Terör örgütü DHKP-C bağlantılı iki kişi TBMM'ye girmek isterken yakalandı

Terör örgütü DHKP-C bağlantılı iki kişi TBMM'ye girmeye çalışırken yakalandı. Yakalananlardan birinin arama kaydı olduğu öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

TBMM'de banko görevlisini rehin almaya çalışan, DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın iki kişi gözaltına alındı.

TBMM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, saat 14.50’de TBMM Dikmen Kapısı’na gelen biri kadın iki kişinin, bir milletvekili ile randevuları olduğunu söyleyerek, Meclise girmek istediği belirtildi.

Giriş bölümünde polislerin arama ve güvenlik sorgulaması sırasında, zanlıların banko görevlisini rehin almaya çalıştığı ancak koruma görevlilerinin anında müdahalesi ile iki zanlının gözaltına alındığı ifade edildi.

Zanlılarla ilgili ilk incelemede, kadın zanlının hakaret suçundan arama kaydının bulunduğu, ayrıca her iki şüphelinin terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı olduğunun belirlendiği kaydedildi.

Zanlıların üzerinde yapılan aramada, bomba düzeneği süsü verilmiş bir parfüm kutusu ile el yapımı kesici aletler bulunduğu aktarıldı.

Terörle mücadele şubesine götürülen zanlıların sorguya alındığı, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

3

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’DAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"14.05.2019 günü saat: 14:50 sıralarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Ziyaretçi Kabulüne gelerek görevli personele ucunda jilete benzer madde sarılı kalem ile saldıran Mulla Zincir ve Eylem Yücel isimli şahıslar, TBMM Koruma Daire Başkanlığı personelince orantılı güç kullanılarak etkisiz hale getirilerek yakalanmışlardır. Eylem Yücel'in yanında bulunan çanta içerisinde yapılan aramada bomba düzeneğine benzer dışarısında kablolar bulunan bantlanmış siyah kutu bulunmuş, bomba uzmanlarınca yapılan kontrolde içerisinin boş olduğu anlaşılmıştır."

Açıklamada ayrıca, "Adı geçen şahısların yapılan UYAP/ARŞİV tetkikinde; DHKP/C terör örgütü üyesi olmak, örgüt propagandası yapmak, Kanuna Aykırı Toplantı ve Yürüyüşlere Silahsız Katılarak İhtara Rağmen Kendiliğinden Dağılmama suçlarından bir çok suç kaydının olduğu ve haklarında açılmış kamu davalarının bulunduğu tespit edilmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile gözaltına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

(AA / DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
Zaten meclisteler ne varki bunda bakın CHP lilere hepsi militan...
Akepelilerin hepside hırsız.
@sehri_2018 VALLA MI BEYİNSİZ.....ANLAÖADINMI HALA SEÇİM VAR SEÇİM....NEDEN ŞİMDİYE KADAR OLMAMIŞTA ŞİMDİ BİRDEN BİRE OLMUŞ NE DERSİNİZ....????ANLADINIZMI....AMA NERDE KAFAAA...
öküz
Bilmiyorum ama bunların seçimle bir alakası olduğunu hatta bilerek yapıldığını bile düşünmeye başladım artık... Bütün bu olanlardan sonra insanın hiç birşeye inanası gelmiyor...
@kardanadam_1985_mvtug örgütlerin arkasındaki siyasi eğilimlere baktığın zaman her şey netleşiyor. pkk sempatizanı olup hdp'ye oy vermeyen var mı?. peki dhkpc tikko mlp mlkp vs solcu örgüt sempatizanı olup da chp'ye oy vermeyen varmı? bilim insanı tarihçi siyaset uzmanı vs olmaya gerek yok. türkiye gerçekleri. 1 oy chp'ye 1 oy hdp'ye kampanyası rezaletine imza atan insanlardan bahsediyoruz.
iki seçim arasında terör tırmanıyorsa karanlik güçler yine düğmeye basmıştır..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler