Tekel işçisine polis copu

Adana'da Tekel İşçileriyle Dayanışma Platformu'nun düzenlediği yürüyüşüne katılanlara müdahale eden polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı.

Tekel İşçileriyle Dayanışma Platformu, Tekel sigara işletmelerinin özelleştirilmesini protesto amacıyla "Tekel Adana Sigara Fabrikası'na sahip" çık yürüyüşü düzenledi. Aralarında işçilerin ailelerinin de bulunduğu yaklaşık bin kişi, Türk-İş 4. Bölge Temsilciliği önünde toplandı. CHP Milletvekilleri Tacidar Seyhan ve Bayram Meral ile Tek Gıda-İş Sendikası Genel Sekreteri Mecit Amaç'ın da yer aldığı yürüyüşe katılanlar, sloganlar atarak İnönü Caddesi üzerinden D-400 karayoluna çıktı.

Ellerinde pankart, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen kalabalık, tek yönlü araç trafiğinin sağlandığı karayolunu ulaşıma kapatınca çevik kuvvet polisinin müdahalesiyle karşılaştı. Çıkan arbedede çevik kuvvet polisi cop kullandı. Eylemciler de ellerindeki sopalarla polise karşılık verdi. Bu sırada, cop darbelerine maruz kalan Fadime Kanay adlı Tekel işçisi yere yığıldı. Bayram Meral ve Tacidar Seyhan'ın araya girmesiyle arbede önlenirken, kalabalık tekrar D-400 karayolu üzerinden Tekel Sigara Fabrikası'na doğru yürüyüşe geçti.

Özelleştirme ve hükümet karşıtı sloganlar atarak fabrika önünde toplanan kalabalık tekrar karayolunu trafiğe kapatmak isteyince polis, biber gazı sıkarak eylemcileri dağıttı. Biber gazından etkilenen Fatma Koç ve Ahmet Özdilek adlı kişilere ambulansta müdahale edildi. Bu arada, eylemcilerin sopalarla karşılık verdiği 2'si sivil 3 polis memuru da çeşitli yerlerinden yaralandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler