HABER

"Suçlu IMF değil, hükümet"

BURSA (İHA) - Uluslararası Para Fonu IMF'nin Türkiye'yi yönettiği şeklindeki eleştirilere katılmadığını söyleyen Avrasya Partisi (AAP) Genel Başkanı Hüsnü Doğan, "IMF bize dayatma yapmıyor. Dayatmayı mevcut hükümet istiyor" dedi.

Hüsnü Doğan, genel başkanlığını yaptığı Avrasya Partisi'ni (AAP) ülkeyi siyasi dağınıklıktan kurtarmak için kurduklarını söyledi. Teşkilatlanma çalışmaları için Genel Başkan Yardımcıları Hasan Korkmazcan, Fecri Alparslan ve Namık Kemal Kılıç'la birlikte geldiği Bursa Efehan Otel'de bir basın toplantısı düzenleyen Hüsnü Doğan, Türkiye'yi IMF'nin yönettiği şeklindeki eleştirilere katılmadığını ifade etti. Doğan, "Bu hükümetin IMF ile yaptığı anlaşma ne ilk ne de son olacak. IMF bize dayatma yapmıyor. Dayatmayı mevcut hükümet istiyor. Çünkü ülkede siyasi boşluk var. IMF'nin ülke yönetimine karışmaması için Türkiye'nin güçlü bir hükümete ihtiyacı var. Suçluyu dışarıda aramayalım. IMF, 1990 yılından önce Türkiye'yi emsal gösteriyordu. Demek ki suç IMF'de değil, hükümette" diye konuştu. Türkiye'nin son 10 yılda krizden kurtulamadığını belirten Doğan, herkesi sarsan krizin tabana vurduğu dönemler olduğunu savundu.

AAP Genel Başkanı Doğan, hedeflerinin ülkeyi siyasi dağınıklıktan kurtarmak, toplumun büyük çoğunluğunu kucaklayan bir siyasi yapı meydana getirerek, belirli bir program çerçevesinde problemleri süratle çözecek bir kadroyu tek parti çatısı altında iktidara taşımak olduğunu söyledi. Ülkede siyasi boşluk olduğunu ve Türkiye'deki problemlerin çözümünün tek partili bir iktidardan geçtiğini ileri süren Doğan, "Bunun için parti sayısını asgariye indirecek iki turlu genel seçim sistemini şart görüyoruz. İlk tur seçimlerinden sonra barajı geçen 3 parti ikinci tura çıksın. Böylelikle Türkiye, güçlü tek partili bir hükümete kavuşur" dedi. Doğan, partilerinin siyasi yelpazenin merkezinde yer alacağını da sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön