HABER

Titiz hırsızın şaşırtan unutkanlığı

ADANA (İHA) - Adana'da bir kişi, hırsızlık amacıyla girdiği evde yakalanacağını anlayınca, cebinde nüfus cüzdanı bulunan ceketi ile iz bırakmamak için kullandığı galoşunu bırakarak kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam Fatih Mahallesi, 105. Sokak'taki Ayşe Aratemur'a ait evin kapısını tornavidayla açarak giren bir kişi, iz bırakmadan kusursuz bir hırsızlık yapmak için ayaklarına galoş ellerine ise eldiven giydi.

Evin odalarında değerli eşya arayan hırsız, evde kimsenin olmadığını fark edince rahat hareket etmek için ceketini çıkardı. Bu sırada komşu ziyaretinden dönen ev sahibi Ayşe Aratemur eve girince, paniğe kapılan hırsız, ayaklarındaki galoşları çıkartarak hızla kaçtı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, evde bırakılan ceketin cebinde 15 yaşındaki İ.A.'ya ait nüfus cüzdanını buldu. Tornavida ve galoşları da kaçarak çıktığı evde bırakan İ.A.'nın daha önce adam yaralamak suçundan sabıkalı olduğu belirlendi.

Ev sahibi Ayşe Aratemur, "Ayaklarına galoş bile takmış. Evden hiçbir şey alamamış. Aceleden ceketini, kimliğini ve galoşları da evde unutmuş" dedi.
Polis yetkilileri, İ.A.'nın yakalanmasına çalışıldığını bildirdi. Soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön