Tarihin En Göz Alıcı Miss World Güzellik Kraliçeleri

Zarafet dolu, sürpriz sonlu...

Tarihin En Göz Alıcı Miss World Güzellik Kraliçeleri

Başlıktaki hanımefendi; 66. Miss World güzellik kraliçesi, Porto Rikolu Stephanie Del Valle.

1951 yılından bu yana düzenlenen Miss World, 66 yıllık tarihinde binlerce zarif hanımefendiyi ağırlamış, dünyanın en ciddi 3 güzellik yarışmasından biri...

1980'den itibaren kriterlere zeka ve kişilik testleri de ekleyerek benzerlerinden ayrılan, kadınları tüm güzellikleriyle değerlendirmeye alan Miss World'ün tarihteki tüm kazananlarını taradık, hayranlıklar içinde kaldık, zor da olsa size bir zarafet listesi çıkarmayı başardık.

1955 - Susana Duijm (Venezuela)

Dünyanın en güzel kadınlarının hangi ülkeden çıktığını tartışır durarız... Tabii Miss World tarihine daha erken göz atmış olsaydık, boşuna bu kadar çaba harcamazdık. Çünkü yanıt Venezuela :) 1955, 1981, 1984, 1991, 1995 ve 2011'de tacı ülkeye kabul eden Venezuela'nın ilk kraliçesi, Susana Duijm idi. Duijm, bu tacdan sonra kariyerini oyunculuk üzerine şekillendirdi.

1958 - Penelope Coelen (Güney Afrika)

Tacı üç kez ülkesine kabul eden Güney Afrika'nın ilk kraliçesi, o zamanlar henüz 18 yaşında olan Penelope Coelen idi. Bugünlerde beş çocuğu, üç torunu ile mutlu bir yaşam sürdüren Coelen, öyle bir sükse yaratmıştı ki; yeni keşfedilen bir gül çeşidine onun ismi verilmişti. Rosa Penny Coelen...

1970 - Jennifer Hosten (Grenada)

Grenada'nın nerede olduğunu hiçbirimiz bilmiyoruz, değil mi? O halde önce bu eksikliği giderelim: Grenada, Karayip Denizi'nde, Trinidad ve Tobago'nun kuzeyinde yer alan bir ada ülkesidir. Bugünlerde yaklaşık 110.000 vatandaşı var, eh varın 1970'te ne kadar az kişinin arasından bir kraliçe çıkardığını siz düşünün! Jennifer Hosten'in bir özelliği de Miss World olduktan sonra eğlence sektörüne atılanlardan olmaması. Hanımefendi, kraliçe seçildikten sonra Kanada'ya yerleşti, üniversiteyi tamamlayıp psikoterapistlik yapmaya başladı.

1976 - Cindy Breakspeare (Jamaika)

Oldukça ilginç bir hikayeyle karşı karşıyayız aslında... Çünkü Jamaika'ya ikinci dünya güzelliğini getiren hanımefendi annesi İngiliz, babası Jamaikalı olan, Kanada doğumlu bir hanımefendiydi! Cindy Breakspeare, Miss World seçildikten hemen sonra mankenliği bırakarak hikayenin daha da ilginçleşmesine yol açtı. Çünkü atıldığı yeni yol, çocuğunun babasıyla tanışacağı müzisyenlikti.

Boşlukları dolduralım: Cindy Breakspeare'in çocuğu, Grammy ödüllü reggae müzisyeni Damian Marley.

Ve evet, çocuğunun babası da uzun yıllar yasak aşk yaşadığı efsane, Bob Marley!

1988 - Linda Petursdottir (İzlanda)

Kuzeyin medarı iftiharlarından olan bu hanımefendi, İzlanda'nın 66 yılda kazandığı 3 kraliçeliğin ikincisini getiren isim. Linda Petursdottir, Miss World seçildikten sonra mankenliğe veya oyunculuğa değil, iş dünyasına atıldı ve kendi spa şirketini kurdu.

1994 - Aishwarya Rai (Hindistan)

Bollywood tutkunları bu hanımefendiyi Jodhaa Akbar ve Devdas filmlerinden hatırlarlar, eminiz ki 1994'te Miss World seçilmiş olmasına hiç de şaşırmazlar! Bugüne kadar 5 güzellik kraliçesi çıkartan, zirvedeki Venezuela'yı yakınen takip eden Hindistan'ın ikinci kraliçesi, bugünlerde L'Oreal'in güzellik elçiliği görevini yürütmekte. Ayrıca 5 dil biliyor, öyle bir hanımefendi yani.

2000 - Priyanka Chopra (Hindistan)

Aslında bir ülkeden iki güzele yer verme taraftarı değildik ama, Bollywood güzellerinden bahsetmişken bu hanımefendiye değinmemek olmazdı... IMDB puanı aşırı iyi olan (8.2) Barfi! Aşın Dile İhtiyacı Yoktur filminin yıldızı Priyanka Chopra 2000 Miss World kraliçesinin, bugünlerde uçak mühendisliği diploması almaya çalıştığını da ekleyelim!

2002 - Azra Akın (Türkiye)

İlk ve tek Miss World kraliçemiz, gülümsemesinin her kıvrımını ezbere bildiğimiz hanımefendimiz Azra Akın da elbette listemizde :)

Son olarak; asla unutulmaması gereken bir hanımefendi... KERİMAN HALİS ECE.

Miss World 1951'de başladı belki... Ama aslında genç Türkiye Cumhuriyeti, ilk dünya güzelini 1932'de Belçika'da düzenlenen Dünya Güzellik Yarışması'nda çıkarmıştı. Kraliçe anlamına gelen soyismi bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilen, modern Türk kadınının ilk ve en güzel örneklerinden biriydi Keriman Halis Ece.

Sevgiyle anıyoruz...

Kaynaklar: Brightside.me, Quora.com, Wikipedia.org, IMDB.com & Milliyet.com.tr

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler