'Tarih sizleri lanetle anacak'

Ergenekon davası kapsamında verilen cezaları 6 sayfalık bir mektupla değerlendiren Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, "Bizlere terörist diyenleri tarih lanetle anacaktır" dedi.

'Tarih sizleri lanetle anacak'

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, “Hükümeti devirmeye teşebbüs” suçundan hakkında verilen müebbet hapis cezasını değerlendirdi. Kendisi ve silah arkadaşlarına yöneltilen suçlamaları “bir hakaret ve asla kabul edilemez bir durum” olarak nitelendiren Başbuğ, “Bizlere asılsız ve haksız iddialara dayanarak ‘darbeci’ damgasını vurmaya çalışanları da, en az, bizlere ‘terörist’ demekten çekinmeyenler kadar tarih lanetle anacaktır” dedi.

Emekli Orgeneral Başbuğ, Ergenekon davasının 5 Ağustos’ta görülen karar duruşmasında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza daha sonra “iyi hal”den müebbet hapis cezasına çevrilmişti.

'BUNLAR GÜÇLERİNİ NEREDEN ALIYOR?'
Milliyet'e 6 sayfalık mektup yazan Başbuğ, “Artık Türkiye’de yargı neredeyse devlet olmaktadır. Yargı o kadar güçlüdür ve ön plana çıkmaktadır ki; bir gün, 6 Haziran 2012 günü sayın Başbakan şöyle konuşmak zorunda kalmıştır: ‘Demek ki, bu madde, CMK 250. maddesi, haddinden fazla yetki doğuruyor ve adeta biz devlet içinde devletiz, havasına bu işi sokuyor. Yani, Devlet bilmiyor, ancak devlet içinde devlet olanlar bilebiliyor.’ Bu tespit ile, ilerideki süreçte bütün özel yetkili mahkemeler kaldırılıyor, ‘Balyoz’ ve ‘Ergenekon’ gibi davalara bakmakta olan mahkemeler ise görevlerine devam ettiriliyor. Neden? Gerçekten neden? Yargıda ‘devlet içinde devletiz’ havasında olanlar var. Bunlar, güçlerini nereden almaktadır?” dedi.

Başbuğ sözlerine şöyle devam etti:

“Mahkemenin verdiği kararı bir kez daha açıklamaya çalışalım: ‘1. Mehmet İlker Başbuğ, Ergenekon terör örgütü yöneticisidir. 2. Terör örgütü yöneticisi suçlaması ile açılan kamu davası düşmemiştir. Bu suçlamanın düşmesi mahkemenin beraat kararı vermesi ile gerçekleşebilir. 3. Mehmet İlker Başbuğ, terör örgütü yöneticisi olmasına rağmen, Yargıtay içtihatları dikkate alınarak, kendisine ayrıca bu suçtan da ceza verilmemiştir.’ Unutulmamalı ki, terör örgütü yöneticisi veya üyesi gibi, herhangi bir şekilde iddia edilen Ergenekon terör örgütü ile ilişkilendirilemeyen kişileri, Ergenekon davası içinde tutamazsınız. Bu diğer bir deyişle, ‘İnternet Andıcı’ davasının, Ergenekon davası dosyasından ayrılması demektir. Bu ise hiçbir zaman mahkemenin düşünüp, değerlendirip, kabul edebileceği bir durum olmamıştır.”

'TARİH SİZİ LANETLE ANACAK'
Hakkında yapılan yalan yanlış haberleri eleştiren Başbuğ, “Demokrasiye, asker-sivil ilişkilerine yaklaşımı, dünya görüşü, iç ve dış olaylara bakışı bilinen; iddia edilen ‘İrtica ile mücadele eylem planı’nın basında yer alması üzerine tereddüt etmeden soruşturma açtıran, daha sonra ortaya çıkan ıslak imzalı olanı Jandarma Kriminal’a gönderen; bir kişinin ve karargâhının; üzerinde tarih bulunmamasına rağmen bir ihbar mektubuna dayanarak iddia konusu planın Nisan 2009’da hazırlandığını kabul ederek ve üretilmiş bir dijital veriye dayandırılarak ilişkilendirilmeye çalışılması; her şeyden önce bizlere yöneltilen bir hakarettir ve asla kabul edilemez bir durumdur. Son günlerde çaresizlik içine düşen bazı çevreler şahsımı da 28 Şubat süreci ile ilişkilendirmeye çalışmaktadırlar. Yalan ve dolanla haber üreten bu kişiler, biraz araştırsalar, şahsımın 1995-1997 yılları arasında yurtdışında görevli, 1997-1999 yılları arasında da 2. Kolordu Komutanlığı görevinde olduğumu öğrenebilirlerdi. Bizlere asılsız ve haksız iddialara dayanarak ‘darbeci’ damgasını vurmaya çalışanları da, en az, bizlere ‘terörist’ demekten çekinmeyenler kadar tarih lanetle anacaktır” dedi.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 347 yorum
tarih sen ve yandaşlarını lanetle anacak.sen boyundan büyük işlere kalkıştın ve cezasını çekeceksin.haketmediğin bi ceza almadın...
yorum yapan arkadaşlar sizin eğitim seviyeniz nedir
SEN YANINDA MIYDIN
BİRGÜN ADALETLİ BİR YARGI SANA DA LAZIM OLACAK!
KALKIŞMIŞ OLSAYDI ŞİMDİ ORDA OLMAZDI. SEN Mİ DURDURDUN YA DA SENİN TAPTIĞIN O TÜRK DÜŞMANLARI MI.. NEDEN BUNU İTİRAF EDEMİYORSUNUZ ATATÜRK VE TÜRK, CUMHURİYET DÜŞMANLARI. SİZİ GİDİ BÖLÜCÜLER SİZİ. ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZSINIZ.
suç işlerken başbugun yanındamıydın ey bre...
Asıl tarih senin ve başkanın recebin hesabını soracak ALLAH 'da .....
hocam neymiş o işler yaw bizde öğrensek ?
Doğru eğer yanlış yapmışsa cezasını çeksin.Fakattttttt tarih onları böyle anarken sen ve senin gibi düşünenleri nasıl anacak! hiç düşündünmü? ailende sanırım hiç şehit yok senin .Yani 20 yaşında içi hayat dolan ama şuanda ortalıkta cirit atan ve her türlü destek sağlanan meşru teröristlerce katledilen....Nasıl bir zihin yapısı ve nasıl bir particilik anlayışı ile terörü açıktan destekleyen insanların yanlarında yer alırsınız.Onları tarih iyi yada kötü hatırlayacak ama sizin gibi HİÇ leri asla hatırlamayacak.Evet hatırlanacaksınız mahşer günü hesabını vereceksiniz...
sanırım bugün burada yorum yapanların çoğu gülen cemaatinin mensuplarısınız. sizleri yüce Allahıma havale ediyorum o sizlere layığınızı verir. Ben kuluyum bir şey diyemem
Bence çok şanslısınız...Bütün dünyada bu suçun cezası idamdır....sizi ordan Allah bile kurtaramaz artık....değil ki klçtaroğlu...
niye Allahtan büyük müsünüz?
kılıçtaroğlu bile kurtaramaz Ancak allah kurtarır desen daha iyi olurdu kardeşim.bu arada kılıçtaroğlu demşken o kendi derdinde .kendini kurtarsın önce.Chp nin başından geldiği yolla gitmesi yakındır.
Sen Allah'ı o kadar acizmi sanıyorsun. Şunu getirdin aklıma titanik içinde Bu gemiyi tanrı bile batırramaz demişlerdi ya ne oldu? Konuşurken Allah'ımızın gücüne gidecek ve onun nefretini kazandıracak söylemlerden uzak duralım , Allah tüm eksik ve noksan sıfatlardan münezzehtir. Eğerki inanmıyorsan yinede inananlar adına saygı duyman gerekir.
Sizingibiler Allahın adını Bol Bol Kullanarak İnsanların Kanını Emersiniz Bunuda Muslümanlık Allah adına yaparsınız . Zavallılarsınız Koyun Sürüsü gibisiniz Beleş Makarnayı verdimmi her yöne Gidersiniz Halbuki Biraz oku Doğruları Bulmaya baksanız Birilerine Tapmadan Yasasanız Dünya daha Güzel islamı Daha gÜzel Yaşayacağız.
haddi aşmışsın ALLAH her şeyin mutlak hakimidir...ama diğer yorumlarına katılıyorum
sizin gibilerde zamanı gelince idam edilir sabır ve zaman.
Emin ol Allah dilerse kurtarır. Nasıl bir cümledir bu "Allah bile kurtaramaz" Akılsız, dinsiz berduş...
SEN DAHA ALLAHIN NELERE GÜCÜ YETTİĞİNİ BİLMİYORSUN ALLAHA İNANDIĞINI ZANNEDİYORSUN
ne demek Allah bile kurtaramaz ya... Sonsuz güç ve kudret sahibi Allah'a hakaret ettiğinin farkında bile değilsin.. Lütfen lafın nereye gittiğinin farkında olarak yazalım.
kafirmisin sen? ne demek Allah bile kurtaramaz..ulan müslümana benzemiyon darbeciye benzemiyon...oğlum biraz düşünerek dikkat ederek cümle kur..
bildin soruyu aldın elindeki dediğin BORUYU,,, yahudi ağlama duvarında bir duvara ağlıyordun, şimdi bak daha şanslısın 4 duvara ağlıcan bol bol :)
aynı duvarda emine erdoğanda ağlıyordu hatırlatırım.....
YAKINADA BİR GÜN SEN ALACAN BORUYU DOLANACAKSIN KORUYU.
Bazen düşünüyorum gerçekten insanlıktan nasibinizi almışmışsınız diye. Unutmayın ki o borunun her zaman nereye gireceği belli olmuyor, maazallah
"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."
evet tepedekilerin aldığı madalyaya neden bir sözün yo acaba
cok yakin peygamberinizi kim kurtaracak damarindaki kan bile türk kani degil
Ben Yahudi değilim. Ancak Yahudi ağlama duvarında ağlayan Türk vatandaşlarına, yada devlet görevlilerine şu kadar ceza verilir diye bir madde var mı hukukumuzda? hangi kanunun hangi maddesinde yazıyor açıklarsanız sevinirim.
valla eline sağlık harika ......
Ey eski komutan size kimse terörist demiyor sizler zaten terörist değilsiniz siz ve sizin gibi düşünenler devletin ekmeğini yiyen vatan hainleridir, zaten bundan dolayı bu kadar ceza aldınız, kimse kimseye hata eseri müebbet vermez kimi kandırmaya çalışıyorsunuz eğer sizin elinize kalmış olsa idik şu andaki Mısırın durumunda perişan olurduk.
TÜRK ASKERİNE VATAN HAİNİ DİYET İBNEDİR
onlar vatan haini diyorsunya çok merak ediyorum ya sen nesin
onu o makama getirenlerin hiç mi suçu yok
tarih sizleri ne ile anacak kendinizi millet iradesinin üzerinde gördünüz yıllarca ....TUĞGENERAL rütbesindeki asker odönemin başbakanına emir niteliğinde atıp tutuyordu..kendinize bu kadar çok güveniyorsanız kurun parti millet iradesine gidin ama alacağınız oy inanın AKP nin oyunun zekatı kadar olmaz....hodri meydan çünkü bu halk sizleri sevmiyor dayatma istemiyor
yer yüzünde sizler kadar daha adi kisiler varmi acaba
ZEKAT NE DEMEK SEN NE ANLARSIN MÜNAFIK SENİ.AKP DE BİRGÜN ALLAHIN TOKADIYLA NE OLDUĞUNU ŞAŞIRACAK BAŞINDAKİLER VE SİZ NEREYE KAÇACAKSINIZ ACABA ???
arkadaslar bişimi kullandınız kafanızmı iyi bu yorumlar ne kadar ayıp
paşa hazretleri, tamam darbeci değilsiniz de neden ikidebir genelkurmay başkanına mektup yazıp birşeyler yapmaları gerektiğini hatırlatıyorsunuz?sizin gibi darbecilikle ilişkisi olmadığını söyleyen biri için bu imdad istemeler, bu mektuplar, bu mesajlar biraz çelişki oluşturmuyor mu ?askere gayrıresmî bir dille ve eski bir genelkurmay başkanı olarak "müdahale edin ve bizi kurtarın" diyorsunuz, yaptığınız bu anlama geliyor.bu yaptığınız şey darbeye davetiye çıkarmak değil de nedir ? lütfen yapmayın. "emperyalistler" diyen arkadaşımız emperyalistlerin kucağına kimlerin oturduğunu görmüyor olmalı
ne yapsın ,birileri öyle istedi diye sessiz sedasız hapislerde mi çürüsün. apo kadar da mı hakkı yok konuşmaya?
yazdıklarının hepsine tek tek verilebilecek cevap var, lakin vermeye gerek yok, abd olan ilişkileriniz, pkkyı mağdurlaştırıp, açılım adı altında genel af yapmanız, ortadoğudaki her kargaşada aktif olarak rol almanız ve abd ile aynı ağızda olmanız zaten herşeyin apaçık ispatı. senin anlattıkların akp medyasının anlattıklarından ibaret, öyle gizlilik kararlı dosyalarla, pkklı gizli tanıklarla yapılan yargılamaları saymıyorum bile
HALKIN GÖZÜNDEKİ PAYE YETİYORDU HANİ. ONUNLA YETİNİP OTURSUN USLU USLU CEZAEVİNDE. (KARAKOL BASKINLARINDA YAPILAN İHMALLERDE ÖLEN GENCECİK İNSANLARIN AHI ÇIKIYORDUR BELKİDE.)
HBİR YORUM TEBRİKLER.
Şimdi herkes seni Lanetle anıyor ya sen ona bak.Konuşmaya utan bari.Senin zamanında ne şehitler verdik.Sen resmen vatana ihanet ettin.Tarih senin ve senin gibilerin ihanetini yazacak.Çocukmu kandırıyorsun.
ihanetin babasını görmek istiyorsan sahibin recebe bak.....
herkes hakkettiğini yaşar.siz değilmiydiniz asker terörle karşı karşıya geldiğinde yardım göndermeyen. 10 dakikalık yere 3 saat 5 saat sonra destek gönderen.vatan haini değilde nesin sen?ilker başbuğ asıl tarih seni lanetle anacak.tüyü bitmemiş yetimin hakkı var omuzlarında.mapushane senin son model yatlarına binip sıcak ege sularında tatil yapmaya benzemiyo dimi.dediğim gibi herkes hakkettiğini yaşar.
Tarih milletine hakaret eden, darbe yapmaya kalkışanları lanetle anacak.1960, 72, 80, 97, 2007 deki hainleri tarih lanetle anmaktadır. İkide bir mektupla boş LAW lara bu milletin karnı tok...Siz PKK ile uğraşsaydınız bu hain terör olmazdı...Milletin paraları ile alınan silahlara sahip çıkmayanlara verilen cezalar az bile...Utanmazlar. Tarih sizleri lanetleyecek...Lanet olsun darbecilere. İşte Mısırda gördük. Darbeciler şerefsizdir ve lanetlenecek hainlerdir........
Siz ugrasiyorsunuz ya.Adam icerde Tayibden kari istiyor.Emredersiniz.^6 tanede cok ozel insan istiyor,emredersiniz.Hucrem dar genisletin emredersiniz.Sizde darbecilerin destekcisisiniz biliyormusunuz.Size dokunuldugunda DEMOKRASI diye haykiriyorsunuz.BU ulkede 5 vatandas oldu,14 gozu cikti,7000 yarali vardi,lanetiniz gonul svutmak icin mi kullandiniz,Misirin halkina yapilanlari kiniyoruz ve lanetliyorum.Keske kendi ulkenizdeki insanlar icin de bu kadar duyarli olsaniz.
Sizin şu AKPKK partisini ve icraatlarını gördükten sonra artık darbelere başka gözle bakıyorum. Gerçekten sandıkla gelen, sandıkla gitmemek için muhalefeti yok etmeye çabalıyorsa.. sandıkla gitmek yolunu tıkıyorsa.. evet son çare darbe ile gitmelidir. Bugün Liderinden seçmenine bütün AKP kadrolarının muhalefete yaptıkları ortada. Yok etmek istiyorlar, muhalefetten nefret ediyorlar, 20.000 muhalifi vırttan zırttan içeri tıkmışlar. Muhalefet istemeyen, nefret eden zihniyet ne sandığa saygılıdır ne de demokrasiye. Boşuna milletin kafasını ütülemeyin.. kenarın demokratları.. sahte sandıkçılar.
vatanı satan sahibin recep hangi kategoriye giriyor....
halkın çok büyük bölümünün gönlü rahat başbug sen merak etme... aglama duvarında parmak cevirmelerin hala gözümün önünde...turistik geziye gidişin.. dünyanın sayılı eserlerinde sayılan camilerimiz,saraylarımız medreselerimiz bir turist olarak hiç dikkatini çekmedi oralarda hiç görünmedin.... ha pardon irticaya girerdi gerci..
cok dogru yazmissin , onun icin rte yahudi onur madalyasina layik goruldu.. Siyonistlere verdigi ustun hizmetlerinden dolayi herhalde !!!!
ASKER; KUTSAL GÖREVİNE YEMİN EDEREK AND İÇEREK BAŞLAR. VATANINA CUMHURİYETİNE MİLLETİNE İÇTEN VE DIŞTAN GELECEK SALDIRILARA KARŞI KORUYACAĞINA YEMİN EDER AND İÇER. PAŞAM ETTİĞİNİZ YEMİNE SADAKATİNİZİ KUTLUYORUZ.... YÜREKLERİMİZDE M A R E Ş A L OLDUNUZ... KAHROLSUN EMPERYALİSTLER, KAHROLSUN DÜŞMAN TERÖRİST PKK, KAHROLSUN DÜŞMAN APO....
OMURBEY PKK KAHROLSUN HAKLISIN. AMA BUNCA YILDIR ÜLKE GELİRİNİN BÜYÜK BİR KISMINI ALDIĞI HALDE PKK'YI BİTİREMEYEN BU PAŞALAR DEĞİLMİ. DEĞERLİ TSK' YI KENDİ TEKELİNDE ZANNEDİP KENDİ KEYİFLERİ İÇİN KULLANANLAR DEĞİLMİ. GÖREN GÖZE HERSEY ORTADA, KARAKOLA AMBULANSTAN SONRA YARDIMA GİDEN HAVAKUVVETLERİ KOMUTANLARININ EŞLERİNİN İSTEDİKLERİ İÇİN AZMI HAVALANDI O ARAÇLAR. SEN GÖZÜNÜ YUMSANDA DOĞRU DEĞİŞMEZ. BUNLAR ATATÜRKÜN İZİNDEN GİDEN GERÇEK PAŞALAR OLSAYDILAR BUGUN TERÖR BİTERDİ ZATEN...........
drdtdt kardeş amerikada onca süper gücüne rağmen vietnamı bitiremedi. bu işler sadece parayla teknolojiyle olmuyor değil mi???
evet doğru bir gün herkes anlayacak paşam
ewet anlayacak seninde bir amerikan ve israil uşağı olduğunu
BU ÜLKEDE 1997 YILINDAN SONRA BAŞI ÖRTÜLÜ KİŞİLER ÜNİVERSİTELERE ALINMADI. BAŞI ÖRTÜLÜ OLDUĞU İÇİN ANALAR ASKERDEKİ OĞULLARININ YEMİN TÖRENİNE GİREMEDİ MÜSLÜMANLARA YÖNELİK BU ZORBALIKLARI YAPANLAR CEZALANDIRILMALIDIR.
Ne alaka ??? Senin akıl sağlığın yerinde mi?
ESKİDEN SEÇİM OLUR BİRİSİ BAŞBAKAN OLUR BELKİ BAŞKA PARTİNİN LİDERİ BAŞBAKAN YARDIMCISI KOALİSYON OLUR BELKİ TEK PARTİ GİBİ OLMAZ AMA ÜLKE HİÇ BÖYLE BİR DURUMA GETİRİLMEMİŞTİ. YOLSUZLUK HAKSIZLIK ADALETSİZLİK VE HAKKINDA 500E YAKIN DAVA AÇILMIŞ BİR BAŞBAKAN. KOLTUĞU KAPTIRSA ASACAKLAR. O NE YAPIYOR DERSİNİZ. KENDİSİNİ ASTIRACAKLARI ASIYOR.
YANİ BU PAŞALARIN BİR BAŞBAKANI ASMA YETKİSİ VAR. YANİ U PAŞALAR DARBE YAPACAKLARDI. YANİ BU PAŞALAR BOŞUNA İÇERDE DEĞİL HAKLI YERE MAHKEME KESTİ CEZALARINI. AYNEN BU ŞEKİLDE BU DARBECİLERİN NE OLDUĞUNU BİLİN DE İSTER BAŞBAKANI ASMALARI İÇİN YALVARIN İSTERSENİZDE POSTALLARINI YALAYIN.
AMERİKAN EMPERYALİZMİNİN TUZAKLARINA GELMEYECEĞİZ...TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ORDUSU, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ TERÖRİST YETİŞTİRMEZ ....KAHRAMANLAR YETİŞTİRİR... BU KAHRAMAN ASKERLERİN TERÖRİST OLDUĞUNU SÖYLEYENLER DÜŞÜNENLER SESSİZ KALANLAR BU UTANÇ GÜNAHINA ORTAKTIR....VATANSEVERLER BU OYUNLARI BOZACAKTIR....
vatan yahut silistire ABD.nin kuyruğuna takılmış olan iktidar yanlıları doğaldırki kin kusmasın,sonuçta bizde yanıcağız sizde allah gazamızı mübarek etsin.hak çıksın hüküm versin ya istiklal ya ölüm. mahkeme şu kararı alacak bu davada herkes suçsuzdur. nedersiniz.*?
SİZLERE TERÖRİST DİYENLER MUTLAKA pkk'lıdırPAŞAM BAŞKASI DİYEMEZ, DEMEZ DE ZATEN! KABİNEDEKİ 15-16 BAKANI KÜRT KÖKENLİ OLAN BİR HÜKÜMET BAŞIMIZDA VARKEN ÜLKE BÖLÜNECEK DEMEYE DE GEREK KALMAMIŞTIR. ÜLKEYİ ZATEN KÜRTLER VE BÖLÜCÜLER İDARE EDİYOR VE GÖRDÜKLERİ TÜRK'Ü İÇERİ TIKIYORLAR YANİ 10 YILDIR BAŞIMIZDA BİR KÜRT HÜKÜMETİ VARMIŞTA BİZİM HABERİMİZ OLMAMIŞ YANİ ÜLKE ZATEN BÖLÜNMÜŞ, KÜRTLERİN ÜLKEDE YAPTIĞI ÇILGINLIKLARA MÜDAHALE EDEN OLMADIĞINA GÖRE!
SEN HİÇ İSRAİLDEKİ AĞLAMA DUVARINDA, YAHUDİLERE HAS İBADET YAPAN MÜSLÜMAN TÜRK GÖRDÜN MÜ ???
VAY BE KÜRTLER O KADAR GÜÇLENDİLERMİ BURDA
yargıyı daha önce sizler yönetiyordunuz yargıyı daha önce sizler yönetiyordunuz yalancılarrrrrrrrrrrrrrrrr
TARİHİN KİMİ LANETLE ANACAĞINA SEN KARAR VEREMEZSİN TARİH ÜLKENİN BAŞBAKANINI ASANLARI VE O YOLDA OLANLARI LANETLE ANACAKTIR. TIPKI ŞİMDİ SİSİ VE GURUBUNU LANETLE ANACAĞI SAYFALARA EKLEDİĞİ GİBİ. SİZİN SİSİDEN FARKINIZ VARMI ACABA. EMİNİM GÜÇ SİZDE OLSA AYNINI YAPARDINIZ BELKİ ÇOK DAHA FAZLASINI
SİSİ yi ağzından düşürmüyorsun sen hayırdır ne bu hayranlığın sisi ye....
hadi ordan akp yalakası sen kemik yalamaya devam eti hırlama.
sisi olmasa ülkenin geleceği demokrasi değil seriatti salak
bu kişinin yapmaya çalıştığı kara propoganda ve sizlerde buna alet oluyorsunuz... mahkeme gerekçeli kararını açıklasın deliller ortaya çıksın sonra yorumlasın kamuoyu bunu..
yazıklar olsun komutani ne hale soktunuz allaha inanmadığınızı düşünüuorum.nekadar yahudileşmişsiniz.yarın mahkemede berat kararı çıkarsa ne olacak.allaha dua etmek için sadece kalbe ihtiyaç var. siyasete değil.sahipsizde değil mazlum olanlar.allahhın fethi yaklaştıkça azgınlıklar artar. dil küfür olur unutmayın sizde yargılayacak hak tır.
Bir ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından görevlendirilmiş ve Genelkurmay başkanlığı yapmış böylesine değerli bir komutanı böylesine utanmazca ve hayasızca eleştiren ve kötüleyenler önce insanlığınızdan sonra da müslümanlığınızdan utanın...
o dediğin boşbakan... tavşana kaç tazıya tut diyor daha anlayamadınız mı?
Onu söylediğin insanlar oraya dürüst namuslu diye atadılar ama durum öyle değilmiş demek ki...
Zamanında yetki varken masaya yumruğu vurmassan şimdi yatarsın sayın başbuğ paşa paşa çünkü yiğitleri bağladılar itleri saldılar ortaya
seni nereye saldılar
aynen katılıyorum alirodop..
tarih aslında senin gibi Yahudilerin ağlama duvarını öpenleri lanetle anar...
ŞU YORUMLARA BAKIYORUMDA,ÜLKEMİZİN %99'U MÜSLÜMAN.MÜSLÜMANLAR BU KADAR ACIMASIZ OLAMAZ DİYORUM.AMA YORUMLARI OKUYUNCA DEMEKKİ BİZ BÖYLEYİZ.BU YÜZDEN ARAPLAR BİRBİRİNİ ÖLDÜRÜYOR.EY ATATÜRK DÜŞMANLARI DUA EDİN ALLAH BİZE BÖYLE BİRİNİ GÖNDERDİDE EN AZINDAN ARAPLAR GİBİ DEĞİLİZ.BÜTÜN TÜRKİYE YATIP KALKIP DUA ETSİN ATATÜRK GİBİ BİR LİDER DÜNYAYA GELMEDİ.BUNDAN SONRADA GELMEZ.İNSANLAR İSTEDİĞİNİ YAZIP ÇİZİP KONUŞUYOR BUNLARIN HEPSİ ATATÜRK SAYESİNDE.
farkında olmadan şirk koşuyorsun sen...bırakın şu yüceltmeciliği o olmasaydı öyle olurdu böyle olurdu.. o olmasa baskası olurdu ona nasip eden izin veren Allah var sebepleride kişileride yaratan o.. vesile oldu de anlasın insanlar ön ayak oldu ye yönlendirdi de.... o olmasaydı,ona dua eden falan bu laflar müslüman insanı sıkıntıya sokar yanlış kelimeler..
Neden gelmez ?
Recep bey, kendi atadığı Başbuğ ile her hafta devlet sırlarını paylaşıyor, toplantılar yapıyor, sonra Başbuğ'yu düzmece delillerle pkk yönetici diye içeri atıyor. Ne mantık ama.
ah paşam keske darbe yapsaydınız sizi kahramanlar gibi omuzlarda taşırlardı darbe yapmayanlara terörist muamalasıyla yargılarlar
benim gözümde apo ile bunlar aynıdır.iki tarafında birbirine muhataçlığı vardır.ve çoğu zaman işbirliği yapmışlardır.
benim gözümdede şeylanla senin recep aynı değerde ne yapacaz şimdi?
2002-2003 YILLARI ARASINDA YÖK KUNUNU İLE İLGİLİ YORUMUNU HATIRLATMAK İSTIYORUM. "HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN" YÖK YASASI ÇIKMIŞ OLSAYDI BENİM HAKKIM BU KADAR YENMEZDİ HADİ BAKALIM HERKES HAK ETTİĞİ YERDE
ilker paşa benim oy verdiğim iktidarı düşürmeye kalktın beni hiçe saydın bana hakaret etttin, benim hakkımı gasp ettin, sen bu cezayı hakettin...
terörist veya darbeci ikisi de katil değil mi ? verilen ceza çok az ancak darbe niyetlilerine ders olması açısından müebbet tatmin edici. örgütün siyasi kanadı malesef hiç bir ceza almadı.
Tarih sizin gibi beceriksiz komutanları lanetle anacak.Ülke bütçesinin neredeyse 3/1 ini kullanan,30 yılda terörü bitiremeyen, ordu evlerine sayıştayı sokmayan, ülkenin bakanına "seni yağlı kazağa oturturum" diyebilen, Mehmetçik Aktütünde güpegündüz PKK ile saatlerce çarpışırken golf oynayan, gerektiği zaman sözüm ona kukla-emireri rektörleri toplayıp talimat verip fırça atan (zaten o rektörlerde sağolsun üniversitelerimizi dünyadaki prestijli üniversitlerde ilk 500 dahi sokamayan kukla tipler),Aktütün baskını için soruşturmaya dahi gerek duymayan.....daha sayamadıklarız.
Sen ve adamların gidin ağlama duvarınada ağladığınızı gören israil ve amerika belki bir şey yapar kurtarır o sıçan deliğinden.
işte bir resime salakça baktığınız belli. dikkatli baksaydınız öyle olmadığını görürdünüz. o zaman sana şunu sorayım. trabzona gidip de sümele manastırını gezenler de ortadoks hristiyan mı oluyor?????
apoya ada tahsis ettik istekleri dur durak bilmiyor adamı yakında özgür de bırakacaklar onlara bişey demiyorsunuz bu adam darbe . bu adam suçlu evet niye mi? darbe yapmadı g k bşk iken o yüzden vatan hainleri iktitarda hala iki üç karaktersiz adamın yanına saygıdeğer insanları yanyana koyup çamur atıyolar lanet olsun
ADAM GİBİ ADAMSIN SAYIN BAŞBUĞ.
evet bencede adam gibi adam
sizi ve sizin sülbünüzden gelenleri lanetle anacaktır ER İLKER BAŞBUĞ..yok yok bu hainlikle erlik bile yaptırılmaz..
bziler sizleri lanetle anıyoruz merak etmeyın ağlama duvarında ağlamanıza gerek yok 4 duvara aglayın artık
sizler kendi vatanınıza gidin mesela ABD yada İsrail'e patronlarınız nasıl olsa orda belki yeni bir üstün hizmet ödülü alırsınız
bizde sizin gibi karanlık yobazları lanetliyoruz....
PAŞAM YÜREKLERİMİZDE MAREŞAL OLDUNUZ... EMPERYALİSTLERİN BU TUZAKLARINI YURTSEVER HALKIMIZ BOZACAKTIR....ATATÜRK DÜŞMANLARI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DÜŞMANLARI BU GAFİLLER HAİN PLANLARINI GERÇEKLEŞTİREMEYECEKLERDİR...
Bu konuda yazılacak çok şey var. Adalet yerini bulmuştur. Fani dünya işte, ne ekersen biçersin.Anne yetiştirir evladını,yemin törenine gelir ki yavrumu 15-20 dakikalıgına ve vatana ettiği yemini göreyim duyayım diye. Ama kafanı takmışsın ağlama duvarının arkasına, anamın yetiştirdiği evladını başındaki örtü nedeniyle göstermezsin.Hak mutlaka yerini bulur. Kimse birbirini incitmesin. Bu vatan bizimdir. Asildir, asil kalacaktır.Tarihini inkar eden toplumlar yıkılmaya mahkumdur.
Tarih geçmiş demektir geçmişteki darbeleri hatırlayalım 1960-1980 ve bir çok mutura bunları nasıl anmak lazım. Biz niçin bir Almanya Fransa Japonya olamadık oysa bu devletler 2. dünya savaşında yerle bir oldular bizim başımızdan darbeler eksik olmadığı için başımızı kaldıramadık hatırlayalım, her yapılacak işde asker bu işe ne der zihniyeti vardı oysa asker bu devletin memuru tek farkı elindeki silah. Hangi avrupa ülkesinde asker siyasete müdahele edebilir askerin işi farklı siyasetin işi farklı sen kendi işini yaparken mi bu cezayı aldında Tarih sizleri yargılayacak diyorsunuz.
arkadaş sen nerede yaşıyorsun yada yaşın kaç bilemem ama 12 eylülde her sokak başında kardeş kardeşe infaz yapıyordu ..o dönemlerde Televizyonda isim ile belirtilen ölenler spor programından önce sayılarla ifade edilir olmuştu..yani anlayacağın bu memleketi yöneteceklerin bir bölümü öldürüldü..bir bölümü kayboldu..bir bölümüde kardeş katili oldu yaşayan bölüm ise bu olaylara dur demiyen sadece bakmakla yetinenler..Yaşın 50 ve üzeri ise senin durumun ne hangi bölümdensin....yaşın küçükse yaşamadığın şeylere ilişkin yorum yapma kitaplar ve dergiler gerçeği yansıtmaz....
Arkandayız paşam biz şimdiden lanetliyoruz..
biz de sizleri lanetliyoruz
Diğer Haberler