HABER

TCDD'de açığa alınanlar göreve dönüyor

25 Kasım'da açığa alınan demiryolu çalışanlarından 14'ünün görevlerine iade edildiği, 2'sinin ise ise bugün görevlerine iade edilmelerinin beklendiği belirtildi.

ANKARA (A.A) - Türk Ulaşım-Sen ve Birleşik Taşımacılık Sendikası'ndan yapılan ortak açıklamada, ''15 Aralık eyleminin ardından açığa alınan 30 arkadaşımızla ilgili soruşturma işlemleri sürdürülmekte olup, 24 Aralıka kadar bu arkadaşlarımızın da göreve iadeleri beklenmektedir'' denildi.

Açıklamada, memurların 25 Kasımdaki ''Uyarı grevinin'' ardından TCDD yönetiminin 16 personeli açığa aldığı ifade edildi. TCDD'nin açığa alma işlemini durdurması için 15 Aralıkta yapılan ''1 günlük uyarı grevinin'' ardından da 30 personelin daha açığa alındığı anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

''Türk Ulaşım-Sen ve BTS Genel Merkez yetkililerinin, TCDD yönetimi ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, 19 Aralıkta 6 arkadaşımız, 21 Aralıkta ise 8 arkadaşımız görevine iade edilmiş, böylece 25 Kasımda açığa alınanlardan soruşturması tamamlanan 14 arkadaşımız görevlerine iade edilmiş, kalan 2 arkadaşımızın ise bugün ifade vermelerinin ardından görevlerine iade edilmeleri beklenmektedir.

Diğer taraftan, 15 Aralık eyleminin ardından açığa alınan 30 arkadaşımızla ilgili soruşturma işlemleri sürdürülmekte olup, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından 24 Aralık tarihine kadar bu arkadaşlarımızın da görevlerine iade edilmeleri beklenmektedir.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön