HABER

Teknolojik hırsızlar polisi şaşırttı

AYDIN (İHA) - Aydın'da polis, yakaladığı hırsızlık zanlılarının aracında ele geçirdiği malzemeleri görünce şaşırdı. Doktorlar tarafından hastalarda nabız atışını dinlemek amacıyla kullanılan steteskop cihazı ile karşılaşan polis, ilk olarak bir doktorun muayenehanesinden hırsızlık yapıldığını tahmin etti. Olay sonradan anlaşıldı ve hırsızların steteskop cihazı ile evleri ve odaları dinleyerek hırsızlık yaptığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Aydın'da her geçen gün artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaş ve polis tedbirleri artırınca hırsızlar da sistem değiştirdi. Özellikle 18 yaşından küçük ve ceza ehliyeti olmayan çocuklar polisi bile şaşırtacak şekilde hırsızlık yapmaya başladı. Aydın'da, bir büfeyi soymaya çalışan üç kişi alarm çalması sonucu özel araçla kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı. Zanlıların üzerinde ve araç içerisinde yapılan aramada kapı ve pencereleri açmakta kullanılan dört adet tornavida, bir çift eldiven, çalıntı dört adet cep telefonu, kredi kartları ve değişik kıymetli eşyalarla birlikte bir adet de steteskop ele geçirildi. İlk anda bir doktorun muayenehanesinden ya da hastaneden hırsızlık yapıldığını tahmin eden polisler çevredeki sağlık kuruluşları ile özel muayenehanelerde araştırma yaptı. Ancak hiçbir sağlık kuruluşunda hırsızlık olayı meydana gelmediği belirlendi. Yakalanan hırsızların sorgusu üzerine doktorların kullandığı steteskopun, hırsızlar tarafından evlerin ve odaların dinlenmesinde kullanıldığı ortaya çıktı. Gece müstakil eve veya apartmana giren hırsızlar ışıklar sönük olsa bile steteskop ile evi dinleyip ev sahibinin uyuyup uyumadığını tespit ettikleri ve bu şekilde hırsızlık yaptıkları belirlendi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde İ. Güvenç'e ait evden hırsızlık yapan ve daha sonra polis tarafından büfe soymaya çalışırken suçüstü yakalanan zanlılardan Y.Ç. (19) M.Y. (26) ve Ç. B. (19) çalıntı mallar ve hırsızlık amacı ile kullanılan malzemelerle birlikte Mahkemeye sevk edildi. Zanlılardan Ç.B. tutuklanırken, diğer iki kişi serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler