HABER

TÖMER'den İngilizce konuşma kulübü

KAYSERİ (İHA) - Ankara Üniversitesi TÖMER Dil Öğretim Merkezi tarafından öğrencilerin konuşma ve dinleme pratiklerini geliştirmek amacıyla yabancı okutman gözetiminde "Konuşma Kulübü" açıldı.

Konuşma ve dinleme pratiği eksikliğinin dil eğitiminde önemli sorunlara yol açtığına dikkat çeken TÖMER Kayseri Şube Müdürü Oktay Durukan, yabancı dil eğitiminin 4 temel beceri üzerine kurulduğunu, bunların okuma-anlama, dinleme-anlama, konuşma ve yazma becerileri olduğunu söyledi. Durukan, yazılı açıklamasında şu görüşe yer verdi:

"Dilin gramerini çok iyi bilen bir öğrenci, dil biliyor sayılmaz. Çünkü dil iletişim içindir ve bu amaçla kullanılmadığı sürece bir anlam taşımaz. Sınıf ortamında dil kullanılsa bile, dışarıda konuşma pratiği yapılamadığından, yabancı dil eğitimi gerçek amacına ulaşmamış olur. Biz de öğrencilerimizin konuşma ve dinleme pratiği yapmaları ve bu becerilerini geliştirmeleri amacıyla İngilizce Konuşma Kulübü açma kararı aldık. En az orta derecede İngilizce bilen öğrencilerin katılabileceği konuşma kulübünde öğrenciler ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda belirlenecek bir konu çerçevesinde görüşlerini belirterek birlikte konuyu tartışacaklar ve bu sayede öğrenci konuşarak ve dinleyerek hem dil becerisini geliştirecek, hem de başkalarıyla iletişimi sonucunda bilgi dağarcığını arttıracaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön