HABER

"Tarih bizi affetmez"

LEFKOŞA (İHA) - KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ülkede sıkıntılar bulunduğunu, her devletin sıkıntısı olduğunu ama sıkıntılar var diye devletten vazgeçmiş bir millet, bir halk görülmediğini belirterek, "Tarihini bilmeyen, geçmişini bilmeyen insanlar yanılırlar ama bu yanılmalar devletin varlığı ve halkın iradesiyle ilgili bir yanılgıysa bunun cezası çok büyük olur. Tarih bizi affetmez" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda son günlerde kendisine yönelik muhalefete cevap verdi. "Annan belgesini" Rumlarla müzakere etmelerine kimsenin müsaade etmediğini, "İmzalayın" diye tutturulduğunu kaydeden Rauf Denktaş, belgeyi müzakere etmek istediklerini, müzakere edeceklerini ve Kıbrıs Türkünün haklarını koruyacaklarını söyledi. Denktaş, şunları söyledi:

"Haklarımızı koruyarak daha güzel, daha sağlam, daha iyi, halkımızı yeniden göçmen etmeyecek, içimize 60-70 bin Rum'u getirmeyecek, sağlıklı, iki kesimli, iki ayrı egemen halka dayalı ama bunların birleştikleri, birlikte Avrupa Birliği'ne girebilecekleri, bir harita çerçevesinde anlaştıkları bir anlaşma için uğraşacağız ve uğraşmaktayız. Avrupa Birliği, bütün Kıbrıs istiyor. Ergeç kendileriyle temasa geçeceğiz, eşit şartlarda konuşacağız ve eşit şartlarda anlaşacağız. Biz doğru yoldayız. Anavatan'la birlikte aynı yoldayız. Aynı şeyleri istiyoruz, aynı parametleri korumaktayız. Hiç merak etmeyiniz, ergeç Kıbrıs meselesi halledilecektir. Yeter ki dünya ve karşı taraf ve Avrupa Birliği, Kıbrıs Türklerinin kararlılığını, birlik ve beraberlik içerisinde belirli ve tüm hür dünyanın kabul ettiği kabul ettiği parametreleri korumanın ötesinde bir şey yapmadığını, hürriyetine sahip çıktığını görsün ve anlasın."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön