sonrası arzu ettiğiniz bir yükseliş olmadıysa, bu durumu yetkili kişilere ileterek görüşebilirsiniz. Ilımlı bir şekilde ve gayet akılcı yaklaşımda bulunursak kazançlı çıkabiliriz. Burada esasen, bizim isteklerimiz kadar, dış dünyanın şartları da önemli hale gelecektir. Farklı iş teklifleri alabilirsiniz. Alacaklarınızı daha rahat tahsil edersiniz. Şimdi finansal konuları daha çabuk yoluna koyabileceksiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez oluşacak Kova Yeniayı, tüm enerjinizi kazanmak adına yönlendirmenin işaretçisidir. Para önemlidir. Kararlı bir şekilde hareket ederiz ve kendimizden bir hayli eminizdir. Yeteneğime, yaptığım işe göre almam gereken budur diyerek tavrımızı belli ederiz. Burada önemli olan önemsenmek duygusudur. Karşımızdaki kişi ister işverenimiz olsun ister hizmette bulunduğumuz kişi olsun. Hakkımız ne ise onu vermeyi veya hakkımız olanı istediğimizi bilmelidir. Bu yeniayın bir başka özelliği, Kova burcunda oluştuktan sonra, Güneşin burç değiştirmesi ve Balıkta ilerleyişidir. İşte bu durum istediğimiz bir şeyin gerçekleşeceğine duyduğumuz inançtır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde başkalarının mali desteğiyle halledilecek işlerinizde umulmadık aksilikler çıkabilir. Buna siz de neden olabilirsiniz. Yanlış hesap yapmışsınızdır veya bazı noktaları göz ardı etmiş olabilirsiniz.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 5-6-10-11-15-16-19-20-23-24

Zayıf enerjili günler: 1-8-9-21-22-28

Aşkta en şanslı günler: 23-24

Parasal açıdan şanslı günler: 17-18

Yeni Ay: 15-16-17

Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 1-2-27-28
Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Kova burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Kova-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

KOVA BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Kova burcu Şubat ayındaki ilk etkili enerji, 4 Şubat tarihinde karşıt burç Aslan'da meydana gelecek Dolunaydır. Burada partnerin kendini ifade etme ve etkili olma arzusu son derece yoğundur. Partner biraz hareketlenmiş olabilir, kendini kabul ettirme çabasında olabilir, ilişkide de biraz baskın olmaya çalışabilir. Takdir edilmek, alkışlanma isteği artabilir. Fakat sizin de bu arada buna pek bir gönlünüz yok. İlişkide sanki bir denge problemi vardır. Bir tarafın istekleriyle diğer tarafın beklentileri karşılanmıyor gibidir. 20 Ocak'taki Yeniay burcunuzda oluşmuştu, siz bir adım atmak istiyordunuz ancak dikkat etmeniz gereken konu hayati meseleleri tekrar gözden geçirmekti. Bu Dolunayda da karşı taraf diyor ki, hep kendinden yana düşünüyorsun ama beni devre dışı bırakmaya çalışıyorsun. Bu ayarı birlikte yapmaya çalışalım diyor, kişisel anlamda mutlaka kendimize dönüp bakmamız gerekecektir.

11 Şubat tarihinde, bir hafta da gölgeli günleri hesaba katarsak, bir aydır ölçüp biçtiğiniz projeleri yürürlüğe koymaya başlamaktan yanasınız. Öncelikle kendinizle ilgili düşünmektesiniz. Kovalar için hareketlenme başlıyor, yenilik anlamında gözden geçirmeler sonucu verilen kararlar vardır. Bu kararlar bir hayli hızlı ele alınabilir. Böylece şöyle ele alınabilir, yürümeyen bir ilişkiyse artık bitmesi istenebilir. Ailevi hayatımızda problem varsa evden taşınmaya çalışabiliriz. İş hayatında ise proje ve planları yürürlüğe koyabiliriz, anlaşamıyorsak başka bir işi tercih edebiliriz. Kişisel anlamda da ifade gücünüz yükseleceği için sosyal ilişkilerde liderliğimizi ve yenilikçi tarafımızı öne sürebiliriz.

19 Şubat tarihinde ikinci kez burcunuzda Yeniay doğacaktır. Geçtiğimiz Yeniay bir geri hareket sürecindeydi. Bu süreç de 19 Şubat tarihine kadar hareketliydi. Geri hareket bittiğinde, karar süreçleri yürürlüğe konacaktır. Ancak bu Yeniayı oluştuğu dakika itibariyle, Güneş Balık seyriyle örtüştüğü için mali konular da etkili olacaktır. Maddi açıdan duruma bir bakmanız lazımdır. Bütün kararları verirken özgür bir şekilde yeni bir adım atmak istiyorsanız, mali anlamda gücünüz buna uygun mu bunlar iyice değerlendirilmelidir. İş hayatındaki bir adımın getirisi iyice hesaplanmalıdır. Para konusunda çok iyi düşünmeniz lazımdır. Yatırımlar konusunda da dikkati hesaplamalarda bulunmalısınız ki bu Yeniayda doğru bir düzende ilerleyelim. Attığımız adımın getirisinin hakikaten gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Para konuları çok kıymetlidir, açık vermemeye ve hesabı iyi bilmeye çalışmalısınız.

20 Şubat itibariyle Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlayacaktır. Bu birçok Kova için yeni iş girişimleri, yeni iş değişimleri, yakın çevreyle alakalı konularda da hakimiyetin öne çıkışıdır. Kovalar özellikle bu tarih itibariyle ve Mart ayı sırasında enerjik ve gayet aktif bir döneme adım atıyorlar. Birçok Kova iş hayatından eğitime kadar, yakın çevreyle ilişkilerinden yeni bir yere taşınmaya kadar lütuf içeren enerjilerle dolu olacaklardır. 19 Şubat tarihinden sonra Kovalar birçok girişimde adlarını duyurabilecekler. Yeni adımlar atma anlamında önemlidir, eğitimde de aynı şekilde kendilerini ifade edebilecekler. Çok hızlı bir Şubat sonu ve Mart ayı söz konusu olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihindeki görünüm, alacağımız bir haberin, bir gelişmenin bizi heveslendireceğini gösteriyor. Ancak biz yine de, iyice bir inceleyelim. Karşımıza çıkan kişi veya fırsat olarak görünen her şeyin ne kadar doğru, kalıcı olup olmadığına bakmak lazım. Ne de olsa Merkür burcunuz üzerinde geri hareketini sürdürüyor. Beklemek, görmek en doğrusudur. 4 Şubat tarihindeki Dolunay, partnerin ilişkide hakim taraf olmak istediğini gösteriyor. Öylesine ateşli ve öylesine kendinden emin ki, her türlü şekilde kendini kabul ettirmeye çalışacaktır.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Şimdi fikirlerinizi özgür bir biçimde dışa karşı sunabilmeniz kolaylaşacak. Görüntünüzdeki çekicilik, sözlerinizdeki güç, sizi başkalarının gözünde zeki, sıra dış bir kişi olarak gösterebilir. Sorunlarınızı öylesine kendinizden emin bir şekilde ifade edersiniz ki, sizin gibi düşünmeyen kişileri dahi kolayca kendi yönünüze çekebilirsiniz. Arkadaşlarınızla ilişkileriniz güçlenir. Rasyonel mantık ön plandadır. Geri hareket döneminde üzerinde düşündüğünüz kararları yürürlüğe koyabilirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunuz üzerinde ikinci kez Yeniay oluşacak. Bunu şans olarak yorumluyorum. Çünkü bu hafta enerjiler sizden yana akışta. Bugünlerde bir değişim, yenilenme, hareketlilik ön planda olacak. Devam eden ilişkide aktif bir dönem. Partneriniz ve siz birlikteliğin tadını çıkarırınız. Sorunları olan Kovalar bu duruma artık bir çözüm yolu bulmak gerektiğini düşünürler. Temelde anlaşıyorlarsa sürdürürler, ancak problem büyükse bitirmeyi tercih ederler. Bu Yeniayın oluştuğu günün bir başka özelliği, Güneşin burç değiştirecek oluşudur. Yeniayın hemen ardından Balık burcunda ilerlemeye başladığında, ilişkide kavga ve tartışma yerine ılımlı yaklaşımın merkez alınışıdır. Ancak bu gerçekleri göz ardı edeceğiniz anlamına gelmez.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde ilişki anlamında değerlerimize, inandıklarımıza, ideallerimize olan düşkünlüğümüz bir hayli yoğundur. İsteriz ki, arkadaşlıklarımız, sosyal ilişkilerimiz olumlu yönde yürüsün. Ancak böyle bir günde bu gerçekleşmeyebilir. 24 ve 26 Şubat tarihleri ise gayet olumludur. Çevremizden gelen güzel yansımalar bizi keyiflendirir, coşturur, ateşlendirir, canlandırır. Karşı cinsle bağlantılar olumlu yönde ilerler. Canımızı sıkan bir şeyleri kafamıza takmayız. Partnerimizle kolayca anlaşırız. Birlikte olmaktan keyif alırız. Bu tarihlerde bekar Kovalar yeni biriyle tanışabilirler.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki önemli görünüm, yeni bir yere yerleşmek, çevre değişimi, sosyal yaşamın yenilenmesi, uzaklara gitmek, farklı yerler görmek, kendinizi geliştirmek anlamında önem taşıyor. Bu yenilikler hem eskiyi geride bırakmanız hem de yeniden bir sayfa açmanızı sağlayacaktır.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, iş hayatımızda tutkuluyuz ve başarılı olma arzumuz yoğun. Derinlikli olarak durumumuzu gözden geçireceğiz. Mevcut işimizdeki şartlar bizi tatmin etmiyorsa buna katlanmamız artık mümkün olmaz. Yeni bir şeyler yapmak, kendimizi göstermek isteriz. Bazılarınız bugün yetti artık diyerek son noktayı koyabilir ve başka bir iş için kolları sıvayabilir.

16-22 Şubat arası: Girişim anlamında 20 Şubat tarihini olumlu buluyorum. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcundaki ilerleyişleri sayesinde, siz de eğitim hayatı, çevre ilişkileri, iletişim, medya, yayın, seyahat, ticaret gibi konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. İş alanınızı, tecrübelerinizi, başkalarına ifade ederek, öğreterek, yol göstererek veya bizzat örnek olarak ifade edebilirsiniz. Yazılı ve görsel anlamda da enerjiniz yükselecektir. Ortaklaşa projelere liderlik yapabilirsiniz. Cesaretiniz bir hayli yüksek olduğu için, hiçbir şeyden korkmaz, bildiğinizde ısrarcı davranabilirsiniz. Bu iki geçiş, ofis çalışmaları, ev ortamındaki işler, uzak-yakın yolculuklar için de idealdir. Rekabeti sevdiğiniz için, hırsla çalışırsınız. Bir iş istediğiniz gibi gitmiyorsa, başka bir işe atılmaktan, başka bir alanda söz sahibi olmaktan çekinmezsiniz.

23-28 Şubat arası: 26 Şubat tarihinde girişimciyiz, cesuruz ve kendimizi ifade gücümüz bir hayli yüksek. Yeniliklere açık olduğumuz gibi, işlerimizi de zevkle yapabiliriz. Amacımıza uygun şekilde planlarımızı yürürlüğe koyabiliriz. Yeni bir teklif gelebilir, yaptığımız iş başarılı bulunur, ekip içinde liderliğimiz kabul edilir, satış-pazarlama işlerinde ve girişimde bulunduğumuz alanlarda sonuçlar yararlıdır. Tanıtım faaliyetleri gayet olumlu yürür. İşimizdeki güven duygumuzla, kendimizden emin oluşumuzla rakiplerimizi geride bırakabiliriz.

PARA

1-8 Şubat arası: Hafta başındaki Venüs-Neptün kavuşumu kişinin kendini mutlu edecek harcamalarda bulunmasına yol açabilir. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz için alışverişe çıkabiliriz. Mistik faaliyetler, şifalandırıcı aktiviteler, yabancı kültürleri araştırmak, insanı rahatlatan çalışmalar kazanç veya harcama alanlarımız olabilir.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, kazançlı çıkabilmek kadar, kazancımızı doğru şekilde kullanmak da gerekiyor. İlişkimizde mutlu olmak kadar, uzun süreli kılabilmek de önemli. Nasıl bir tercih yapmalı, hangi yolda ilerlemeli, çıkmazlardan nasıl kurtulmalı, ekmeğimizi nasıl kazanmalıyız? İşte bütün bunlar için önce kendimize bakmak gerekiyor. Çünkü problemlerin çözümü, problemin farkında olmakla mümkündür.

16-22 Şubat arası: Maddi konularda 19 Şubat tarihindeki Güneş-Balık burcu geçişi etkilidir. Fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatıcı meslekler, uğraşılar, güzelsanatlar, edebiyat gibi alanlar kazanç getiricidir. Bu yılki geçiş Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu enerji etkinlik dönemine denk geldiği için, iş ve kariyer bölümünde ele aldığım tarzda çalışmalar da kazanç anlamında etkilidir.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde ister eşiniz ister iş ortağınız veya başkalarıyla alakalı parasal meselelerin dürüstçe konuşulması, her durumun önceden gözden geçirilmesi gerekir. Zorluklarla karşılaşıldığında herkesin taşın altına elini sokması gerekir. Her durumun sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 8-9-13-14-17-18-21-22-25-26

Zayıf enerjili günler: 3-4-10-11-23-24

Aşkta en şanslı günler: 25-26

Parasal açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeni Ay: 17-18-19

Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 2-3-4-5

Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Balık burcu 2015 Şubat ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Balik-burcu-2015-Subat-ayi-yorumlari-nelerdir)

BALIK BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BAKIŞ

Şubat ayında Balık burcunda gerçekleşecek ilk enerji, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunaydır. Bu Dolunay çalışma hayatımızla ilgili alanda, duygusal ilişkilerde, iş ortamındaki beraberliklerde, yeteneklerin değerlendirilmesi yönünde, kendimizi ifade etme arzumuz çok yüksektir. Takdir edilmeye ihtiyaç vardır. Çünkü çalışma ortamında eğer arzu ettiğimiz ilerlemeler yoksa, kendimizi rahatsız hissediyorsak, sürekli birilerini idare etmek durumundaysak, hakikaten fiziksel anlamda pek olumlu bir moral gücü içerisinde olmayabiliriz. Geçtiğimiz 20 Ocak tarihinde Kova burcunda bir Yeniay oluşmuştu, bu Yeniay da bize psikolojik anlamda özgürlüğümüze ve hayatımıza bir bakışta bakmamıza yol açmıştı. Bu Dolunayda ise istiyoruz ki birileri de bizi el üstünde tutsun, rahatlayalım, kimsenin baskısı altında kalmadan yaşamımızı sürdürelim. Bunlar bir hayli etkilidir. Hala Merkür geri hareketi devam etmektedir, bir takım şeyler bizi geri planda beklenmedik şekilde yormaktadır. Zorlayıcı bir şekilde adım atıyoruz, iş hayatıyla psikolojik yaşamımız arasındaki dengeyi kurgulamak gerekir. Eğer bunu yapmazsak, kendimizi biraz denetlenmiş ve kısıtlanmış hissedebiliriz. Çok fazla tepkisel düşünmeden, bizim sağlığımızın her şeyden çok daha önemli olduğunu bileceğiz ve fikirlerimize bir bakacağız.

11 Şubat tarihinde gölgeli günleriyle birlikte, 18 Şubat itibariyle geri hareket sona ermiş oluyor. Sona ermiş olsa da şu andaki etkili olduğu alan yine de dikkatli olmayı gerektiriyor. Balıkların bazen kararsız, bazen sabit fikirli, çalışma hayatıyla psikolojik durumlarının biraz fevri davranmaya, bazen de aşırı gururlu tepkilerde bulunarak hareket etmeye meylettikleri bir Dolunaydır. Geri hareket bittiği halde, bu geri harekette yine tam manasıyla karar veremiyorlar. Sakin olmak gerekiyor, biz de biraz benliğimizi ve ruhumuzu dinlendirici, biraz daha sakinleştirici ve gevşetici çalışmalara yönelelim. Ritüeller, arkadaşlarla sıkıntıları paylaşmak faydalı olabilir. Unutmayalım ki stres bütün hastalıkları davet eder. Biz bunun yerine evrensel güzelliklere, hayırlı güzelliklere kavuşacağımız hissiyatını mutlaka ön planda tutalım.

19 Şubat tarihinde saat 01.47'de ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay oluşacak. Geçtiğimiz Yeniaydan farkı Merkür geri hareketinin bitmesidir. Bu Yeniay oluştuğu dakika itibariyle, burcunuzdaki Güneş geçişiyle örtüşecektir. İşte burada rahatlayacağız, sıkıntılarımız, baskılar ve gerginliklerimiz biraz dinecektir. Çünkü güneş bir yıl sonra sizin için bir solar döngüyü hazırlıyor. Bir yaş daha bize hediye ediyor. Doğal olarak da Kova Aslan aksı üzerindeki hem geri hareket hem de Dolunayın yarattığı baskılardan uzaklaşmamızı ve rahatlamamızı sağlayacaktır. Uhrevi anlamda biraz ferahlık söz konusu olacaktır.

20 Şubat tarihinde de Venüs ve Mars kazanç evimizde etkili olacaktır. Bu da hareketlilik, kazanç ve cesaret getiriyor. Bu tarihle birlikte mali anlamda her borçları ödeyebilecek gücün etkisi yükselecek, hem de kazançlar gelecektir. Ayrıca güven duygusu çok yükselecektir. Parasal anlamda moralimizi yükseltici getiriciler olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: Hafta başındaki Venüs-Neptün kavuşumu burcumuzda gerçekleşecek. Bu bizi rahatlatıcı, romantik bir yakınlaşmanın işaretçisi olabilir. Karşı cins üzerindeki etkimiz yüksektir. Cinsellik fiziksel olmaktan ziyade, ruhların birleşmesi ve duyulan hazzının işaretçisidir. İlişkimizde sular durulur, problemler geride kalır. Yeni başlayan aşk, bir su misali gönlümüzü ferahlandırır.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Venüs-Chiron kavuşumu sizi, ilişki tercihleriniz, kararlarımız, beklentilerimiz, problemlerimiz, mevcut durumumuzla ilgili yüzleşmeye çağırıyor. Eğer problemler varsa, üstünü kapatmamak gerekiyor. Biz ne kadar dürüst bir şeklide hareket edersek, bu kavuşum o denli işinize yarar ve şifalandırır.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Yeniay, aşk hayatınızla ilgili konuları kendi içinizde tekrar bir ele alma yönünde ikinci kez etkili oluyor. Geçtiğimiz aydan bu yana geçen sürede ne gibi gelişmeler yaşandı. İlişkinizle ilgili hangi konularda sorunlar yaşıyorsunuz veyahut yalnızsanız neden bir türlü arzu ettiğiniz bir beraberlik yaşanmıyor, seçimlerinizden memnun değil misiniz bütün bunların üzerinde duracağız. Aynı gün Güneş burcunuzda ilerleyecek. Bu, tabii ki olumlu. Rahatlatıcı, umutlandırıcı bir yansıma. Merkür-Satürn görünümü ise Yeniayın oluştuğu gün etkili olacak. Sizi, ailevi ve ilişki anlamında biraz baskı altına alabilir. Bir yanımız bitir kurtul, özgür ol derken, diğer yanımız alışkanlıklarının esiridir. Oysaki Satürn-Yay burcunda ve artık seçimlerimizde aklımız başımızda olmalı.

23-28 Şubat arası: İlişki anlamında 27 Şubat tarihi haftanın en etkini görünümüne ev sahipliği yapıyor. Beraberlikte ev içinde veya kendi aranızda güven ve sadakat olgusunun önemli olduğunu görüyoruz. Ancak bundan daha önemlisi kafaca anlaşmak ve fikirlerin uyuşması gerekiyor. Ayrı gözlerle baksak da hayata, aynı noktada buluşamıyorsak tabii ki ilerisi adına pek umutlu düşünmüyoruz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunayda, kendinizi kabul ettirmek, isteklerinizi elde etmek için mücadeleniz yoğun. Sizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerinizi, yeteneklerinizi görmelerini istiyorsunuz. Gururlusunuz. Kimseye eğilmekten hoşlanmayacaksınız. 2 Şubat tarihindeki görünüm, ansızın gelişen bir durumun hem psikolojik hem de mali anlamda kafamızı karıştıracağını gösteriyor. Nedir, ne değildir tam olarak anlayana kadar bekleyelim. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Doğruluğunu araştırmadan inanmamak lazım.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, her anlamda tatminkar bir hayatın özlemi içindeyiz. Üstünü kapatsak hatta kabul etmesek de, aslında pek mutlu değiliz. Biz bir adım atıyoruz. Ancak hayat dur ve bekle diyor. Tam bir şeyleri yerli yerine koymaya çalışırken, bir başka mücadeleyle karşı karşıya geliyoruz. Bu da bizi yoruyor, güçten düşürüyor.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda oluşacak Yeniay, çalışma hayatımızla ilgili konularda tarafsız düşünmek gerektiğini gösteriyor. Beklenmedik sıkıntıları kafamıza takıp, kendimize acımak veya tam tersine sinirlenmek yerine ne yaparız da bu duruma çözüm buluruz ona bakalım. Ayrıca bu Yeniayın güzel bir yanı, aynı gün Güneşin burcunuz üzerinde seyrine başlayacak oluşu. Demek ki, ideallerimizi gerçekleştirmeye kararlı isek, yetenekli olduğumuz alanlarda kendimizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebiliriz.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde çalışma hayatınızla ilgili konularda her ayrıntının önemi büyük. İşlerin iyi takibinin yapılması gerekiyor. Fazladan sorumluluk alabilirsiniz. Zorluklarla mücadele etmek kolay değildir. Hem kararlı olmak hem de sıkı çalışmak lazım. Buna hazır değilseniz, en ufak bir engel sizi yıldırabilir.

PARA

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki özel görünüm, maddi kazanç ve ortaklaşa bölüşümlerin değişimi yönündedir. Siz farklı bir alanda yeteneğinizi değerlendirebilirsiniz. Gelişmeler sizi bambaşka bir yola yöneltebilir. Çalışmıyorsanız, iş hayatına atılarak kendi ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Eğer bugüne dek paranızı yanlış yönlendirmiş, borçlara girmişseniz, bu görünüm yaşanması muhtemel yasal sorunların, temizlenmesi gereken borçların da işaretçisi olabilir.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Geri hareket döneminde yavaşlayan işlerinizi, beklenmedik yönde seyreden ailevi ve iş ortaklıklarınızı ve özel ilişkinizi yeni bir bakış açısıyla ele alarak yürürlüğe koyabilirsiniz. Psişik gücünüz artar. Astrolojik çalışmalara, bilime, araştırmaya, plan ve projelendirmeye dönük işlerinizi bitirebilirsiniz. Ruhsal, yaratıcı, içsel manada zenginleştirici aktivitelerde bulunabilirsiniz. İster geri ister düz seyir olsun, Merkür-Kova burcu geçişi siz Balıklar için hazırlık dönemidir. Tabii ki henüz bitmemiş projeleriniz üzerinde çalışmaya devam ediniz. Ayrıca yine geri hareket döneminde olduğu gibi, kimlerle ilişki kurduğunuza dikkat etmeyi unutmayınız.

16-22 Şubat arası: Maddi konularda 20 Şubat tarihindeki Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu geçişi, enerjimizi yükseltiyor. Hem başkalarından yararlanma hem girişimde bulunma hem de tüm gücümüzle kazanç elde etmek adına mücadele vereceğiz. Hırslı olabiliriz. Çünkü kaybetmeye tahammülümüz yok.

23-28 Şubat arası: Maddi konularda 26 Şubat tarihindeki görünüm, harcamalara dikkat etmemizi gerektiriyor. Açılmayalım. Kazanç elde etmek amaçlı daha hırslı olacağız. Ben bu hırsı olumlu buluyorum. Ancak biraz önce belirttiğim gibi paramızın da hesabını yapalım.

Şubat ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-10-11-15-16-19-20-23-24-28

Zayıf enerjili günler: 5-6-13-14-25-26

Aşkta en şanslı günler: 1-28

Parasal açıdan şanslı günler: 21-22

Yeni Ay: 19-20-21

Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay: 5-6-7

Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Şubat ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön