HABER

Taksim'de ilginç protesto

Beyoğlu'nda gelen yaklaşık 50 kişilik grup, Tam Gün Yasa Tasarısı'nı protesto etti.

İSTANBUL (İHA) - Beyoğlu'nda gelen yaklaşık 50 kişilik grup, Tam Gün Yasa Tasarısı'nı protesto etti.

İstanbul Tabip Odası öncülüğünde bir araya gelen çeşitli sivil toplu kuruluşu temsilcisi yaklaşık 50 kişi, Taksim İlk Yardım Hastanesi önünde toplandı. Burada hükümetin Tam Gün Yasa Tasarısı protesto eden grup, ellerinde fenerlerle yürüyüşe geçti. Slogan atarak yürüyüşü sürdüren grup, daha sonra Taksim Meydanı'nda toplandı. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Hüseyin Demirdizen, burada grup adına yaptığı açıklamada, "TTB ve diğer sağlık örgütleri olarak yıllardır sağlığı ticarileştiren ve piyasalaştıran

anlayış ve uygulamalara karşı, başta sağlık hakkı, iş ve ücret güvencesini içeren özlük haklarımız, güvenli gelecek-güvenli çalışma ortamı, mesleki özerklik, iyi ve onurlu hekimlik talepleri ile mücadele ediyoruz" dedi.

Demirdizen, "Hükümet, TEKEL ve itfaiye işçilerine olduğu gibi sağlık çalışanlarına ve örgütlerine de kulak tıkayarak kendi bildiğini yapmaya devam ediyor. Tüm sağlık örgütlerinin karşı çıkmasına karşın, "Tam Gün" ve mecliste bekleyen 'Kamu Hastane Birlikleri' yasa tasarılarını da yasalaştırmayı gündemine almış bulunuyor" diye konuştu.

Demirdizen, yarın Taksim İlk Yardım Hastanesi ile İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Çapa Temel Bilimler Bölümü önünde yeniden bir araya gelerek yasa tasarısını protesto edeceklerini bildirdi. Grup, açıklamanın ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön