Teröristbaşı Abdullah Öcalan'la ilgili yeni gelişme!

Türkiye'ye gelen Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi, 7 Mayıs Salı günü Abdullah Öcalan'ın bulunduğu İmralı Cezaevini denetledi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Gül, "Görüşme yasağına ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi" şeklinde konuştu.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'la ilgili yeni gelişme!

Adalet Bakanı Gül, "Hükümlülerin avukatlarıyla konuşması kanuni bir haktır. İnfaz kanunumuz bu hakkı düzenlemiştir. Bu görüşmenin ne şekilde olacağı, sınırları, çerçevesi yine kanunda düzenlenmiştir. Bu hakkın ihlali ya da belli bir güvenlik riskinin oluşması gibi hallerde sınırlanabileceğini de yine kanun düzenlemiştir. Bu sınırlamalar da yargı denetimine açıktır. Daha önce verilen kısıtlama kararları vardı. Görüşme yasağına ilişkin bu kararlar kaldırıldı. Görüşme imkanı getirildi. Hukuken bu konudaki engeller kalktıktan sonra avukatının görüşme imkanı da hukuken mümkün olmuştur." ifadelerini kullandı.

20190516_2_36479188_44514496_Web

Gül ayrıca Türkiye'ye gelen Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi, 7 Mayıs Salı günü Abdullah Öcalan'ın bulunduğu İmralı Cezaevini'nin de içlerinde bulunduğu bazı cezaevlerini denetlediğini söyledi.

Terör örgütü elebaşı Öcalan, hakkındaki kısıtlama kararları nedeniyle 8 yıldır avukatlarıyla görüştürülmüyordu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 80 yorum
İstanbul seçimini kazanmak için yapmayacakları dalavere yok.Ama nafile millet artık uyanmaya başladı, sonun başlangıcı başlamıştır.
@adam_angarali_06 oy için teröristler ile birlik yaparak sizin her türlü haltı yiyeceğinizi gördük...bir satılmış görmek istiyorsan aynaya bak...
Erdoğan MHP ile bir yere varamayacağını anladı, şimdi yeniden kürt seçmene göz kırpıyor.
@r.etkar kürt seçmen yemez daha kusura bakmasın bizim burdaki belediyeleri alabilmek içi inanılmaz derecede asker polis ve memur sevk ile taşındı ama nafile ''HERŞEY GÜZEL OLACAK... ''
@yolcu44444 İsterseniz bir göz doktoruna görünün...
bunların bütün sorumlusu Ekrem İmamoğlu kazanmiyacaktin istanbulu...
Istanbul' u kaybetme korkusu, papaz elbisesi bile giydirir..
Ha bu ermeninin bir de avukatı mı varmış... Nefes alıp verişi yer yüzüne israf.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler