HABER

Taşeron son dakika haber 5 Aralık Salı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taşeron işçi düzenlemesi açıklaması!

Taşeron işçi son dakika haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'ndan açıklamalar var. Erdoğan, partisinin grup toplantısında taşeron işçi düzenlemesine değinerek kadroya geçişlerin nasıl olacağına dair ipuçları verdi. Sarıeroğlu ile ""Emekçi kardeşlerimizi rahata erdirecek bir çalışma" olduğunu söyleyerek detayların yakında açıklanacağını söyledi. İşte 5 Aralık Salı günü taşeron işçi kadro geçişi son dakika açıklamaları...

Taşeron son dakika haber 5 Aralık Salı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taşeron işçi düzenlemesi açıklaması!

Taşeron işçiler, son dakika açıklamalar ile gözlerini haberlere diktiler. Uzun süredir bekledikleri kadrolara geçiş için gün sayan taşeron işçiler, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaları can kulağı ile dinlediler. Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklama ile taşeron işçi düzenlemesi ve kadroya geçişlerin ne şekilde olacağını açıkladı. Aynı şekilde bu düzenlemeye dair bir açıklama da Çalışma Bakanı'ndan geldi. Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kadroya geçişine dair düzenlemenin son noktasına gelindiği ve önümüzdeki günlerde detayları ile açıklanacağını belirtti. İşte taşeron son dakika haberleri...

5 ARALIK TAŞERON İŞÇİ SON DAKİKA HABERLERİ

CUMHURBAŞKANI'NDAN KADRO AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyle ilgili olarak da şöyle konuştu:

"Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki, belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçinin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4-C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4-B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz."

ÇALIŞMA BAKANI "RAHATA ERDİRECEK BİR ÇALIŞMA"

Bakan Sarıeroğlu, taşeron konusundaki çalışmaya ilişkin, "Emekçi kardeşlerimizi rahata erdirecek bir çalışma olduğunu ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bununla ilgili detayları önümüzdeki günlerde açıklayacaklar." dedi.

Dünyanın örnek aldığı uygulamalarla sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirdiklerini ifade eden Bakan Sarıeroğlu, geçmişte 5 bin olan kamudaki engelli istihdamını 55 bin seviyelerine çıkarıldığını bildirdi. Gelecek sene 5 bin engelli atamasının daha yapılacağını vurgulayan Sarıeroğlu, "Engelli kardeşlerimizin önündeki tüm engelleri kaldırmak için çalışmalarımızı kararlı şekilde sürdüreceğiz" dedi.

Taşeron konusundaki çalışmanın da belli bir yere, aşamaya geldiğini ifade eden Bakan Sarıeroğlu, "Emekçi kardeşlerimizin gönlüne girecek, onları rahata erdirecek bir çalışma olduğunu ifade etmek istiyorum. Bizlerin içine sindi. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bununla ilgili detayları önümüzdeki günlerde açıklayacaklar" diye konuştu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının başladığını anımsatan Sarıeroğlu, "Tüm kesimlerimizi memnun edecek inşallah iyi bir rakam oluşturmak hepimizin hedefi" ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön