HABER

Temizlik yaparken bir anda kanlar içinde kaldı, hemen hastaneye kaldırıldı

Rize Güneysu'da çay bahçesinde temizlik yapan 60 yaşındaki Şükrü Erbaş, bir anda göğsünde acı hissedip, kanlar içinde kaldı. Güneysu Tenzile Erdoğan Devlet Hastanesi'ne götürülen Erbaş'ın göğsüne yorgun mermi isabet ettiği anlaşıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Erbaş "Az öne doğru olsaydı kurşun başıma girecekti ve hayatta olmayacaktım" dedi.

Rİze'deki olay, önceki gün, Güneysu ilçesi Yeşilyurt köyünde meydana geldi. Şükrü Erbaş, çay bahçesinde temizlik yaptığı sırada, aniden kanlar içinde yere yığıldı. Ailesinin hemen Güneysu Tenzile Erdoğan Devlet Hastanesi'ne götürdüğü Erbaş'ın göğsüne yorgun merminin isabet edip, çıktığı belirlendi. Tedavisinin ardından taburcu edilen Erbaş, yaşadıklarını anlattı.

"GÖĞSÜMDE AĞRI OLDU, KAN AKTI"

Birden göğsünden ses geldiğini anlatan Şükrü Erbaş, "Gözlüğümün camı patladı zannettim sonrasında göğsümde müthiş bir ağrı oldu. Baktım gözlük sağlam ama göğsümden kan akıyor. Vurulduğumu anladım ama bir ses duymayınca susturucu ile vurdular, diye düşündüm. Aklıma hiç yorgun mermi gelmedi. Bir kurşunu sıkan ikinciyi de sıkar, diye bekledim. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Stres atayım, diye silaha sarılanlar, başkalarının canını yakıyor. Biraz başım öne doğru olsaydı kurşun başıma girmiş olacaktı ve belki de hayatta olmayacaktım” dedi.

1

"BİZİM BAŞIMIZA GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEZDİK"

Şükrü Erbaş’ın eşi Hamide Erbaş da ucuz atlatılmış olay yaşadıklarını belirterek, “Kurşun başına gelseydi çok daha farklı sonuçlar olurdu. Silah alıp sağa sola ateş ederken, merminin birilerinin canını yakacağını kimse unutmasın. Önceki yıllarda da böyle olaylar duyuyorduk ama bizim başımıza geleceğini hiç düşünmemiştik” diye konuştu.

2

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
devletin bu duruma el atması lazım herkeste silah var hep cinayet , maganda cinayeti , kaza ölümleri vs . yetkili merciler nerede acaba? tatile gittiler sanırım.
pardon devlet hangi ise el atacak. zaten devket kolaylastirdi. aile hekiminden saglik raporu alan silahlaniyir. zaten devlet eliyke oluyor. o kadar zor bir preseduru yok yani.
Karadenizde kadın kız comar cahil hepsinin elinde silah havaya rast gele ateş ediyor adam 80 yaşındaki kadının eline tabanca vermiş sağa sola ateş ediyor aha bak ne günahı var bu adamın ya çocuğa denk gelse ne hakkınız var millete sevdiklerinin acısını yaşatmaya
kesin bir mv oğludur
Geri Dön