HABER

Sungur AKP'den veto yemişti

ANKARA (ANKA)- Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın damadı ile adı "ballı takasa" geçen işadamı Bülent Sungur, 22 Temmuz seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğu AKP'den "veto" yemişti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın damadı Mustafa Çubuk ile yakın arkadaşı Bülent Sungur'un, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le "ballı takas" yaptıkları iddia iddiası gündemi bomba gibi düştü. "Ballı takas"da adı geçen işadamı Bülent Sungur'un 22 Temmuz seçimlerinde AKP'den Kırşehir milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı. Temayül yoklamalarında ilk sırada yer almasına karşın adaylık konusunda AKP'den veto yiyen Sungur, Kırşehir'deki siyasi iddiasını bağımsız aday olarak sürdürdü. 22 Temmuz seçimlerinde Kırşehir'den bağımsız aday olan ve yaklaşık 5 milyon YTL harcadığı bilinen Sungur, seçimlerde 7 bin oy almıştı. Sungur yeterli oyu alamadığı için milletvekili seçilememişti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç gibi Kırşehirli olan Sungur, Ankara Büyükşehir Belediyesi'den aldığı müteahhitlik işleriyle genç yaşta büyük bir serveti yakaladığı da biliniyor. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön