TEOG 1.nakil sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? e-Okul giriş ve tüm detaylar

TEOG 1. Nakil sonuçları bugün açıklanıyor! Milli Eğitim Bakanlığı, Geçiş TEOG uygulaması kapsamında lise nakillerinde 1. nakil dönemi sonuçlarını bugün açıklayacak. 1. Yerleştirmeye Esas Nakil başvurularının sonuçları 21 Ağustos'ta E-Okul sistemi üzerinden erişime açılmak üzere. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatabilirler. TEOG 1. nakil sonuçları, bugün e-okul.meb.gov.tr adresinde olacak. İşte detaylar!

TEOG 1.nakil sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? e-Okul giriş ve tüm detaylar

TEOG 1. nakil başvuru sonuçları bugün açıklanıyor, aynı gün 2. nakil başvuruları da başlayacak. Sonuçlar ve başvurular e-okul üzerinden yapılabilir.TEOG 1.nakil yerleştirme sonuçları e-okul.meb.gov.tr'den açıklanması bekleniyor.TEOG 1. nakil sonuçları, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü, esas alınarak yapılacağı, ek kontejanların duyurulduğu gün belirtilmişti. Öğrencilerin 1. nakil başvuru işlemleri ile ilgili her detay https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak ve sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunuyor. Bununla birlikte, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilebilir.

TEOG 1.NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

MEB e-okul erişimi için tıklayın

14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılan 1. Yerleştirmeye Esas Nakil başvurularının sonuçları 21 Ağustos'ta, yani bugün E-Okul sistemi üzerinden erişime açılması bekleniyor. MEB, özellikle bir saat vurgusu yapmadı fakat 1.nakil başvuru sonuçarı diğer sınav açıklamalarında olduğu gibi saat 17.00 itibariyle, sisteme yüklenmesi ve öğrencilere sunulması bekleniyor.

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

TEOG tercih sonuçları dün akşam MEB tarafından açıklandıktan sonra binlerce öğrenci ve velileri, sonuçları kontrol etmek için resmi internet sayfasına hücum ettiler. MEB tarafından yapılan açıklamada TEOG tercih sonuçlarına göre tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrencilerin de açık öğretim kurumlarına yerleştirildikleri belirtildi. Fakat bu öğrencilerin istemeleri halinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri hatırlatıldı. Aşağıdaki verilen linke tıklayarak nakil yaptırmak istediğiniz okulun boş kontenjan sayısını görebilirsiniz.

Öğrencilerin, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00'ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri, yerleştirmeye esas nakil başvurularının, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapabilecekler.

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

TEOG tercih sonuçlarına göre öğrenciler yukarıda verilen tarihler arasından yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir. 18 Ağustos’taki 1. Nakil süreci tamamlandı, şimdi de adaylar 25 Ağustos’taki 2. nakil bavurularını bekleyecekler.

BOŞ KALAN KONTENJANLARIN DEĞERLENDİRME SÜRECİ: 11 EYLÜL'DE!

2017 öğretim yılında, bir seferde 25 okul tercih hakkı verilecek. Yedek yerleştirme yapılmayacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yaptıranlar, tercih hakkını kullanmış sayılacak. Tercih başvurusunda bulunmayan ve hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

Açık öğretim kurumlarına yerleşmiş öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Bu öğrencilerin, talep etmeleri halinde nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il veya ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor lisesi öğrencileri bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak.

TEOG VE LYS TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARI DENETLENDİ

Van’ın Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, ilçedeki TEOG ve LYS tercih danışmanlığı komisyonlarını denetledi.Müdür Taş, beraberindeki Milli Eğitim Şube Müdürü Şükriye Ersari ve komisyon üyesi Bahri Sidal ile Çatak Çok Programlı Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Yatılı Bölge Ortaokulu ve Çatak İmam Hatip Ortaokulunda faaliyet gösteren tercih danışmanlığı komisyonlarını denetledi. Okul idarecileri ve komisyonda görevli olan rehber öğretmenleriyle bilgi alışverişinde bulunan M. Salih Taş, öğrencileri doğru alanlara yönlendirmenin çocukların ve ülkemizin geleceği için çok önemli olduğunu belirtti.