TikTok Instagram'a geldi: Instagram Reels artık Türkiye'de! Instagram Reels nasıl kullanılır?

Instagram, Instagram Reels özelliğini sonunda Türkiye'deki Instagram kullanıcılarına açtı. Instagram Reels ile birlikte TikTok'taki gibi 15 saniyelik kısa videolar çekmek mümkün hale geldi. Peki Instagram Reels nasıl kullanılır? İşte bu sorunun cevabı!

TikTok Instagram'a geldi: Instagram Reels artık Türkiye'de! Instagram Reels nasıl kullanılır?

Instagram, hikayeler özelliği ile uygulamasına gerçekten farklı bir boyut kazandırdı. Hikayelerin getirdiği başarıyı daha da ileri götürmek isteyen Instagram, son zamanların en büyük çıkış yapan uygulaması TikTok'u ise bu anlamda mercek altına aldı. Instagram başarının TikTok gibi 15 saniyelik videolar ile geleceğini düşünmüş olacak ki Instagram Reels adında yeni bir özelliğini duyurdu. Bu özellik, TikTok'un keşfet ekranını Instagram'a taşıdı. Reels, birçok farklı ülkede kullanıma sunulmasının ardından bir ülkede daha kullanıma açıldı; Türkiye'de.

reels

INSTAGRAM REELS TÜRKİYE'DE KULLANIMA SUNULDU

Instagram Reels ile Türk kullanıcılar, neredeyse TikTok ile aynı deneyimleri yaşayabiliyor. 15 saniyede müzikli, gırgırlı ve şamatalı videolar çeken Instagram kullanıcıları, Instagram ana sayfalarına yine bir Instagram gönderisiymiş gibi Instagram Reels içeriklerini yükleyebiliyor. Diğer kullanıcılar ise Reels etiketli bu içeriklere yine kendi ana sayfalarında gezinirken ulaşabiliyorlar. Instagram keşfet sekmesinde oluşturulan özel Reels alanından ise daha fazla Reels içeriğine erişim sağlanabiliyor. ''İyi de Instagram nasıl nasıl kullanılıyor?'' diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Gelin hemen anlatalım.

Instagram Reels

INSTAGRAM REELS NASIL KULLANILIR?

  • Instagram'da hikaye oluştururken kullandığınız, ekranın sol üst köşesinde bulunan hikaye oluşturma ekranını açın. Alt kısımında Canlı, Hikaye ve Reels yazan bir bölüm çıkacak.
  • Bu bölümden Reels'ı seçin.
  • 15 saniyelik videonuzu kaydedin ya da arşivinizden bir görüntü seçin. Videonuzun üzerine müzik ve çeşitli efektler ekleyin.
  • Daha sonra paylaş kısmına gelin. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra paylaş'a basın. Tebrikler, ilk Reels videonuzu oluşturdunuz. Dilerseniz paylaştığınız videoyu, hikayenize de ekleyebilirsiniz. Şimdiden size iyi eğlenceler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
adamlar 2.türkiyeye vericek tabi işimiz gücümüz bu çünkü dolar 7.2 önemli olan tik-tok
Bu Facebook "özgün" hiç birşey yapamıyor ya uygulamayı satın alıyor yada taklit ediyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler